Krem przeciwgrzybiczny do stóp

Krem przeciwgrzybiczny do stóp stosuje się w leczeniu „stopy sportowca” (grzybicy stóp). „Stopa sportowca” jest to zakażenie grzybicze dotyczące wyłącznie stóp (zazwyczaj obu, lecz nie zawsze). Chorobę tę wywołują powszechnie występujące grzyby, które dobrze rozmnażają się w ciepłych i wilgotnych warunkach. Do zakażeń łatwo dochodzi w ogólnodostępnych natryskach na basenach lub siłowniach.
„Stopa sportowca” objawia się zaczerwienieniem między palcami stóp, uczuciem świądu i pieczenia.
Nieleczona grzybica stóp może prowadzić do pękania skóry i jej nadmiernego łuszczenia się między palcami stóp lub na podeszwach stóp.
W przypadku wątpliwości, czy mamy do czynienia ze stopą sportowca należy uzyskać poradę lekarza lub farmaceuty.

Jaki jest skład Krem przeciwgrzybiczny do stóp, jakie substancje zawiera?

Krem przeciwgrzybiczny do stóp zawiera 1% terbinafiny chlorowodorku.
Terbinafiny chlorowodorek należy do grupy leków przeciwgrzybiczych, stosowanych w leczeniu zakażeń grzybiczych.

Substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, alkohol benzylowy, sorbitanu stearynian, cetylu palmitynian, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, polisorbat 60, izopropylu mirystynian, woda oczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Krem przeciwgrzybiczny do stóp – jak stosować ten lek?

• Przed każdym zastosowaniem leku należy dokładnie umyć i wysuszyć chorobowo zmienione miejsca (szczególnie między palcami stóp) oraz dłonie.
• Przed pierwszym zastosowaniem przebić wlot tuby wciskając w niego górną część zakrętki. Nanieść na palec małą ilość kremu.
• Nanieść cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca i skórę wokół nich i delikatnie wetrzeć.
• Umyć ręce.
Można nałożyć dodatkowo opatrunek z gazy, zwłaszcza w nocy, zmieniając ją na nową przy każdym kolejnym zastosowaniem kremu.

Stosować krem 1 lub 2 razy na dobę dokładnie przez jeden tydzień. Jeśli robi się zbyt długie przerwy w trakcie kuracji może dojść do tego, że lek przestanie działać.

Objawy grzybicy stóp, takie jak świąd lub ból, powinny ustąpić po kilku dniach, lecz objawy takie, jak zaczerwienienie i łuszczenie mogą utrzymywać się dłużej. Objawy te powinny stopniowo ustąpić, nawet po zaprzestaniu stosowania kremu.

Jeśli nie stwierdza się poprawy po 2 tygodniach od zakończenia leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leczenie będzie skuteczniejsze przy przestrzeganiu następujących prostych wskazówek:
• Mimo częstego swędzenia należy starać się nie drapać chorobowo zmienionego miejsca. Drapanie może spowodować powierzchowne uszkodzenia skóry, co może prowadzić do rozprzestrzeniania się choroby.
• Chorobowo zmienione miejsca powinny być czyste i suche, ale należy unikać nadmiernego tarcia.
• Aby zabezpieczyć się przed nawrotem infekcji wskazane jest regularne pranie używanych ręczników, skarpetek lub rajstop i nie używanie ich wspólnie z innymi osobami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Krem przeciwgrzybiczny do stóp – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Krem przeciwgrzybiczny do stóp z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Krem przeciwgrzybiczny do stóp w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, lub istnieje prawdopodobieństwo że jest w ciąży należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku. Jeśli lekarz został o tym powiadomiony należy dokładnie przestrzegać jego zaleceń.

Ulotka Krem przeciwgrzybiczny do stóp – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cena - ile kosztuje Krem przeciwgrzybiczny do stóp?

Cena Krem przeciwgrzybiczny do stóp i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Krem przeciwgrzybiczny do stóp.

Opinie o Krem przeciwgrzybiczny do stóp - forum pacjentów

Stosujesz Krem przeciwgrzybiczny do stóp? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz