Spis leków zawierających substancję: Dutasteryd

Adadut

Adadut to lek na receptę, który jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Lek ten pomaga zmniejszyć dolegliwości związane z oddawaniem moczu, takie jak utrudnione oddawanie moczu i częstsze oddawanie moczu. Adadut może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innym lekiem, tamsulozyną. Zalecana dawka to 0,5 mg raz na dobę.

Adatam Duo

Adatam Duo to lek stosowany w leczeniu powiększonego gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego) u mężczyzn. Jest to połączenie dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest nienowotworowy rozrost gruczołu krokowego spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem.

Avodart

Avodart to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu I i II. Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia chirurgicznego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Avodart jest dostępny na receptę.

Davoster

Davoster to lek na receptę, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu I i II. Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych do ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Stosowanie Davostera pomaga zmniejszyć ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia chirurgicznego u pacjentów z umiarkowanymi do ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dudactiv

Dudactiv to lek zawierający substancję czynną dutasteryd, która należy do grupy leków nazywanych inhibitorami enzymu 5-alfa-reduktazy. Dutasteryd działa poprzez zmniejszenie produkcji hormonu dihydrotestosteronu, co pomaga zmniejszyć rozmiar prostaty i złagodzić objawy. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH), takich jak problemy z oddawaniem moczu, ostre zatrzymanie moczu i słaby strumień moczu. Dudactiv jest dostępny na receptę.

Duitam

Duitam to lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Przyczyną tego schorzenia jest nadmierna produkcja dihydrotestosteronu, co prowadzi do powiększenia gruczołu krokowego. Lek ten zawiera dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Duitam jest dostępny na receptę.

Duodart

Duodart to lek stosowany w urologii, który oddziałuje na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Dzięki swoim właściwościom zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Preparat ma zastosowanie w obniżeniu prawdopodobieństwa ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, a także w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.

Duotix

Duotix to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym, znanym jako łagodny rozrost gruczołu krokowego. Lek ten składa się z dwóch różnych substancji czynnych: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza produkcję hormonu dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa poprzez rozluźnienie mięśni w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Dustar

Dustar, zawierający dutasteryd, jest lekiem stosowanym w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Działa poprzez hamowanie obu typów izoenzymów (1 i 2) 5-α-reduktazy, które biorą udział w konwersji testosteronu do dihydrotestosteronu. Lek ten dostępny jest na receptę.

Dutafin

Dutafin to lek na receptę, który jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Jest to nienowotworowy rozrost gruczołu krokowego spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Substancją czynną leku jest dutasteryd, który należy do grupy leków będących inhibitorami enzymu 5-alfa-reduktazy. Lek Dutafin zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co powoduje zmniejszenie gruczołu krokowego i złagodzenie objawów. Zmniejsza zatem prawdopodobieństwo wystąpienia ostrego zatrzymania moczu i konieczności interwencji chirurgicznej.

Dutamsol

Dutamsol to lek dostępny na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Lek jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem.

Dutamsol Mono

Dutamsol Mono to lek zawierający substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktaz testosteronu, enzymu przekształcającego testosteron do wykazującego dużo silniejsze działanie 5-α-dihydrotestosteronu (DHT). Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Jest dostępny na receptę.

Dutaprostam

Dutaprostam to lek, który zawiera dwie substancje aktywne: dutasteryd i tamsulosynę. Jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride + Tamsulosin Accord

Lek Dutasteride + Tamsulosin Accord jest specyfikiem stosowanym u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się on z dwóch leków: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd należy do inhibitorów enzymu 5-alfa-reduktazy, a tamsulosyna do antagonistów receptorów alfa adrenergicznych. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride + Tamsulosin hydrochloride León Farma

Lek Dutasteride + Tamsulosin hydrochloride León Farma jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Lek ten stanowi skojarzenie dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Zalecana dawka to jedna kapsułka przyjmowana raz na dobę, 30 minut po tym samym posiłku każdego dnia. Jest to lek na receptę.

Dutasteride Accord

Dutasteride Accord to lek, który zawiera dutasteryd – inhibitor 5-alfa-reduktazy testosteronu. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Dutasteryd zmniejsza stężenie dihydrotestosteronu (DHT) w surowicy krwi, co prowadzi do zmniejszenia objętości gruczołu krokowego i złagodzenia objawów, takich jak problemy z oddawaniem moczu. Lek Dutasteride Accord jest dostępny na receptę.

Dutasteride Belupo

Dutasteride Belupo to lek, który zawiera dutasteryd, substancję czynną należącą do grupy leków zwanych inhibitorami enzymu 5-alfa-reduktazy. Lek jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), co często powoduje problemy z oddawaniem moczu. Dutasteride Belupo jest dostępny na receptę.

