Konsultacja merytoryczna:

Clindavag

Nazwa tego leku to Clindavag, 100 mg, globulki. Lek w tej ulotce nazywa się Clindavag.

Clindavag to półstałe globulki, które stosuje się dopochwowo. Po umieszczeniu w pochwie uwalnia się lek zwany fosforanem klindamycyny. Należy on do grupy leków zwanych antybiotykami.

Clindavag stosuje się w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy zwanego waginozą bakteryjną.

Jaki jest skład Clindavag, jakie substancje zawiera?

  • Substancją czynną leku jest klindamycyny fosforan. Każda globulka zawiera klindamycyny fosforan w ilości odpowiadającej 100 mg klindamycy.
  • Pozostałe składniki leku to: tłuszcz stały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Clindavag – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku, jeśli blister z globulkami jest rozerwany, otwarty lub niecałkowicie zamknięty.

Należy zadbać o to, aby globulka nie została przegrzana, ponieważ ciepło może powodować rozmiękczenie globulki i jej deformację.

Zalecaną dawką tego leku jest jedna globulka, którą należy umieścić głęboko w pochwie, każdego wieczoru, w porze udania się na spoczynek nocny, przez 3 kolejne dni. Po aplikacji globulka rozpuści się i zniknie.

Wprowadzenie globulki do pochwy:

  • Wyjąć globulkę z blistra.
  • Położyć się na plecach z kolanami przyciągniętymi do klatki piersiowej.
  • Używając koniuszka trzeciego (środkowego) palca, wprowadzić globulkę do pochwy tak głęboko jak to możliwe, nie powodując dyskomfortu.

Zawsze przed wprowadzeniem globulki i po jej zaaplikowaniu należy umyć ręce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy bezzwłocznie zwrócić się do lekarza. Nie należy stosować większej niż zalecana liczby globulek bez konsultacji z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Clindavag – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Clindavag w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Clindavag w pierwszych trzech miesiącach ciąży, gdyż dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania w tym okresie są ograniczone.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, lek Clindavag powinien być zastosowany po uważnym omówieniu tego z lekarzem, który zdecyduje, czy leczenie jest odpowiednie dla pacjentki.

Jeśli pacjentka karmi piersią, lekarz zdecyduje, czy lek Clindavag jest odpowiedni dla pacjentki, ponieważ substancja czynna może przenikać do mleka matki karmiącej piersią.

Chociaż jest mało prawdopodobne, że karmione piersią niemowlę przyjmie bardzo dużą ilość substancji czynnej z mleka, które pije, to jeśli u dziecka wystąpi krwawa biegunka lub jakiekolwiek objawy choroby, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. W takim przypadku należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Clindavag – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Clindavag, 100 mg, globulki (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 184.20 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Clindavag m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Clindavag, 100 mg, globulki (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 212.53 KB

Clindavag cena

Cena Clindavag i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Clindavag.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Clindavag? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz