Spis leków zawierających substancję: Empagliflozyna

Glyxambi

Glyxambi to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych. Jest to kombinacja dwóch składników aktywnych: empagliflozyny i linagliptyny, które pomagają kontrolować poziom cukru we krwi. Empagliflozyna działa poprzez pomoc nerkom w usuwaniu glukozy z organizmu przez mocz, a linagliptyna działa poprzez zwiększenie ilości insuliny wydzielanej przez organizm i zmniejszenie ilości cukru wytwarzanego przez organizm. Lek ten jest zwykle stosowany, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie są wystarczające do kontroli poziomu cukru we krwi.

Jardiance

Jardiance to lek przeciwcukrzycowy, którego substancją czynną jest empagliflozyna. Stosowany jest u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, kiedy dieta i aktywność fizyczna nie są wystarczające do kontroli poziomu cukru we krwi. Lek działa poprzez zwiększenie wydalania glukozy z moczem. Jardiance jest dostępny na receptę.

Synjardy

Synjardy to lek przeciwcukrzycowy, który zawiera dwie substancje czynne: empagliflozynę i metforminę. Jest stosowany jako uzupełnienie diety i ćwiczeń fizycznych w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów, jeżeli cukrzycy nie da się opanować stosowaniem tylko metforminy lub metforminy z innymi lekami przeciwcukrzycowymi. Lek jest dostępny na receptę.