Konsultacja merytoryczna:

Axonella

Lek Axonella jest hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym, stosowanym w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, zwanych etynyloestradiolem i gestodenem. Tabletki antykoncepcyjne, takie jak Axonella zawierające dwa hormony nazywane są złożonymi środkami antykoncepcyjnymi.

Jaki jest skład Axonella, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: gestoden i etynyloestradiol.
Każda tabletka zawiera 0,075 mg gestodenu oraz 0,02 mg etynyloestradiolu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-30, polakrylina potasowa i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Axonella – jak stosować ten lek?

Jedną tabletkę leku Axonella należy przyjmować codziennie, w razie konieczności popijając wodą. Pacjentka może przyjmować tabletki z jedzeniem lub bez jedzenia, ale ważne jest aby tabletki przyjmować każdego dnia mniej więcej o tej samej porze.

Blister zawiera 21 tabletek. Przy każdej tabletce wydrukowany jest dzień tygodnia. Jeśli, na przykład, pacjentka rozpocznie stosowanie leku w środę, powinna rozpocząć przyjmowanie tabletek od tabletki oznaczonej „śr.”. Tabletki należy przyjmować zgodnie z kierunkiem strzałki wydrukowanej na blistrze, aż do zużycia wszystkich 21 tabletek.

Następnie przez kolejne 7 dni nie należy przyjmować tabletek. W okresie tych 7 dni bez przyjmowania tabletek (określanych jako tydzień przerwy w przyjmowaniu tabletek) powinno pojawić się krwawienie. Jest to tzw. krwawienie z odstawienia, które pojawia w czasie tej przerwy.

Ósmego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki leku Axonella (to jest po zakończeniu 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek) należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra, bez względu na to, czy krwawienie ustało, czy nie. Oznacza to, że przyjmowanie tabletek z nowego blistra należy rozpocząć w tym samym dniu tygodnia i, że krwawienie z odstawienia powinno pojawiać się w tych samych dniach, co miesiąc. Przy stosowaniu leku Axonella w ten sposób, działanie antykoncepcyjne utrzymuje się również podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek.

Kiedy można rozpocząć przyjmowanie tabletek z pierwszego blistra? – Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo w ulotce załączonej w dolnej części strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłaszano ciężkich następstw po przyjęciu zbyt wielu tabletek leku Axonella.

W przypadku przyjęcia kilku tabletek naraz, mogą wystąpić następujące objawy: nudności, zawroty głowy, ból brzucha, senność i (lub) zmęczenie lub wymioty. U młodych dziewcząt mogą wystąpić krwawienia z pochwy.

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Axonella lub jeśli kilka tabletek połknęło dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Axonella – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjentka może przyjmować tabletki z jedzeniem lub bez jedzenia, ale ważne jest aby tabletki przyjmować każdego dnia mniej więcej o tej samej porze

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Axonella w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, nie wolno jej przyjmować leku Axonella. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania doustnego środka antykoncepcyjnego, musi natychmiast przerwać stosowanie tego leku i skonsultować się z lekarzem.

Ogólnie nie zaleca się stosowania leku Axonella, jeśli pacjentka karmi piersią. Jeśli pacjentka chciałaby przyjmować antykoncepcję doustną podczas karmienia piersią, powinna skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Axonella – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Axonella, 0,075 mg + 0,02 mg, tabletki (Gestodenum + Ethinylestradiolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 417.21 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Axonella m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Axonella, 0,075 mg + 0,02 mg, tabletki (Gestodenum + Ethinylestradiolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 175.89 KB

Cena - ile kosztuje Axonella?

Cena Axonella i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Axonella.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Axonella? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Otinum (Opakowanie: 10 g)Otinum (Opakowanie: 10 g) to lek do uszu w formie kropel, wykazujący działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Produkt wpływa korzystnie na zmiękczenie zalegającej wydzieliny w kanale słuchowym.
Lek powinien być stosowany jako doraźny środek wspomagający przy stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego.
Preparat wskazany jest także w przypadku występowania nadmiernie zbitej woskowiny w przewodzie słuchowym…

Zastosowanie Colfarm Ostropest Plamisty tabletki 80mg (Opakowanie: 60 )Colfarm Ostropest Plamisty tabletki 80mg (Opakowanie: 60 ) to suplement diety wspierający zdrowie wątroby i jej regenerację. Łagodzi dolegliwości trawienne ze strony wątroby.

Ostropest w tabletkach przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Colfarm Ostropest Plamisty tabletki 80mg (Opakowanie: 60 )Produkt zawiera wyciąg z ostropestu, który jest bogatym źródłem sylimaryny – substancji o działaniu prozdrowotnym…

Zastosowanie VitA Pos maść do oczu (Opakowanie: 5 g)VitA Pos maść do oczu (Opakowanie: 5 g) to maść do oczu z witaminą A, która wspiera prawidłowe widzenie. Preparat łagodzi uczucie suchości i pieczenia. Chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Może być stosowana długotrwale.Efekt działania VitA Pos maść do oczu (Opakowanie: 5 g)VitA Pos zawiera witaminę A zawieszona w parafinie i wazelinie…

Zastosowanie Olejek jojoba 100% (Opakowanie: 100 ml)Większość dzisiejszych produktów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku zawiera szkodliwe dla skóry, nienaturalne składniki. Stosując Olejek jojoba 100% (Opakowanie: 100 ml) możesz mieć pewność, iż jest to środek całkowicie naturalny. Produkowany na bazie stuprocentowego oleju roślinnego tłoczonego na zimno. Składnik ten pozyskiwany jest wyłącznie ze sprawdzonych i ekologicznych upraw. Perfumowany tylko i wyłącznie naturalnymi…

Jodyna 3% (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.