Myconafine

Lek Myconafine zawiera terbinafinę o działaniu przeciwgrzybiczym. Terbinafina zabija grzyby przez niszczenie ich błon komórkowych.

Lek Myconafine stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci u stóp i rąk, grzybicy podeszew stóp (stopa atlety), grzybicy wokół pachwin lub grzybicy w pachwinach i rozległych zakażeń grzybiczych skóry (grzybica).

Jaki jest skład Myconafine, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest terbinafina, w postaci terbinafiny chlorowodorku. Jedna tabletka zawiera 250 mg terbinafiny (w postaci terbinafiny chlorowodorku);

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Myconafine – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka leku u pacjentów dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku wynosi 250 mg jeden raz na dobę (1 tabletka leku Myconafine).

Czas trwania leczenia:
Czas trwania leczenia zależy od miejsca i ciężkości zakażenia i wynosi:
– Zakażenia grzybicze okolic pachwiny i w pachwinach oraz rozległe zakażenia grzybicze skóry (grzybica): w większości przypadków, czas trwania leczenia wynosi 2-4 tygodni.
– Zakażenie grzybicze podeszew stóp (stopa atlety), na stopach i między palcami: czas trwania leczenia może wynosić do 6 tygodni.
– Zakażenie grzybicze paznokci u rąk: w większości przypadków czas trwania leczenia wynosi 6 tygodni.
– Zakażenie grzybicze paznokci stóp: czas trwania leczenia wynosi zwykle 12 tygodni, ale w niektórych przypadkach do 6 miesięcy.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat):
Brak informacji na temat stosowania tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Nie podawać leku Myconafine dzieciom chyba, że zostało to zalecone przez lekarza.

Zaburzenia czynności nerek i wątroby:
Pacjent może wymagać mniejszej dawki leku. Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę pacjent może stosować.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął więcej niż powinien leku Myconafine, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Objawy przedawkowania to ból głowy, nudności, ból w górnej części brzucha i zawroty głowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Myconafine – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa na działanie leku Myconafine, dlatego pacjent nie musi przyjmować tabletek z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Myconafine w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Myconafine u kobiet w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za szczególnie wskazane.

Nie należy stosować leku Myconafine, jeśli pacjentka karmi piersią, ponieważ terbinafina przenika do mleka.

Ulotka Myconafine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Myconafine, 250 mg, tabletki (Terbinafinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Myconafine m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Myconafine, 250 mg, tabletki (Terbinafinum)

Cena Myconafine i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Myconafine i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Myconafine oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Myconafine - forum pacjentów

Stosujesz Myconafine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

6 komentarzy do wpisu „Myconafine”

  • Tak ! miałam chory paznokieć u ręki , to było skaleczenie robił mi się brązowy , doktor mówiła że to coś grzybicznego i przepisała mi ten lek , powiem że nowy paznokieć ładnie odrósł biorę już 5 miesiąc ten lek , u mnie niema skutków ubocznych .

   Odpowiedz
 1. Po 2- ch miesiącach brania leku , miałam brak smaku i węchu. Trwało to blisko 3 miesiące – koszmar, / „świetna dieta odchudzająca ” – schudłam 4 kilo

  Odpowiedz
 2. Czy miał ktoś może problem z wątroba podczas brania leku. Biorę go już prawie dwa miesiące i od kilku dni zaczęłam mieć uporczywy świąd skóry stóp i rąk ogólnie całego ciała ale najbardziej stopy. Wyczytałam że może to być cholestaza którą może powodować ten lek. Czy miał ktoś może coś podobnego? Dzięki z góry za pomoc.

  Odpowiedz
 3. Witam biorę ten lek już 3 miesiąc i nagle od tygodnia mam brak smaku .Jem i tak naprawdę nie czuje co jem .Czy tak też macie

  Odpowiedz
 4. U mnie po miesiącu brania leku nastąpiło silne upośledzenie receptorów smaku, trwa to już 8 dzień ..odstawiłam lek od razu,u jak to nastąpi. Bardzo uciążliwa dolegliwość.. nic nie smakuje szczegolnie nie odczuwam słodkiego ani onego, coś jak życie kapcia
  .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz