Spis leków zawierających substancję: Gestoden

Artilla

Artilla to doustny środek antykoncepcyjny w postaci tabletek drażowanych. Preparat zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i gestoden. Mechanizm działania leku polega na zahamowaniu owulacji oraz zmianie składu śluzu szyjkowego, co zapewnia skuteczną ochronę przed niechcianą ciążą. Lek jest dostępny na receptę.

Axonella

Axonella to hormonalny środek antykoncepcyjny, który jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, zwanych etynyloestradiolem i gestodenem. Tabletki antykoncepcyjne, takie jak Axonella, które zawierają dwa hormony, nazywane są złożonymi środkami antykoncepcyjnymi. Lek jest dostępny na receptę.

Ditinell

Ditinell to złożona doustna tabletka antykoncepcyjna, która jest stosowana w celu zapobiegania ciąży. Żółte tabletki zawierają niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, 0,06 mg gestodenu i 0,015mg etynyloestradiolu. Białe tabletki nie zawierają żadnych substancji czynnych i są nazywane tabletkami placebo. Lek jest dostępny na receptę.

Femoden

Femoden to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie żeńskie hormony płciowe: gestoden i etynyloestradiol. Jest stosowany głównie do zapobiegania ciąży. Ponadto, może być używany do regulacji nieregularnych cyklów miesiączkowych oraz do łagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Femoden jest dostępny na receptę.

Gefemin

Gefemin to doustny środek antykoncepcyjny dla kobiet, który zapobiega ciąży. Każda żółta tabletka zawiera małą ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, 0,060 mg gestodenu i 0,015 mg etynyloestradiolu. Białe tabletki nie zawierają substancji czynnych i są określane jako tabletki placebo. Lek Gefemin jest dostępny na receptę.

Harmonet

Harmonet to lek hormonalny stosowany w celach antykoncepcyjnych. Zawiera dwie substancje czynne: gestoden i etynyloestradiol. Jest to lek na receptę, co oznacza, że jest dostępny tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania Harmonetu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Juliperla

Juliperla to lek hormonalny, który jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Jest to preparat złożony, zawierający dwa żeńskie hormony płciowe – gestoden i etynyloestradiol. Dzięki temu skutecznie blokuje owulację i zapobiega zapłodnieniu. Lek jest dostępny na receptę.

Kontracept

Kontracept

Kontracept to doustny lek antykoncepcyjny w formie tabletek drażowanych. Każda tabletka zawiera niewielkie ilości dwóch różnych żeńskich hormonów płciowych, etynyloestradiolu i gestodenu. Jest przeznaczony dla kobiet powyżej 18 roku życia i nie powinien być stosowany przed pierwszą miesiączką ani po menopauzie. Lek jest dostępny na receptę.

Kontracept Mini

Kontracept Mini to doustny lek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne – etynyloestradiol i gestoden. Jest przeznaczony dla kobiet powyżej 18 roku życia. Działa poprzez zahamowanie owulacji oraz wywołanie zmian w endometrium, co zapobiega ciąży. Lek jest dostępny na receptę.

Kostya

Kostya to złożony doustny środek antykoncepcyjny w postaci tabletek drażowanych. Zawiera dwa rodzaje hormonów: estrogen – etynyloestradiol i progestagen – gestoden. Te hormony powodują zahamowanie owulacji oraz wywołują odwracalne zmiany w endometrium, które przeciwdziałają nieplanowanemu zajściu w ciąży. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Kostya jest antykoncepcja.

Lindynette

Lindynette to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje hormonów – etynyloestradiol i gestoden. Działanie leku polega na hamowaniu uwalniania jajeczka z jajników co miesiąc, co zapobiega ciąży. Lek nie chroni jednak przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jest dostępny na receptę.

Lisvy

Lisvy to lek w postaci plastrów, który jest stosowany jako forma antykoncepcji hormonalnej u kobiet. Każdy plaster zawiera dwa różne hormony żeńskie, zwane gestodenem i etynyloestradiolem, które w niewielkich ilościach dostarczane są do organizmu w sposób ciągły przez okres 7 dni. Lek jest dostępny na receptę.

Logest

Logest to doustny środek antykoncepcyjny zawierający estrogen i progestagen. Jest stosowany do zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera gestoden i etynyloestradiol. Lek jest dostępny na receptę. Przyjmowanie Logestu rozpoczyna się w pierwszym dniu cyklu menstruacyjnego i kontynuuje przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa. W czasie tej przerwy zazwyczaj występuje krwawienie z odstawienia.

Milvane

Milvane to lek hormonalny stosowany jako środek antykoncepcyjny. Zawiera hormony płciowe, które zapobiegają owulacji, zmieniają śluz szyjkowy, utrudniając plemnikom dostęp do jajeczka, oraz wpływają na błonę śluzową macicy, co utrudnia zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka. Lek jest dostępny na receptę.

Nobabelle

Nobabelle to specjalna tabletka antykoncepcyjna, która skutecznie zapobiega ciąży. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, a mianowicie gestodenu i etynyloestradiolu. Warto zaznaczyć, że tabletki antykoncepcyjne, które zawierają dwa hormony, określane są mianem “tabletek złożonych”. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja doustna.

Nobabelle Daily

Nobabelle Daily to doustny preparat antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony: progesteron oraz estrogen. Głównym zadaniem tego leku jest zatrzymanie owulacji. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja.

Revella

Revella to lek hormonalny, który zawiera dwa składniki aktywne: gestoden i etynyloestradiol. Jest to doustny środek antykoncepcyjny, który działa poprzez hamowanie owulacji, zmianę śluzu szyjkowego utrudniającą plemnikom dotarcie do jaja oraz wpływanie na błonę śluzową macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie zapłodnionego jaja. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to przede wszystkim zapobieganie ciąży. Może być również stosowany do regulacji nieregularnych cyklów menstruacyjnych.

Sofiperla

Sofiperla to lek hormonalny stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, zwanych etynyloestradiolem i gestodenem. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja doustna.

Vines

Vines to doustny lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i gestoden. Jest powszechnie stosowany w celu zapobiegania ciąży. Skuteczność i tolerancja Vines mogą się różnić w zależności od indywidualnych reakcji organizmu kobiety. Lek jest dostępny na receptę.

Zulfija

Zulfija to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje hormonów: estrogen – etynyloestradiol i progestagen – gestoden. Te hormony hamują owulację i zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia plemnikom dostęp do jajeczka. Lek jest wskazany do stosowania jako środek antykoncepcyjny. Zulfija jest dostępna na receptę.