JARDIANCE

CO TO JEST I JAK DZIAŁA JARDIANCE? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Jardiance zawiera substancję czynną empagliflozynę, której działanie polega na blokowaniu pewnego białka w nerkach o nazwie kotransporter sodowo-glukozowy 2 (SGLT2). SGLT2 zapobiega wydalaniu glukozy z moczem przez wchłanianie glukozy do krwi w procesie filtracji krwi przez nerki.

Lek ten, poprzez blokowanie działania tego białka, umożliwia usuwanie glukozy (cukru zawartego we krwi)) z moczem, co prowadzi do zmniejszenia stężenia glukozy we krwi, które jest zbyt duże z powodu cukrzycy typu 2.

Lekarz przepisał ten lek w celu zmniejszenia stężenia cukru we krwi.
• Lek Jardiance stosowany jest w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów (w wieku 18 i więcej lat), której nie da się opanować przy stosowaniu tylko diety i ćwiczeń fizycznych.

• Lek Jardiance może być stosowany jako jedyny lek u pacjentów, którzy nie mogą stosować metforminy (innego leku przeciwcukrzycowego).

• Lek Jardiance może być też stosowany z innymi lekami. Mogą to być leki zażywane doustnie lub insulina stosowana we wstrzyknięciach.

Ważne jest dalsze stosowanie przez pacjenta diety i planu ćwiczeń fizycznych zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Cukrzyca typu 2 jest chorobą, która zależy zarówno od genów, jak i od stylu życia. U pacjenta chorego na cukrzycę typu 2 trzustka nie produkuje ilości insuliny wystarczającej do kontrolowania stężenia glukozy we krwi, a organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystać wyprodukowanej insuliny. Prowadzi do zbyt wysokiego stężenia glukozy we krwi, co może powodować zaburzenia, takie jak choroba serca, choroba nerek, pogorszenie wzroku i słabe krążenie krwi w kończynach.

SKŁAD JARDIANCE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest empagliflozyna.

Każda tabletka zawiera 10 mg lub 25 mg empagliflozyny.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

– rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu.
– otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE JARDIANCE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę należy przyjąć
• Dawka początkowa leku Jardiance to jedna tabletka 10 mg raz na dobę. Lekarz zdecyduje, kiedy należy zwiększyć dawkę do 25 mg raz na dobę.
• Lekarz może ograniczyć dawkę do 10 mg raz na dobę, jeżeli pacjent ma choroby nerek.
• Lekarz przepisze taką dawkę, jaka jest odpowiednia dla danego pacjenta. Nie należy zmieniać przepisanej dawki, chyba że zaleci tak lekarz.

Przyjmowanie tego leku
• Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wodą.
• Tabletkę można przyjmować razem z posiłkiem lub osobno.
• Tabletkę można przyjmować o dowolnej porze dnia, jednakże należy starać się przyjmować ją mniej więcej o tej samej porze. Ułatwia to pamiętanie o przyjęciu kolejnej tabletki.

Lekarz może zalecić stosowanie leku Jardiance razem z innym lekiem przeciwcukrzycowym. Wszystkie leki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uzyskać jak najlepszy wynik leczenia.

Odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne ułatwiają organizmowi skuteczniejsze wykorzystanie cukru.

Ważne jest, aby pacjent, podczas stosowania leku Jardiance, w dalszym ciągu stosował dietę i program ćwiczeń fizycznych zalecony przez lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI JARDIANCE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Jardiance należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ JARDIANCE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować leku Jardiance, jeśli pacjentka jest w ciąży. Nie wiadomo, czy lek Jardiance jest szkodliwy dla nienarodzonych dzieci. Nie stosować leku Jardiance, jeśli pacjentka karmi piersią. Nie wiadomo czy lek Jardiance przenika do mleka matki.

ULOTKA LEKU JARDIANCE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – JARDIANCE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - JARDIANCE CENA, REFUNDACJA

JARDIANCE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(160 ocen, średnia: 5,72 na 10)
Loading...

