Substancja: Lamotrygina
(opis substancji oraz lista leków)Lamotrygina – lek o działaniu przeciwpadaczkowym. Mechanizm działania lamotryginy polega na blokowaniu kanałów sodowych. Lek hamuje wyładowania neuronów oraz uwalnianie glutaminianu, który wpływa na powstawanie napadów padaczkowych. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie napadów częściowych i uogólnionych padaczki, w tym napadów toniczno-klonicznych i napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta, dorosłych, młodzieży i dzieci (od 2 roku życia). Lamotryginę stosuje się również w zapobieganiu epizodom depresji u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową typu I.

Lamotrygina dostępna jest w postaci tabletek. Dawkę leku oraz schemat leczenia dobiera się indywidualnie w zależności od choroby i współtowarzyszących chorób. Lamotryginę stosuje się zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym np. z walproinianem, fenytoiną, karbamazepiną lub fenobarbitalem. 

Możliwe działania niepożądane: zależą od choroby oraz innych, jednocześnie przyjmowanych leków. Po zastosowaniu lamotryginy może pojawić się: ból głowy, zawroty głowy, senność, bezsenność, drżenie, drażliwość, agresja, zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, biegunka, wysypka skórna.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market