PermenteJak działa i kiedy stosujemy Permente?

Substancją czynną leku Permente jest rywastygmina.
Rywastygmina należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. U pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego pewne komórki nerwowe w mózgu obumierają, powodując zmniejszenie stężenia acetylocholiny będącej neuroprzekaźnikiem (substancją umożliwiającą komunikowanie się komórek nerwowych między sobą). Działanie rywastygminy polega na blokowaniu enzymów powodujących rozpad acetylocholiny: acetylocholinesterazy i butyrylocholinesterazy. Blokując działanie tych enzymów rywastygmina umożliwia zwiększenie stężenia acetylocholiny w mózgu, co pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera.

Lek Permente jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkiego otępieniem typu alzheimerowskiego: postępującą chorobą mózgu, która wywołuje stopniowe zaburzenia pamięci, zdolności intelektualnych i zachowania.

REKLAMA


Masz problem z zasypianiem?

Jeżeli stresuje Cię bezsenność i szukasz skutecznego preparatu ułątwiającego zasypianie, zapoznaj się z polecanym suplementem pomagającym w wyciszeniu przed snem oraz przyczyniającym się do rozładowania napięcia.

TabletkiOcenaCena
Melatolin Plus 9.5Sprawdź!

Jaki jest skład Permente, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest rywastygmina.
Plaster 4,6 mg/24h, system transdermalny:
z każdego plastra uwalnia się 4,6 mg rywastygminy na 24 godziny. Każdy plaster o powierzchni 5 cm2 zawiera 9 mg rywastygminy.

Plaster 9,5 mg/24h, system transdermalny:
z każdego plastra uwalnia się 9,5 mg rywastygminy na 24 godziny. Każdy plaster o powierzchni 10 cm2 zawiera 18 mg rywastygminy.

Pozostałe składniki to:
Warstwa zawierająca substancję czynną:
Warstwa przylegająca akrylowa
Butylu metakrylanu i metylu metakrylanu kopolimer
Warstwa przylegająca:
Warstwa przylegająca silikonowa
Warstwy zewnętrzne:
Poliester
Poliester pokryty fluorem.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Permente – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki.

UWAGA!
– Przed nałożeniem JEDNEGO nowego plastra poprzedni plaster należy usunąć.
– Stosować tylko jeden plaster na dobę.
– Nie należy ciąć plastrów na części.
– Mocno docisnąć plaster wewnętrzną stroną dłoni i przytrzymać przez co najmniej 30 sekund.

Dokładny sposób użytkowania leku Permente zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przez przypadek nalepi więcej niż jeden plaster, należy zdjąć wszystkie plastry, a następnie poinformować lekarza o przypadkowym nalepieniu więcej niż jednego plastra. Pacjent może wymagać pomocy lekarskiej. U niektórych pacjentów, którzy przez przypadek przyjęli zbyt duże dawki rywastygminy wystąpiły nudności, wymioty, biegunka, wysokie ciśnienie krwi i omamy. Może również dojść do spowolnienia bicia serca i omdleń.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Permente – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Permente można stosować z jedzeniem, piciem i alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Permente w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, należy dokonać oceny korzyści ze stosowania leku Permente systemy transdermalne względem możliwych działań leku na nienarodzone dziecko. Lek Permente nie powinien być stosowany w czasie ciąży jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Podczas stosowania leku Permente systemy transdermalne nie należy karmić piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Permente i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Permente – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Permente. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Permente m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Permente? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Permente.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.