Spis leków zawierających substancję: Klindamycyna

Acnatac

Acnatac to żel przeciwbakteryjny i złuszczający naskórek stosowany w dermatologii do wspomagania leczenia trądziku pospolitego. Preparat zawiera dwie substancje czynne: klindamycynę oraz tretynoinę. Klindamycyna jest antybiotykiem, który hamuje namnażanie się bakterii, odpowiadających za powstawanie trądziku. Tretynoina to pochodna witaminy A, która działa złuszczająco na naskórek, hamuje jego rogowacenie oraz zapobiega powstawaniu zaskórników.

Clindacne

Clindacne to lek, którego głównym składnikiem aktywnym jest klindamycyna – antybiotyk z grupy linkozamidów. Klindamycyna działa poprzez hamowanie syntezy białka bakteryjnego, co prowadzi do zahamowania wzrostu i rozwoju bakterii. Clindacne jest stosowany przede wszystkim w leczeniu trądziku pospolitego o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jest dostępny na receptę.

Clindalin

Clindalin to lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną klindamycynę. Jest to antybiotyk z grupy linkozamidów, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują różne rodzaje zakażeń, takie jak zakażenia układu oddechowego, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, posocznica, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia żeńskich narządów płciowych oraz zakażenia zębów i jamy ustnej.

Clindamycin Actavis

Clindamycin Actavis to antybiotyk z grupy linkozamidów, który jest dostępny na receptę. Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia kości i stawów, zakażenia ucha, nosa oraz gardła, zakażenia w obrębie zębów i odzębowe zapalenia kości szczęki i żuchwy, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia w obrębie miednicy i żeńskich narządów płciowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz płonicę. Lek ten działa tylko na niektóre szczepy bakterii, może zabijać bakterie lub tylko hamować ich wzrost.

Clindamycin hameln

Clindamycin Hameln to antybiotyk z grupy linkozamidów, który jest skuteczny w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zakażenia kości i stawów, zakażenia ucha, nosa i gardła, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, miednicy i żeńskich narządów płciowych, a także zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Clindamycin Kabi

Clindamycin Kabi to antybiotyk z grupy linkozamidów, który działa na bakterie hamując ich rozwój. Jest stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń bakteryjnych wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klindamycynę. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia kości i stawów, zakażenia ucha, nosa oraz gardła, zakażenia w obrębie zębów i odzębowe zapalenia kości szczęki i żuchwy, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia w obrębie miednicy i żeńskich narządów płciowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz płonicę. Lek jest dostępny na receptę.

Clindamycin Mylan

Lek Clindamycin Mylan to antybiotyk, który zawiera klindamycynę. Jest stosowany w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych, skutecznie zwalczając szkodliwe bakterie. Szczególnie polecany jest w przypadku infekcji skóry, kości, stawów, jamy brzusznej oraz dróg moczowych. Lek jest dostępny na receptę.

Clindamycin-MIP

Clindamycin-MIP to antybiotyk, który zawiera substancję czynną – klindamycynę. Lek ten jest dostępny na receptę i jest stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na klindamycynę. Może działać bakteriostatycznie lub bakteriobójczo. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia kości i stawów, zakażenia ucha, nosa oraz gardła, zakażenia w obrębie zębów i odzębowe zapalenia kości szczęki i żuchwy, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia w obrębie miednicy i żeńskich narządów płciowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, płonicę, posocznicę oraz zapalenie wsierdzia.

Clindamycin-MIP 150 mg/ml

Clindamycin-MIP 150 mg/ml to lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego. Zawiera substancję czynną – klindamycynę, która występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań i infuzji. W zależności od wrażliwości drobnoustroju i stężenia antybiotyku klindamycyna może zabijać bakterie lub tylko hamować ich wzrost. Jest wskazany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klindamycynę, takich jak: zakażenia kości i stawów, zapalenie ucha środkowego, gardła i nosa, zakażenia zębów i odzębowe zapalenie kości szczęki i żuchwy, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia w obrębie miednicy i żeńskich narządów płciowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, płonica, posocznica i zapalenie wsierdzia. Lek jest dostępny na receptę.

