Konsultacja merytoryczna:

Kamiren

Kamiren powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego wynikające ze zmniejszenia oporu naczyń obwodowych.

Kamiren jest wskazany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego. Może być stosowany w monoterapii (jako jedyny lek) lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi, takimi jak tiazydowe leki moczopędne, leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, antagoniści wapnia lub inhibitory konwertazy angiotensyny.

Kamiren wskazany jest również w leczeniu objawów klinicznych spowodowanych łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jaki jest skład Kamiren, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest doksazosyna.
Każda tabletka zawiera 1 mg, 2 mg lub 4 mg doksazosyny, w postaci doksazosyny mezylanu.

Pozostałe składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kamiren – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkę leku ustali lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Samoistne nadciśnienie tętnicze
Leczenie rozpoczyna się od dawki 1 mg raz na dobę. W indywidualnych przypadkach lekarz po upływie 1 do 2 tygodni może zwiększyć dawkę do 2 mg raz na dobę a następnie do 4 mg raz na dobę, wreszcie do 8 mg doksazosyny raz na dobę.
Zazwyczaj stosowana dawka podtrzymująca wynosi 2 mg do 4 mg doksazosyny raz na dobę.
Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 16 mg.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego
Leczenie rozpoczyna się od dawki 1 mg raz na dobę. Po upływie 1 do 2 tygodni, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może zwiększyć dawkę do 2 mg raz na dobę a następnie do 4 mg raz na dobę, w zależności od reakcji pacjenta.
Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 8 mg.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
Lekarz określa czas trwania leczenia.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Kamiren jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek
Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania leku Kamiren może wystąpić objawowe niedociśnienie. W takim przypadku pacjenta należy ułożyć na plecach z uniesionymi nogami. Należy natychmiast wezwać lekarza, który zastosuje leczenie objawowe. Wywołanie wymiotów nie jest zalecane. Lekarz może zastosować płukanie żołądka, podać węgiel aktywowany lub środki przeczyszczające. Hemodializa nie jest skuteczna, ponieważ doksazosyna prawie całkowicie wiąże się z białkami osocza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kamiren – czy mogę spożywać alkohol?

Kamiren można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kamiren w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania doksazosyny w ciąży.
Lekarz możne zalecić stosowanie.

Ulotka Kamiren – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Kamiren, 1 mg, 2 mg, 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 110.99 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kamiren m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Kamiren, 1 mg, 2 mg, 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 149.97 KB

Cena - ile kosztuje Kamiren?

Cena Kamiren i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kamiren.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Kamiren? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Witamina D3 2000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Witamina D3 2000 kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z witaminą D3, która wspiera odporność organizmu oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowej gęstości i twardości kości oraz zębów. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Witamina D3 2000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Witamina D3 2000 kapsułki (Opakowanie: 60 ) zawiera dużą ilość witaminy D3, która jest…

9.64 

Roche-posay Toleriane Mascara Volume (Opakowanie: 6.9 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

69.59 

Zastosowanie Dracopor plaster sterylny 7,2x5cm (Opakowanie: 25 szt.)Zmagasz się z bolesnymi ranami po operacji lub zabiegu? Masz rany, które trudno się goją? Wypróbuj Dracopor plaster sterylny 7,2x5cm (Opakowanie: 25 szt.). Wyjątkowa formuła plastra z opatrunkiem sterylnym zabezpiecza otwarte miejsca na skórze, uniemożliwiając przedostania się do nich bakterii. Chroni przed zakażeniem i uszkodzeniem. Oprócz tego ułatwia gojenie oraz pielęgnuje…

59.99 

Zastosowanie Polopiryna Max (Opakowanie: 20 )Polopiryna Max (Opakowanie: 20 ) to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Może być stosowany przy słabych i umiarkowanych stanach bólowych: zębów, głowy, miesiączkowych. Łagodzi również najczęstsze objawy przeziębienia i grypy: gorączkę i bóle stawów.Efekt działania Polopiryna Max (Opakowanie: 20 )Polopiryna Max (Opakowanie: 20 ) zawiera kwas acetylosalicylowy, popularną substancję z grupy…

14.99 

Zastosowanie Doktor Jacob witamina D3 + K2 w oleju, krople (Opakowanie: 20 ml)Doktor Jacob witamina D3 + K2 w oleju, krople (Opakowanie: 20 ml) to suplement diety podnoszący poziom witamin D3 i K2 w organizmie. Ich ilość i proporcje są tu dobrane tak, aby nie tylko prawidłowo przyswajać wapń, ale również by został dostarczony w organizmie tam, gdzie w danym momencie jest niezbędny, np. do kości, a nie…

78.69 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief