Konsultacja merytoryczna:

Dozox

Doksazosyna należy do grupy leków zwanych wazodylatatorami. Leki te rozszerzają naczynia krwionośne, powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi. Doksazosyna może także zmniejszać napięcie tkanki mięśniowej w gruczole krokowym i drogach moczowych.

Jest stosowana w:
– podwyższonym ciśnieniu tętniczym krwi (samoistnym nadciśnieniu tętniczym),
– leczeniu objawów powiększenia gruczołu krokowego (łagodnego rozrostu gruczołu krokowego).

Jaki jest skład Dozox, jakie substancje zawiera?

DOZOX, 2 mg

Substancją czynną leku jest doksazosyna.
Jedna tabletka leku DOZOX zawiera 2,425 mg doksazosyny mezylanu, co odpowiada 2 mg doksazosyny.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna.

DOZOX, 4 mg

Substancją czynną leku jest doksazosyna.
Jedna tabletka leku DOZOX zawiera 4,85 mg doksazosyny mezylanu, co odpowiada 4 mg doksazosyny.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa
(typ A), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dozox – jak stosować ten lek?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Nadciśnienie tętnicze
Dawka początkowa wynosi 1 mg na dobę (= 24 h) w jednorazowej dawce. Po 1 do 2 tygodniach dawka jest zazwyczaj zwiększana do 2 mg w jednorazowej dawce dobowej (= 24 h). Taka dawka jest również utrzymywana przez 1 do 2 tygodni. W razie konieczności dawka może być dalej zwiększana do 4, 8 lub16 mg na dobę, do czasu osiągnięcia pożądanego zmniejszenia ciśnienia krwi. Maksymalna dawka dobowa wynosi 16 mg. Zaleca się, aby podać dawkę początkową przed położeniem się do łóżka; zawroty głowy będą wtedy przez pacjenta odczuwane łagodniej.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego
Dawka początkowa wynosi 1 mg na dobę (= 24 h), w jednorazowej dawce, od 1 do 8 dnia.

W dniach od 8 do 14 stosuje się dawkę 2 mg. Jeśli po l do 2 tygodniach nie osiągnięto zadowalającego efektu, dawka może zwiększona do 4 mg na dobę. W niektórych przypadkach dawka może być zwiększona do maksymalnej dawki 8 mg na dobę (=24 h).

Tabletki należy stosować codziennie, w pojedynczej dawce (=24 h). Tabletki należy zażywać z odpowiednią ilością wody ( +/- pełna szklanka).

Jeżeli lekarz zaleci dawkę l mg na dobę, należy przełamać tabletkę 2 mg na połowy i zażyć jedną połowę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia dawki leku większej, niż zalecana, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę. Jeżeli wystąpią silne zawroty głowy lub pacjent ma wrażenie, że może zemdleć, powinien niezwłocznie przyjąć pozycję leżącą, z głową do dołu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dozox – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku DOZOX z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dozox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak jest dostatecznych danych oceniających potencjalne niebezpieczeństwo, wynikające z zastosowania leku w czasie ciąży. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały szkodliwych efektów. Lek DOZOX może być stosowany podczas ciąży tylko wtedy, gdy lekarz zdecyduje, że potencjalne korzyści z leczenia przeważają nad ryzykiem dla płodu.

Ulotka Dozox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DOZOX 2 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 146.98 KB


DOZOX 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 96 razy

Rozmiar plku 147.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dozox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DOZOX 2 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 220.16 KB


DOZOX 4 mg, tabletki (Doxazosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 74 razy

Rozmiar plku 220.16 KB

Cena - ile kosztuje Dozox?

Cena Dozox i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dozox.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dozox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Flegamina tabletki (Opakowanie: 40 )Flegamina tabletki (Opakowanie: 40 ) jest produktem leczniczym wykazującym działanie wspomagające oskrzela w oczyszczeniu z zalegającej wydzieliny.
Produkt przeznaczony jest do stosowania przez osoby doświadczające przewlekłych lub ostrych chorób dróg oddechowych.
Preparat może być przyjmowany także w przypadku występowania zaburzonego procesu odkrztuszania, szczególnie w przypadku zalegającej gęstej wydzieliny w oskrzelach.
Efekt działania…

22.81 

Zastosowanie La Roche Posay Effaclar Mat krem matujący (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Effaclar Mat krem matujący (Opakowanie: 40 ml) ma klinicznie potwierdzoną skuteczność. Dzięki zawartości perlitu zapewnia natychmiastowe, matowe wykończenie. Absorbuje nadmiar sebum bezpośrednio na powierzchni skóry i zapobiega świeceniu się twarzy. Pozostawia długotrwałe rezultaty dzięki Sebulyse - przywraca równowagę w produkcji sebum co umożliwia matowy wygląd…

59.31 

Zastosowanie Noscar krem na blizny z masy perłowej (Opakowanie: 50 ml)Noscar krem na blizny z masy perłowej (Opakowanie: 50 ml) to krem perłowy na blizny, przeznaczony do stosowania na skórę uszkodzoną bliznami. Widocznie je zmniejsza i wygładza, dzięki czemu stają się one mniej widoczne.

Krem Noscar może być stosowany przy bliznach pooparzeniowych, pooperacyjnych czy trądzikowych.
Efekt działania Noscar krem na blizny z…

42.98 

Zastosowanie Nexcare ColdHot Therapy Pack Happy Kids Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku (Opakowanie: 2 )Nexcare ColdHot Therapy Pack Happy Kids Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku (Opakowanie: 2 ) to zimno-ciepły okład wielokrotnego użytku, który jest naturalnym sposobem walki z bólem (ciepło) i leczenia stanów zapalnych oraz obrzęków (zimno). Zawiera nietoksyczny żel, w 99% biodegradowalny, bezpieczny dla osób w…

32.23 

Zastosowanie Orthomol Arthroplus proszek+kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Arthroplus to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zalecany jest w szczególności do uzupełnienia diety w przypadku zwyrodnień stawów oraz przy dolegliwościach kostno-stawowych.

Preparat zawiera wysoko skoncentrowane składniki odżywcze odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie stawów i kości oraz za wytwarzanie przez organizm zdrowej tkanki łącznej. Orthomol na stawy zawiera ponadto…

246.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief