Spis leków zawierających substancję: Terbinafina

Erfin

Erfin to lek przeciwgrzybiczy, którego głównym składnikiem jest terbinafina. Jest stosowany w leczeniu różnych infekcji grzybiczych skóry i paznokci, takich jak grzybica stóp, grzybica ciała i pachwin, grzybica skóry głowy oraz grzybica paznokci. Lek jest dostępny na receptę.

Erfinazin

Erfinazin to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera substancję czynną terbinafinę. Jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, takich jak grzybica stóp, rąk, owłosionej skóry głowy, tułowia, pachwin, a także w leczeniu grzybicy paznokci. Lek jest dostępny na receptę.

Krem przeciwgrzybiczny do stóp

Krem przeciwgrzybiczny do stóp to lek stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, zwłaszcza tzw. stopy sportowca. Zawiera substancję czynną, która skutecznie zwalcza dermatofity, pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lamifortan active

Lamifortan Active to lek dostępny bez recepty, który zawiera chlorowodorek terbinafiny. Działa przeciwgrzybiczo, zwalczając dermatofity, pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Jest stosowany w leczeniu grzybicy stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego. Lek ma postać żelu do stosowania na skórę.

Lamisil

Lamisil to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera substancję czynną terbinafinę. Jest skuteczny w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, włosów i paznokci spowodowanych przez dermatofity i drożdżaki. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują grzybicę owłosionej skóry głowy, grzybicę paznokci oraz grzybicze zakażenia skóry, takie jak grzybica tułowia, grzybica odrębna pachwin, grzybica stóp oraz zakażenia skóry wywołane przez drożdżaki z rodzaju Candida.

Lamisilatt

Lamisilatt to lek przeciwgrzybiczy dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną chlorowodorek terbinafiny. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze, działa na różnorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do stosowania w przypadku grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, grzybicy skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego.

Lamisilatt 1

Lamisilatt 1 to lek przeciwgrzybiczy dostępny bez recepty. Jest to biały, jednorodny i połyskujący krem, który zawiera substancję czynną chlorowodorek terbinafiny. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze i działa na różnorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do stosowania w przypadku grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, grzybicy skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego.

Lamisilatt Dermgel

Lamisilatt Dermgel to lek dostępny bez recepty, który ma właściwości przeciwgrzybicze. Zawiera substancję czynną – chlorowodorek terbinafiny. Jest skuteczny wobec różnorodnych gatunków grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do leczenia grzybicy stóp, grzybicy podeszwowej stóp (grzybica mokasynowa), grzybicy fałdów skórnych i skóry gładkiej, łupieżu pstrego oraz drożdżycy skóry.

Myconafine

Myconafine to lek przeciwgrzybiczy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną terbinafinę, która działa poprzez niszczenie błon komórkowych grzybów. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry wrażliwych na terbinafinę, takich jak grzybica tułowia, grzybica pachwin, grzybica stóp. Może być również stosowany w leczeniu grzybiczych zakażeń paznokci wywołanych przez dermatofity wrażliwe na terbinafinę.

Myconafine 1%

Myconafine 1% to lek przeciwgrzybiczy w postaci kremu, który zawiera substancję czynną terbinafinę. Jest skuteczny przeciwko wielu gatunkom dermatofitów, pleśni, a także drożdżaków i niektórych innych grzybów chorobotwórczych. Wskazaniem do stosowania preparatu są zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity, takie jak grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych (np. w pachwinach, pod piersiami, w obrębie pach, na wewnętrznej powierzchni ud), grzybica tułowia oraz w leczeniu zakażeń skóry wywołanych przez drożdżaki, takich jak drożdżyca skóry i łupież pstry. Lek jest dostępny bez recepty.

Tenasil

Tenasil to krem do miejscowego stosowania na skórę, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek terbinafiny. Lek ten działa przeciwgrzybiczo na różne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry u ludzi. Wskazania do stosowania Tenasilu obejmują zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity, drożdżakowe zakażenia skóry oraz łupież pstry. Tenasil jest lekiem dostępnym bez recepty.

Terbiderm

Terbiderm to lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego, który zawiera substancję czynną – terbinafinę. Jest skuteczny w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity, pleśnie oraz niektóre grzyby dimorficzne, a także grzybobójczo lub grzybostatycznie na drożdżaki. Wskazany jest do leczenia zakażeń skóry, takich jak grzybica stóp, skóry gładkiej, fałdów skórnych oraz łupież pstry. Lek jest dostępny bez recepty.

