Spis leków zawierających substancję: Doksazosyna

Adadox

Adadox

Adadox to lek przeciwnadciśnieniowy, którego substancją czynną jest doksazosyna. Doksazosyna wywiera antagonistyczny wpływ na receptory adrenergiczne α-1, co obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek ten jest również stosowany w leczeniu objawów powiększonego gruczołu krokowego, ponieważ może obniżać napięcie tkanki mięśniowej gruczołu krokowego i dróg moczowych. Adadox jest dostępny na receptę.

Apo-Doxan

Apo-Doxan to lek, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to lek przeciwnadciśnieniowy, który działa poprzez zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Apo-Doxan jest również stosowany w leczeniu objawów wywołanych łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.

Cardura

Cardura to lek, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to lek dostępny na receptę, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, obniżając ciśnienie tętnicze krwi. Cardura jest zalecana w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz w leczeniu pierwotnego (samoistnego) nadciśnienia tętniczego.

Cardura XL

Cardura XL to lek na receptę, który ma postać tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu. Zawiera substancję czynną doksazosynę. Lek ten rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza opór obwodowy, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. W efekcie obniża nadciśnienie tętnicze. Ponadto, zmniejsza dolegliwości związane z utrudnionym odpływem moczu. Stosowany jest w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Doxagen

Doxagen to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Zawiera substancję czynną doksazosynę, która rozszerza naczynia krwionośne, obniżając ciśnienie tętnicze krwi i ułatwiając oddawanie moczu. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Doxagen jest dostępny na receptę.

Doxalek

Doxalek to lek, który wykazuje właściwości hipotensyjne i obniża podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Ponadto odpowiada za łagodzenie dolegliwości związanych z nieznacznym rozrostem prostaty. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to nadciśnienie tętnicze samoistne oraz symptomatyczny łagodny rozrost gruczołu stercza.

Doxalong

Doxalong to lek, który jest dostępny na receptę. Jest to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Jego działanie polega na obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi oraz łagodzeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek ten jest stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu objawowym łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Doxanorm

Doxanorm to lek z grupy alfa-adrenolityków, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejszając opór obwodowy i obniżając ciśnienie tętnicze. Ponadto, Doxanorm działa jako antagonista receptorów alfa1-adrenergicznych, które znajdują się w gruczole krokowym i pęcherzu moczowym. Lek jest stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Doxanorm jest dostępny na receptę.

Doxar

Doxar to lek na receptę, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to lek z grupy alfa-adrenolityków, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejszając opór obwodowy, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Stosowany jest w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz w łagodzeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Doxar XL

Doxar XL to lek z grupy alfa-adrenolityków, który skutecznie pomaga w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi u mężczyzn i kobiet, a także objawów związanych z powiększeniem gruczołu krokowego u mężczyzn. Dzięki swoim właściwościom rozkurczającym naczynia krwionośne, Doxar XL ułatwia przepływ krwi, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Jest dostępny na receptę.

Doxazosin Aurobindo

Doxazosin Aurobindo to lek w postaci tabletek, który jest dostępny na receptę. Jest to lek z grupy środków rozszerzających naczynia krwionośne. Dzięki temu, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi. Dodatkowo, doksazosyna może wpłynąć na napięcie tkanki mięśniowej gruczołu krokowego i dróg moczowych. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawów powiększonego gruczołu krokowego.

Doxazosin Aurovitas

Doxazosin Aurovitas to lek w postaci tabletek, który jest dostępny na receptę. Substancją czynną leku jest doksazosyna. Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawów powiększonego gruczołu krokowego. Działa jako selektywny antagonista receptorów α-1-adrenergicznych, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi poprzez zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego.

Doxazosin Genoptim

Doxazosin Genoptim to lek, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to lek dostępny na receptę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Stosuje się go w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz objawów wywołanych powiększeniem gruczołu krokowego u mężczyzn. Doksazosyna działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejszając opór obwodowy, co prowadzi do zmniejszenia ciśnienia tętniczego.

Doxazosin Polfarmex

Doxazosin Polfarmex to lek, którego substancją czynną jest doksazosyna. Jest to lek stosowany w leczeniu objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz w terapii samoistnego nadciśnienia tętniczego. Doksazosyna działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejszając opór obwodowy, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Lek ten jest dostępny na receptę.

Doxazosin XR Genoptim

Doxazosin XR Genoptim to lek z grupy alfa-adrenolityków, który jest stosowany w leczeniu dwóch schorzeń. Po pierwsze, jest skuteczny w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, ponieważ działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co ułatwia przepływ krwi i pomaga zmniejszyć ciśnienie tętnicze krwi. Po drugie, jest stosowany w leczeniu objawów wywołanych powiększeniem gruczołu krokowego u mężczyzn. Lek działa rozkurczająco na mięśnie otaczające ujście pęcherza moczowego i gruczołu krokowego i powoduje łatwiejsze wydalanie moczu. Doxazosin XR Genoptim jest dostępny na receptę.

Doxonex

Doxonex

Doxonex to lek w postaci tabletek, przeznaczony dla osób dorosłych. Substancją czynną leku jest doksazosyna, która jest selektywnym antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Lek jest wskazany do stosowania w terapii łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, a także w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Doxonex jest dostępny na receptę.

Doxorion

Doxorion to lek, który jest dostępny na receptę. Substancją czynną leku jest doksazosyna. Lek ten należy do grupy leków określanych jako leki rozszerzające naczynia krwionośne. Substancje te powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Doksazosyna może ponadto zmniejszać napięcie tkanki mięśniowej gruczołu krokowego i dróg moczowych. Doxorion jest wskazany do stosowania w terapii nadciśnienia tętniczego oraz łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dozox

Dozox to lek na receptę, który należy do grupy leków zwanych alfa-adrenolitykami. Działa na naczynia krwionośne, powodując ich rozszerzenie i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jest również antagonistą receptorów alfa1-adrenergicznych, które znajdują się w gruczole krokowym i pęcherzu moczowym. Wskazany jest do stosowania w terapii samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kamiren

Kamiren to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to wybiórczy antagonista receptorów α1-adrenergicznych. Kamiren jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek ten może być przyjmowany rano lub wieczorem, a dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.

Kamiren XL

Kamiren XL to lek na receptę, który zawiera substancję czynną doksazosynę. Jest to selektywny antagonista receptorów α1-adrenergicznych. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zarówno jako monoterapia, jak i w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Kamiren XL jest również wskazany w leczeniu objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek może być stosowany zarówno u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, jak i pacjentów z prawidłowym ciśnieniem tętniczym.

Zoxon

Zoxon to lek z grupy alfa-adrenolityków, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, co prowadzi do zmniejszenia oporu obwodowego i obniżenia ciśnienia tętniczego. Jest stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.