DOXAZOSIN XR GENOPTIM

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOXAZOSIN XR GENOPTIM? – OPIS I WSKAZANIA

Doxazosin XR Genoptim należy do grupy leków alfa-adrenolitycznych.

Stosuje się go w leczeniu:
– wysokiego ciśnienia tętniczego krwi
– objawów wywołanych powiększeniem gruczołu krokowego u mężczyzn.

U pacjentów przyjmujących Doxazosin XR Genoptim w celu leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego), lek działa rozkurczająco na naczynia krwionośne i sprawia, że krew łatwiej przez nie przepływa. To pomaga zmniejszyć ciśnienie tętnicze krwi.

U pacjentów z powiększonym gruczołem krokowym lek stosuje się w celu leczenia zmniejszonego i (lub) częstego oddawania moczu. Jest to częsty objaw łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek działa rozkurczająco na mięśnie otaczające ujście pęcherza moczowego i gruczołu krokowego i powoduje łatwiejsze wydalanie moczu.

SKŁAD DOXAZOSIN XR GENOPTIM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest doksazosyna. Każda tabletka zawiera 4 mg doksazosyny (w postaci doksazosyny mezylanu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki
Mieszanka tlenków polietylenu:
Polietylenu tlenek (MW 900 000)
Polietylenu tlenek (MW 200 000)
Butylohydroksytoluen
Celuloza mikrokrystaliczna
Powidon
All-rac-α-Tokoferol
Krzemionka koloidalna bezwodna
Sodu stearylofumaran
Otoczka
Kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) dyspersja 30%
Krzemionka koloidalna uwodniona
Makrogol (MW 1300-1600)
Tytanu dwutlenek (E171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOXAZOSIN XR GENOPTIM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka leku Doxazosin XR Genoptim wynosi 4 mg raz na dobę. Lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka leku Doxazosin XR Genoptim.

Doxazosin XR Genoptim jest w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Lek znajduje się w niewchłanialnej otoczce, opracowanej specjalnie w celu powolnego uwalniania substancji czynnej.

Po połknięciu leku doksazosyna uwalniana jest powoli do organizmu, aż tabletka stanie się pusta. Pusta tabletka usuwana jest z organizmu z kałem, dlatego sporadycznie można w nim zaobserwować jej resztki, przypominające wyglądem tabletkę. Jest to normalne i nie powinno budzić zaniepokojenia.

Sposób podawania
– Tabletek nie należy żuć, dzielić ani kruszyć.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
– Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DOXAZOSIN XR GENOPTIM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Zażycie na raz zbyt dużej ilości tabletek może spowodować złe samopoczucie. Zażycie kilku tabletek może być niebezpieczne. W takim przypadku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOXAZOSIN XR GENOPTIM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

– Kobiety w ciąży nie powinny stosować leku bez konsultacji z lekarzem. Nie ustalono dostatecznie bezpieczeństwa jego stosowania w okresie ciąży.
– Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią (patrz punkt 2 ulotki „Kiedy nie stosować leku Doxazosin XR Genoptim”).

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń mechanicznych. Lek może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów lub obsługiwania urządzeń mechanicznych, zwłaszcza jeśli stosowany jest po raz pierwszy. Może powodować uczucie osłabienia lub zawroty głowy. W razie ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn i trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

ULOTKA LEKU DOXAZOSIN XR GENOPTIM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOXAZOSIN XR GENOPTIM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOXAZOSIN XR GENOPTIM CENA, REFUNDACJA

DOXAZOSIN XR GENOPTIM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here