Konsultacja merytoryczna:

Doxazosin Aurobindo

Doksazosyna należy do grupy leków określanych jako środki rozszerzające naczynia krwionośne.

Substancje te powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, wskutek czego obniża się ciśnienie krwi.

Doksazosyna może ponadto obniżać napięcie tkanki mięśniowej gruczołu krokowego i dróg moczowych.

Doksazosynę stosuje się w leczeniu:
– nadciśnienia tętniczego krwi
– objawów powiększonego gruczołu krokowego

Jaki jest skład Doxazosin Aurobindo, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest doksazosyna.
Każda tabletka 1 mg zawiera 1 mg doksazosyny w postaci mesylanu doksazosyny.
Każda tabletka 2 mg zawiera 2 mg doksazosyny w postaci mesylanu doksazosyny.
Każda tabletka 4 mg zawiera 4 mg doksazosyny w postaci mesylanu doksazosyny.

– Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, laktozę bezwodną, karboksymetyloskrobię sodową (Typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Doxazosin Aurobindo – jak stosować ten lek?

Lek Doxazosin Aurobindo należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka to:
NADCIŚNIENIE TĘTNICZE KRWI
Dawka początkowa to 1 mg raz na dobę, w pojedynczej dawce. Po 1–2 tygodniach dawkę zazwyczaj zwiększa się do 2 mg w postaci pojedynczej dawki dobowej. Dawkę tę stosuje się także przez 1–2 tygodnie. Jeśli to konieczne, dawkę można nadal zwiększać do 4, 8 i 16 mg raz na dobę, aż do uzyskania odpowiedniego obniżenia ciśnienia krwi. Maksymalna dawka wynosi 16 mg na dobę.
Początkową dawkę należy najlepiej stosować przed snem. Dzięki temu, jeśli pojawią się zawroty głowy, nie będą one tak uciążliwe.

POWIĘKSZENIE GRUCZOŁU KROKOWEGO
Dawka początkowa to 1 mg raz na dobę, w pojedynczej dawce. Następnie typowa dawka dobowa wynosi 2 mg lub 4 mg. W niektórych przypadkach dawkę tę można zwiększyć maksymalnie do 8 mg na dobę.

Tabletki należy przyjmować w postaci dawki pojedynczej każdego dnia. Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia dawki większej niż przepisana, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i (lub) farmaceutą. W przypadku silnych zawrotów głowy lub jeśli pacjent czuje się bliski omdlenia, należy natychmiast położyć się, trzymając głowę nisko.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doxazosin Aurobindo – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat stosowania leku Doxazosin Aurobindo z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Doxazosin Aurobindo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub sądzi, że może być w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku Doxazosin Aurobindo. Lek Doxazosin Aurobindo można stosować w okresie ciąży jedynie wtedy, gdy zgodnie z oceną lekarza potencjalne korzyści dla matki przewyższają możliwe ryzyko dla płodu.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Doxazosin Aurobindo.

Ulotka Doxazosin Aurobindo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Doxazosin Aurobindo, 1 mg, 2 mg, 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 198.26 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Doxazosin Aurobindo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Doxazosin Aurobindo, 1 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 208.67 KB


Doxazosin Aurobindo, 2 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 208.64 KB


Doxazosin Aurobindo, 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 208.63 KB

Cena - ile kosztuje Doxazosin Aurobindo?

Cena Doxazosin Aurobindo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Doxazosin Aurobindo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Doxazosin Aurobindo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy M (Opakowanie: 1 )FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy M (Opakowanie: 1 ) to opaska stabilizująca przeznaczona do średniego poziomu stabilizacji stawu skokowego. Zapewnia codzienne wsparcie stopy po urazach, a także przy osłabieniu i bólu w trakcie poruszania się.
Efekt działania FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy M (Opakowanie: 1 )FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy M (Opakowanie: 1 ) to stabilizator do stosowania…

53.17 

Zastosowanie Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml)Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml) to krem pielęgnacyjny zmniejszający widoczność siniaków i krwiaków. Jest skuteczny przy obrzękach wywołanych kontuzjami i urazami. Zmniejsza uczucie bólu i łagodzi stan zapalny. Może być stosowany u niemowląt i małych dzieci.
Efekt działania Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml)Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml) zawiera…

42.99 

Kserostemin (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.04 

D-Vitum witamina D dla niemowląt 600 j.m. (Opakowanie: 36 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.49 

Zastosowanie Vichy Capital Soleil Beach Protect Spray ochronny SPF50+ (Opakowanie: 200 ml)Vichy Capital Soleil Beach Protect Spray ochronny SPF50+ (Opakowanie: 200 ml) to produkt przeciwsłoneczny w wygodnej formie sprayu opracowanym dla maksymalnej ochronny i pielęgnacji skóry podczas pobytu na plaży.

ochrona przeciwsłoneczna
wysoki flitr UV SPF 50+
skóra sucha i wrażliwa
skóra twarzy i ciała
wodoodporny
Efekt działania Vichy Capital Soleil Beach…

91.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief