Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Adalimumab

Amgevita

Amgevita to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną adalimumab. Jest stosowany w leczeniu różnych chorób zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, wielostawowe młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów u dzieci, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna u dorosłych i dzieci, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i nieinfekcyjne zapalenie błony naczyniowej oka. Lek jest dostępny na receptę.

Cyltezo

Cyltezo to lek biologiczny, który zawiera substancję czynną adalimumab. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, spondyloartropatia i inne. Cyltezo jest dostępny na receptę.

Halimatoz

Halimatoz to lek zawierający adalimumab, który jest rekombinowanym ludzkim przeciwciałem monoklonalnym. Działa poprzez specyficzne wiązanie się z ludzkim czynnikiem martwicy nowotworów (TNF) i hamowanie jego aktywności. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i inne. Lek jest dostępny na receptę.

Hefiya

Hefiya to lek zawierający substancję czynną adalimumab, który jest przeciwciałem monoklonalnym. Jest stosowany w leczeniu wielu chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i łuszczyca plackowata. Lek jest dostępny na receptę.

Hulio

Hulio to lek biologiczny zawierający substancję czynną adalimumab, który jest stosowany w leczeniu różnych chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i niektóre postacie zapalenia tęczówki. Jest dostępny na receptę.

Humira

Humira to lek biologiczny, który zawiera substancję czynną adalimumab. Jest to rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne o działaniu immunomodulującym. Lek jest stosowany w leczeniu wielu chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i łuszczyca plackowata. Humira jest dostępna tylko na receptę.

Hyrimoz

Hyrimoz to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną adalimumab. Jest to rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne, które wiąże się swoiście z czynnikiem martwicy nowotworów (TNF) i neutralizuje jego aktywność. Lek jest stosowany w leczeniu różnych chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Hyrimoz jest dostępny na receptę.

Idacio

Idacio to lek zawierający substancję czynną adalimumab, który jest rekombinowanym ludzkim przeciwciałem monoklonalnym o działaniu immunomodulującym. Jest stosowany w leczeniu czynnego reumatoidalnego zapalenia stawów o umiarkowanym i ciężkim nasileniu u dorosłych, gdy odpowiedź na leki modyfikujące przebieg choroby okazała się niewystarczająca. Może być stosowany w monoterapii, jeśli metotreksat jest źle tolerowany lub gdy dalsze leczenie metotreksatem jest niewskazane. Lek Idacio jest dostępny na receptę.

Imraldi

Imraldi to lek na receptę, który zawiera substancję czynną adalimumab. Jest to rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne o działaniu immunomodulującym. Imraldi jest przeznaczony do leczenia różnych schorzeń, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, wielostawowe młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, zapalenie stawów z towarzyszącym zapaleniem przyczepów ścięgnistych, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i nieinfekcyjne zapalenie błony naczyniowej oka.

Kromeya

Kromeya to lek zawierający substancję czynną adalimumab. Jest to przeciwciało monoklonalne, które moduluje układ odpornościowy. Stosowany jest w leczeniu różnych schorzeń zapalnych stawów, choroby Leśniowskiego-Crohna oraz łuszczycy. Lek jest dostępny na receptę.

Solymbic

Solymbic to lek immunosupresyjny zawierający substancję czynną adalimumab. Jest stosowany w leczeniu wielu chorób, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, łuszczycy, choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i nieinfekcyjnego zapalenia błony naczyniowej oka. Lek ten jest dostępny na receptę.