91 KOMENTARZE

 1. witam szanownych Państwa.biore jardiance 10 od pażdziernika 2018,schudłem 7 kg.cukry wzglednie ustabilizowane naczczo średnio około 110.do tego biorę insulinę lantus solo,ok. 20 jednostek .na razie żyje normalnie .wcześniej była męka z zrciem i lekami.jednak działa

 2. ry.kos.
  Brak jest informacji o dopuszczeniu przedmiotowego leku do stosowania w Polsce. Opinie jednych stosujących ten lek to,,Ochy i Achy”. Czy to podstawiona,,komercja”?.Drugie opinie są negatywnie określające skutki stosowania tego leku!!!
  Każdy dopuszczony do stosowania w Polsce lek miał zezwolenie odpowiedniej instytucji na sprzedaż w aptekach.
  A teraz obecnie ostrzegają:- ,,lek może zaszkodzić lub zabić”.Pozostaje więc testowanie leku na własnym zdrowiu !!!!!

 3. Czy ktoś z Was czytal gdzieś w opracowaniach, że ten lek powoduje zapalenie trzustki? Nie znajdziecie tego w ulotce. Gdzies czytałam ale nie moge teraz tego namierzyć.

 4. Dodam, że higiena na najwyższym poziomie, Po każdym siku mycie żelem p/grzybiczym.Stosuję nawet maść na grzybicę. Najgorzej, że bolą mnie nerki i pęcherz.

 5. Biorę 0,10 raz dziennie. Chyba to za mało. Cukry wysokie. Ponad 200 na czczo. Wcześniej brałAM gALVUS I sIOFOR. cUKRY MIAŁAM OK ALE WĄTROBA W ZŁYM STANIE. Przerzucili mnie na Jardiance. Grzybica, bole nerek( a miałam wszystko ok).Biorę Furaginę z wit. C.Piję
  min.2 l wody na dobe plus herbata , itp. Biorę juz ten lek dwa tyg. Zaczynam wątpić w sens jego brania. Może powinnam zwiększyć dawkę albo coś dorzucić. Mam malo rozgarniętą lekarkę.. tak sądzę. Wizyty raz na kilka tyg. Nie ma nawet z kim podzielić się wątpliwościami. Jestem przygnębiona tym wszystkim. Odpiszcie .

  • No cóż zrujnowanie sobie wątroby czy nerek dla 3 miesięcznej poprawy glikemi to wysoka cena.Osobiście testowałem chyba wszystko.Skutki uboczne to zazwyczaj 0,75 ulotki i ceny zwalające w Polsce z nóg.Trzeba sobie uzmysłowić że cukrzyca to nie katar i kuracja trwa do końca życia.dlatego jak dla mnie najlepsze to insuliny nocna dzienna metforniiny xr dieta i ruch.Co do lekarzy to ja daję max rok Jesli w tym czasie nie ma u mnie poprawy zmieniam lekarza

   • Brałam te leki przez 5 lat. Nikt mi nie kazal zbadać enzymów wątrobowych przed leczeniem. Nie wiem jaki byl stan wątroby 5 lat temu. Ale przez te 5 lat , utrzymywal sie staly stan enzymów. Każdy lekarz ględzi swoje. Już sama nie wiem czego trzymac się. Podobno insulina niszczy wyspy trzustkowe, a moje cos tam jeszcze produkują. Zastanawiam się, czy nie wrócić do galvusa i Sioforu. Wątroba regeneruje sie, a nerki nie.. Sorry, że tak truję ale jestem skołowana. Odpisz, jeśli możesz i chcesz podzielić się opinią.