Terbigen

Terbigen to lek przeciwgrzybiczy zawierający terbinafinę. Jest dostępny w postaci tabletek. Stosowany jest w leczeniu grzybicy owłosionej skóry głowy, grzybiczych zakażeń skóry oraz grzybicy paznokci wywołanej przez dermatofity. Lek jest dostępny na receptę.

Terbilum

Terbilum to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu do stosowania na skórę. Jego substancją czynną jest terbinafina, która skutecznie zwalcza różnego rodzaju infekcje grzybicze. Lek jest wskazany w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity, takich jak grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej oraz w leczeniu zakażeń skóry wywołanych przez drożdżaki, takich jak łupież pstry i drożdżyca skóry. Terbilum jest dostępny bez recepty.

Terbinafina Ziaja

Terbinafina Ziaja to lek o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym, przeznaczony do stosowania na skórę. Lek działa grzybobójczo na grzyby wywołujące zakażenia skóry u ludzi, jak dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie. Terbinafinę można przyjmować oralnie lub poprzez nałożenie kremu na miejsce rozprzestrzeniania się grzybicy. Zazwyczaj zaleca się stosowanie kremu dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez okres od 1 do 4 tygodni. Wskazania do stosowania Terbinafina Ziaja obejmują zakażenia grzybicze skóry (np. grzybica stóp, grzybica podeszwowa stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) wywołane przez dermatofity (m.in. Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), zakażenia drożdżakowe skóry wywołane przez rodzaj Candida (np. C. albicans) oraz łupież pstry wywołany przez Pityrosporum orbiculare (Malassezia farfur). Lek jest dostępny bez recepty.

Terbinafine Aurobindo

Terbinafine Aurobindo to lek przeciwgrzybiczy, który skutecznie zwalcza zakażenia grzybicze skóry, w tym te występujące na palcach dłoni, stopach oraz paznokciach. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, w tym zakażeń na palcach dłoni, stóp, oraz paznokci. Lek jest dostępny na receptę.

Terbisil

Terbisil to lek przeciwgrzybiczy z grupy alliloamin. Działa na dermatofity, pleśnie oraz niektóre grzyby dimorficzne. Stosowany jest w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, włosów i paznokci wywołanych m.in. przez dermatofity rodzaju Trichophyton. Lek jest dostępny na receptę.

Terbital

Terbital to biały do prawie białego krem o charakterystycznym zapachu, zawierający substancję czynną terbinafiny chlorowodorek. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze, działa na różnorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Terbital jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity, drożdżaki z rodzaju Candida oraz łupieżu pstrym. Lek jest dostępny bez recepty.

Tersilat

Tersilat to lek przeciwgrzybiczy do stosowania na skórę, zawierający jako substancję czynną terbinafiny chlorowodorek. Jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, a także drożdżaków i niektórych innych grzybów chorobotwórczych. Wskazaniem do stosowania preparatu są zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity, takie jak grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych (np. w pachwinach, pod piersiami, w obrębie pach, na wewnętrznej powierzchni ud), grzybica skóry gładkiej oraz łupież pstry. Preparat jest dostępny bez recepty.

Undofen Max

Undofen Max

Undofen Max to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera substancję czynną o nazwie terbinafinę. Lek stosuje się w leczeniu powierzchniowych zakażeń grzybiczych skóry stóp, dłoni, pachwin i pach. Undofen Max jest dostępny bez recepty.

Undofen Max Spray

Undofen Max Spray

Undofen Max Spray to lek przeciwgrzybiczy w postaci aerozolu, który zawiera substancję czynną o nazwie terbinafinę. Lek stosuje się w leczeniu powierzchniowych zakażeń grzybiczych skóry stóp, dłoni, pachwin i pach. Undofen Max Spray jest dostępny bez recepty.

Zelefion

Lek Zelefion stosowany jest w grzybiczych zakażeniach skóry, takich jak: grzybica tułowia,grzybica pachwin,grzybica stóp. Substancją czynną preparatu jest terbinafina, pochodna alliloaminy o działaniu przeciwgrzybiczym. Skuteczna wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków i niektórych innych grzybów chorobotwórczych.