Dutasteride Cipla

Dutasteride Cipla to lek na receptę, który zawiera dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy testosteronu, enzymu przekształcającego testosteron do wykazującego dużo silniejsze działanie 5-α-dihydrotestosteronu (DHT). Lek jest stosowany w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH), a także w celu zmniejszenia ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dutasteride Teva

Dutasteride Teva to lek zawierający dutasteryd, który jest inhibitorem 5-α-reduktaz testosteronu. Lek jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym, co często wiąże się z problemami z oddawaniem moczu. Dutasteryd zmniejsza stężenie dihydrotestosteronu (DHT) w surowicy, co prowadzi do zmniejszenia objętości gruczołu krokowego, łagodzenia objawów i zmniejszenia ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia zabiegowego. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride Teva Pharma

Dutasteride Teva Pharma to lek zawierający dutasteryd, który jest inhibitorem 5-α-reduktazy. Jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), co często wiąże się z problemami z oddawaniem moczu. Dutasteryd hamuje przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia objętości gruczołu krokowego, łagodzenia objawów i zmniejszenia ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia zabiegowego. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride Universal Farma

Dutasteride Universal Farma to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Lek ten jest inhibitorem enzymu 5-alfa reduktazy, który zmniejsza stężenie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innym lekiem, tamsulozyną. Jest dostępny na receptę.

Dutasteride Zentiva

Dutasteride Zentiva to lek zawierający dutasteryd, który jest inhibitorem 5-α-reduktaz testosteronu. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Działanie leku polega na zmniejszeniu stężenia dihydrotestosteronu (DHT) w surowicy krwi, co prowadzi do zmniejszenia objętości gruczołu krokowego, złagodzenia objawów i zmniejszenia ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia zabiegowego. Dutasteride Zentiva jest dostępny na receptę.

Dutasteryd Regiomedica

Dutasteryd Regiomedica to lek na receptę, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Dutasteryd jest inhibitorem enzymu 5-alfa-reduktazy, który hamuje konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu. Lek jest stosowany w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH), zmniejszając ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami BPH.

Dutatev

Dutatev to lek zawierający dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Dutatev zmniejsza ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności interwencji chirurgicznej. Lek jest dostępny na receptę.

Dutazyr

Dutazyr to lek na receptę, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu I i II. Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia chirurgicznego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dutrozen

Dutrozen to dwuskładnikowy lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Składa się z dwóch substancji leczniczych: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza produkcję dihydrotestosteronu, co pomaga w zmniejszeniu prostaty i łagodzi objawy, natomiast tamsulosyna działa rozkurczająco na mięśnie prostaty, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Dutrys

Dutrys to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Lek ten pomaga zmniejszyć objawy BPH, takie jak trudności z oddawaniem moczu, częste lub nagłe parcie na mocz oraz nocne wstawanie w celu oddania moczu. Dutrys działa poprzez zmniejszenie rozmiaru powiększonej prostaty.

Findarts

Findarts to lek na receptę, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu I i II. Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Działa poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia chirurgicznego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Findarts Duo

Findarts Duo to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Składa się on z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to leczenie umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz zmniejszanie ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Geroladut

Geroladut to lek na receptę, który zawiera substancję czynną Dutasteryd.

Landulosin

Lek Landulosin jest lekiem na receptę stosowanym w leczeniu powiększonego gruczołu krokowego, znanego również jako łagodny rozrost gruczołu krokowego. Jest to stan nienowotworowy spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Landulosin jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę.

Marumax

Marumax to lek na receptę, który jest dostępny w postaci twardych kapsułek. Jest to preparat złożony, zawierający antagonistę receptorów α 1-adrenergicznych i inhibitor 5-α-reduktazy. Substancje czynne to dutasteryd i tamsulozyna (chlorowodorek tamsulozyny). Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Pomaga zmniejszyć ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Tadumix

Tadumix to lek stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Tamduro

Tamduro to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanego nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Tamduro jest skojarzeniem dwóch innych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Substancjami czynnymi leku są dutasteryd i tamsulosyny chlorowodorek. Jedna kapsułka zawiera 0,5 mg dutasterydu i 0,4 mg tamsulosyny chlorowodorku. Lek jest dostępny na receptę.

Twinpros

Twinpros to lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Składa się z dwóch substancji czynnych: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza produkcję dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, ułatwiając przepływ moczu i szybko łagodząc objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Unisol

Unisol to lek, który jest stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, czyli nienowotworowym rozrostem spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się on z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to leczenie umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.