Spis leków zawierających substancję: Żelazo

Biovital Zdrowie

Biovital Zdrowie to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, zwłaszcza dla tych, które są przepracowane i przemęczone. Produkt zawiera witaminy C, E oraz kompleks witamin z grupy B, a także żelazo i ekstrakt z głogu. Witamina C wspomaga pracę układu odpornościowego oraz pomaga w procesie wchłaniania żelaza. Żelazo bierze udział m.in. w produkcji energii, tworzeniu czerwonych krwinek i utrzymaniu prawidłowego poziomu hemoglobiny. Ekstrakt z głogu wspiera pracę serca, a także zwiększa dopływ tlenu, poprawia ukrwienie i obniża napięcie nerwowe. Biovital Zdrowie jest dostępny bez recepty.

Feraccru

Feraccru to lek na receptę, który zawiera maltol żelazowy. Jest to lek stosowany w leczeniu niedoboru żelaza u dorosłych pacjentów, którzy nie tolerują doustnych preparatów żelaza lub u których doustne preparaty żelaza nie są skuteczne lub nie mogą być stosowane. Feraccru jest dostępny w postaci kapsułek.

Ferinject

Ferinject to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań lub infuzji, który zawiera substancję czynną – żelazo. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów żelaza we krwi, szczególnie w sytuacjach, gdy leki doustne są nieskuteczne lub nie są tolerowane przez pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Ferrologic 20 mg/ml

Ferrologic 20 mg/ml to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań lub infuzji. Zawiera substancję czynną – żelazo. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów żelaza we krwi, szczególnie w sytuacjach, gdy niemożliwe jest zastosowanie leków doustnych. Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę.

Ferrum Lek

Ferrum Lek to lek zawierający żelazo, dostępny na receptę. Jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoboru żelaza o różnej przyczynie, głównie w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Lek ten jest dostępny w różnych formach, takich jak tabletki do rozgryzania i żucia, syrop oraz roztwór do wstrzykiwań. Dawkowanie jest indywidualne i zależy od stopnia niedoboru żelaza.

Pregna Plus

Pregna Plus to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera składniki takie jak kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz DHA, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, szczególnie układu nerwowego. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazane jest przyjmowanie jednej kapsułki dziennie.

Sorbifer Durules

Sorbifer Durules to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający siarczan żelaza i kwas askorbowy. Substancje te dostarczają i ułatwiają wchłanianie żelaza przez organizm. Lek stosowany jest w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza, utajonego niedoboru żelaza oraz profilaktycznie w okresie ciąży. Jest dostępny na receptę.

Szelazo + SR

Szelazo + SR to suplement diety zawierający żelazo w postaci chelatu aminokwasowego oraz witaminy C, B6, B12 i kwas foliowy. Preparat jest dostępny w postaci żelowych, twardych kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, co sprzyja lepszemu wchłanianiu żelaza i witamin oraz lepszej tolerancji preparatu. Wskazaniem do stosowania preparatu Szelazo+SR jest uzupełnienie dziennego zapotrzebowania na żelazo i wymienione witaminy. Jest to preparat zalecany w szczególności kobietom w ciąży, karmiącym piersią, a także kobietom w czasie zbliżającej się miesiączki. Ponadto powinny po nie sięgać osoby w okresach intensywnego wysiłku fizycznego, a także te regularnie oddające krew. Szelazo + SR jest dostępny bez recepty.

Tardyferon-Fol

Tardyferon-Fol to lek w postaci tabletek powlekanych o zmodyfikowanym uwalnianiu, który stosuje się w leczeniu niedoborów żelaza. Składnikiem czynnym leku jest Ferrosi sulfas (siarczan żelaza) oraz Acidum folicum (kwas foliowy). Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest niedokrwistość z niedoboru żelaza oraz zapobieganie niedoborowi żelaza u kobiet w ciąży.

Venofer

Venofer to lek zawierający żelazo w postaci kompleksu żelaza (III) wodorotlenku z sacharozą. Jest stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci w leczeniu stanów wymagających uzupełnienia poziomu żelaza, gdy leki doustne są nieskuteczne lub poziom żelaza musi być bardzo szybko uzupełniony. Venofer jest stosowany w leczeniu przypadków niedoboru żelaza, które wymagają uzupełnienia, szczególnie jeśli istnieje kliniczna konieczność szybkiego uzupełnienia ogólnoustrojowego zapasu żelaza, u pacjentów nie tolerujących leczenia doustnymi preparatami żelaza lub u których nie jest możliwe podanie takich produktów leczniczych, a także jeśli doustne preparaty żelaza są nieskuteczne (np. czynna choroba zapalna jelit). Lek jest dostępny na receptę.

Witagin

Witagin to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wspomagający w stanach zmęczenia i wyczerpania fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji. Zawiera zestaw witamin i minerałów, które uzupełniają niedobory tych związków powstałe z różnych przyczyn, takich jak niedożywienie, niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania czy zwiększone zapotrzebowanie. Lek jest dostępny bez recepty.