Spis leków zawierających substancję: Nebiwolol

Daneb

Daneb

Daneb to lek na receptę, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest to wybiórczy beta-adrenolityk, który działa na naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu przewlekłej stabilnej, łagodnej lub umiarkowanej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku (po 70. roku życia). Lek jest zwykle dobrze tolerowany.

Ebivol

Ebivol to lek, który wpływa głównie na pracę serca (beta-adrenolityk). Zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi i poprawia wydolność serca. Stosuje się go w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu stabilnej, łagodnej i umiarkowanej, przewlekłej niewydolności serca jako uzupełnienie standardowego leczenia u pacjentów w podeszłym wieku (≥70 lat). Lek jest dostępny na receptę.

Emzok

Emzok to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawów powiększenia prostaty. Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zmniejszenia oporów przepływu krwi i obniżenia ciśnienia krwi. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ezocem

Ezocem to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie nebiwolol. Jest to lek zmniejszający stężenie lipidów, który wybiórczo hamuje wchłanianie cholesterolu i pochodnych steroli roślinnych w jelitach. Ezocem jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania tego leku obejmują hipercholesterolemię pierwotną, zarówno heterozygotyczną rodzinną jak i nierodzinną, u pacjentów, u których nie jest możliwe odpowiednie zmniejszenie stężenia lipidów przy zastosowaniu samej statyny. Lek ten jest również stosowany w celu zapobiegania wystąpieniu incydentów sercowo-naczyniowych u pacjentów z chorobą wieńcową i ostrym zespołem wieńcowym w wywiadzie. Ponadto, Ezocem jest wskazany jako lek wspomagający dietę u pacjentów z homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną.

Ivineb

Ivineb to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest to wybiórczy beta-adrenolityk, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. Lek ten jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienie) oraz przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w wieku 70 lat lub starszych.

Nebicard

Nebicard

Nebicard to lek zawierający substancję czynną nebiwolol, który jest wybiórczym beta-adrenolitykiem rozszerzającym naczynia krwionośne. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) oraz przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w wieku 70 lat lub starszych. Nebicard jest dostępny na receptę.

Nebilenin

Nebilenin

Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego. Leczenie stabilnej łagodnej i umiarkowanej przewlekłej niewydolności serca, jako uzupełnienie standardowej terapii u pacjentów w podeszłym wieku (≥70 lat). Substancją czynną preparatu jest nebiwolol. Jest to substancja należąca do grupy leków zwanych beta-blokerami (inna stosowana nazwa to beta-adrenolityki).

Nebilet

Nebilet to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Nebiwolol jest wybiórczym beta-adrenolitykiem, który rozszerza naczynia krwionośne. Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz jako uzupełnienie terapii w stabilnej, łagodnej i umiarkowanej przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku (≥70 lat). Nebilet jest dostępny na receptę.

Nebilet HCT

Nebilet HCT to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: nebiwolol i hydrochlorotiazyd. Nebiwolol to wybiórczy beta-adrenolityk, który rozszerza naczynia krwionośne. Hydrochlorotiazyd działa moczopędnie, zwiększając ilość wytwarzanego moczu. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Jest dostępny na receptę.

Nebinad

Nebinad to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Nebiwolol jest wybiórczym beta-adrenolitykiem, który rozszerza naczynia krwionośne. Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Nebinad jest dostępny na receptę.

Nebispes

Nebispes to lek zawierający substancję czynną nebiwolol, który jest wybiórczym beta-adrenolitykiem rozszerzającym naczynia krwionośne. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) oraz przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w wieku 70 lat lub starszych. Nebispes jest dostępny na receptę.

Nebitrix

Lek Nebitrix to wybiórczy beta-adrenolityk rozszerzający naczynia krwionośne. Jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Lek jest dostępny na receptę.

Nebivolek

Nebivolek to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest to wybiórczy beta-adrenolityk, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Lek jest dostępny na receptę.

Nebivolol Aurovitas

Nebivolol Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest to wybiórczy beta-adrenolityk, który rozszerza naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi oraz w leczeniu łagodnej lub umiarkowanej przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Lek jest dostępny na receptę.

Nebivolol Genoptim

Nebivolol Genoptim to lek, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Nebiwolol działa na układ sercowo-naczyniowy i jest wybiórczym beta-adrenolitykiem rozszerzającym naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku. Lek jest dostępny na receptę.

Nebivolol Krka

Nebivolol Krka to lek zawierający substancję czynną o nazwie nebiwolol. Jest to wybiórczy β-adrenolityk, który działa na układ sercowo-naczyniowy. Lek jest stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych oraz w leczeniu stabilnej łagodnej i umiarkowanej przewlekłej niewydolności serca, jako uzupełnienie standardowej terapii u pacjentów w podeszłym wieku (≥70 r.ż.). Nebivolol Krka jest dostępny na receptę.

Nebivolol Sopharma

Nebivolol Sopharma to lek, który jest częścią grupy wybiórczych beta-adrenolityków. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów beta, głównie beta1, co prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenia podwyższonego ciśnienia tętniczego. Stosuje się go w leczeniu nadciśnienia tętniczego (w monoterapii lub w leczeniu skojarzonym) oraz w leczeniu uzupełniającym standardową terapię w łagodnej i umiarkowanej stabilnej przewlekłej niewydolności serca u osób po 70. roku życia. Lek jest zwykle dobrze tolerowany i dostępny na receptę.

Nebivor

Nebivor to lek zawierający substancję czynną nebiwolol, który jest wybiórczym beta-adrenolitykiem rozszerzającym naczynia krwionośne. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) oraz przewlekłej niewydolności serca u pacjentów w wieku 70 lat lub starszych. Nebivor jest dostępny na receptę.

Nedal

Nedal

Nedal to lek kardiologiczny, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz stabilnej, łagodnej i umiarkowanej, przewlekłej niewydolności serca. Lek ten jest dostępny na receptę.

Tamanisga

Tamanisga to lek doustny, który łagodzi dolegliwości związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Przyczynia się do ułatwienia oddawania moczu. Działa na bazie chlorowodorku tamsulosyny. Stosowany jest u mężczyzn z symptomami z dolnych dróg moczowych, które mają związek z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH). Jest dostępny na receptę.