Clindanea

Clindanea to antybiotyk zawierający klindamycynę, który działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Stosowany jest w leczeniu różnych infekcji, takich jak zakażenia kości, ucha, zatok, jamy ustnej, dróg oddechowych, miednicy, narządów płciowych, skóry i tkanek miękkich, oraz w przypadku płonicy, posocznicę i zapalenie wsierdzia. Lek ten jest dostępny na receptę. W przypadku ciężkiego przebiegu choroby zaleca się podawanie klindamycyny dożylnie.

Clindavag

Clindavag to lek w postaci półstałych globulek, które stosuje się dopochwowo. Po umieszczeniu w pochwie uwalnia się lek zwany fosforanem klindamycyny, który należy do grupy leków zwanych antybiotykami. Clindavag stosuje się w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy zwanego waginozą bakteryjną. Jest dostępny na receptę.

Dalacin

Dalacin to antybiotyk z grupy linkozamidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, w tym zakażeń kości i stawów, zapalenia ucha środkowego, gardła i zatok, zakażeń zębów i jamy ustnej, zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, zakażeń żeńskich narządów płciowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich, płonicy, posocznicy i zapalenia wsierdzia. Istnieje również forma Dalacin T przeznaczona do miejscowego stosowania na skórę w leczeniu trądziku pospolitego.

Dalacin C

Dalacin C to antybiotyk o szerokim zakresie działania. Jego mechanizm działania polega na oddziaływaniu na rybosomy bakteryjne, które są niezbędne do namnażania bakterii. Stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych. Jest dostępny na receptę.

Dalacin T

Dalacin T to lek stosowany miejscowo na skórę, który zawiera antybiotyk z grupy linkozamidów. Jest przeznaczony do leczenia trądziku pospolitego, zwłaszcza wywołanego przez bakterie Propionibacterium acnes. Lek jest dostępny na receptę.

Duac

Lek Duac to preparat złożony, który zawiera dwie substancje czynne: klindamycynę i nadtlenek benzoilu. Jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego o nasileniu od lekkiego do umiarkowanego. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia. Duac jest dostępny na receptę.

Klimicin

Klimicin to antybiotyk linkozamidowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest szczególnie skuteczny przeciwko różnym bakteriom, zarówno tlenowym, jak i beztlenowym. Klimicin jest wskazany w leczeniu: zakażeń układu oddechowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, zakażeń kości i stawów, zakażeń w obrębie jamy brzusznej oraz zakażeń żeńskich narządów płciowych. Jest dostępny na receptę.

Klindacin T

Klindacin T

Klindacin T to żel stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Zawiera antybiotyk klindamycynę, który działa na większość szczepów Propionibacterium acnes, bakterii często powodujących trądzik. Lek ten jest dostępny na receptę. Stosuje się go miejscowo, zwykle dwa razy dziennie. Efekty leczenia są zazwyczaj widoczne po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Klirreo

Klirreo to lek w postaci kapsułek, który zawiera klindamycynę. Jest to antybiotyk stosowany w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych. Dzięki swoim właściwościom, klindamycyna skutecznie zwalcza bakterie, które są oporne na inne rodzaje antybiotyków. Lek ten jest szczególnie skuteczny w leczeniu zakażeń skóry, kości, zębów oraz dróg oddechowych. Klirreo jest dostępny na receptę.

Normaclin

Normaclin

Normaclin to lek w postaci żelu przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancję czynną fosforan klindamycyny, która po podaniu na skórę przekształca się w antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym – klindamycynę. Klindamycyna działa na bakterie Propionibacterium acnes, które są jednymi z przyczyn trądziku pospolitego. Lek jest dostępny na receptę i jest wskazany do miejscowego leczenia trądziku pospolitego.

Symbactin

Symbactin to lek w postaci globulek dopochwowych, który zawiera substancję czynną klindamycynę. Jest to antybiotyk z grupy linkozamidów, który hamuje syntezę białek bakteryjnych na poziomie rybosomów bakteryjnych. Lek stosuje się w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy zwanego waginozą bakteryjną. Symbactin jest dostępny na receptę.