   • “co do lekarzy to daje max rok”…”zmieniam lekarza”-a co ty robisz dla siebie?lekarz za ciebie nie zrobi nic ,to ty masz przestrzegać diety, aktywności fizycznej itp.Takich bzdur nie mogę czytac

  • Umnie po zażyciu pierwszej tabletki efekt był natychmiastowy Jardiance 10mg biorę od roku piję 3 litry wody dziennie oprócz kawy herbaty na cukrzycę typ 1 choruje od20 lat jak na razie jest ok cukry nie najgorsze były 170-300 na Jardiance 120-180 na razie żadnych skutków ubocznych nie mam

 6. Lek biore juz poltora roku schudlam 16kg.jem wszystko na co mam ochote jedynie przestalam lubic mieso jem duzo warzyw i owocow cukry do 110 na czczo od pazdziernika 2018 roku lek zdrozal z 99 na 137zl.ale mimo wszystko polecam

 7. WITAM MIESZKAM W NIEMCZECH I WLASNIE DZIS WYKUPILAM JARDIANCE KTORY TU JEST ZNACZNIE TANSZY BO ZA 100 TABLETEK 10 EURO:PISZE BO MOZE KOMUS TA WIEDZA SIE PRZYDA

  • Być może jest Pani tam ubezpieczona i ma zniżkę na ten lek. Obywatele Polski, tutaj ubezpieczeni, mogą oczywiście kupić ten lek na podstawie recepty wypisanej przez polskiego lekarza, ale wtedy 1 op.a 30 tabl. kosztuje ponad 60 euro, a 1 op.100 tabl – prawie 200 euro. Uzyskałam tę informację z apteki Delphin Apotheke w Loecnitz.

 8. Zapomniałam dodać! – przez rok schudłam 16 kilogramów. To w dużej mierze zasługa diety, ruchu i samodyscypliny. Jardiance odegrał tu jednak bardzo ważną rolę wspomagając moje wysiłki. Wcześniej to się nie udawało.

 9. Mam 60 lat, na cukrzycę leczę się od 15 lat. Biorę Jardiance od roku. Jestem przeszczęśliwa. Cukier unormował się w granicach 100-115. Co najważniejsze ustąpiły ataki hipoglikemii, a miałam już drżenia rąk, podwójne widzenie, słabnięcia. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Trzeba bardzo dbać o higienę – mycie po każdym oddaniu moczu ( stosuję żele przeciwbakteryjne i przeciwzapalne do mycia). Podstawa to picie wody ja dochodzę do 2 -2,5 litrów dziennie.Dietę wdrożyłam już wcześniej. Co 3 miesiące kontroluję nerki – GFR, kreatynina. Mimo tych niedogodności za nic nie zrezygnuję ze stosowania leku. Mogę znowu żyć normalnie bez napadów głodu i zasłabnięć.Drodzy Państwo, kiedy czytam niektóre opinie jak to można łyknąć tabletkę i nadal obżerać się to nie mogę uwierzyć w lekkomyślność ludzi. Cukrzyca od nas sama nie odejdzie, mamy wybór zmieniamy styl życia, narzucamy sobie dyscyplinę, bierzemy skuteczne leki, albo pielęgnujemy swoją chorobę, która w końcu nas pokona.Nie poddawajcie się!

 10. Napewno schudlam podczas stosowania tego leku okolo 8kg ale zaczely sie problemy z pieczeniem , grzybica pochwy itp a dodam ze przez 40 lat nie mialam ani jednego klopotu . Nie wiem czy przerwac branie leku czy moze ktoras z Was podpowie co brac na tzw osłone . Znalazlam w ulotce nie pożadane skutki i tak jest w moim przypadku. Tu pomaga na cukier a tu szkodzi .

 11. Biorę Jardiance 10 mg od 8 miesięcy. Na początku miałam problem z zapaleniem dróg moczowych i zażywałam dopochwowo ZENELLA MED przez 3 dni i do podmywania LACTACYD płyn ginekologiczny łagodzący. Płyn do dzisiaj używam i nie mam problemów. Miałam bóle nóg a szczególnie uda , jak by mi ktoś rozrywał. Brałam dodatkowo LIPANTHYL SUPRA 215 mg i został mi przepisany w tym samym czasie co Jardiance , odstawiłam Lipanthyl (miałam bóle nóg, uczulenie- szczególnie szyja, twarz i coś po ciele). Wszystko wróciło do normy a cukry w 2017r w sierpniu miałam na czczo między 200 a 300 a teraz 98 do 130 to max. Oprócz Jardianca biorę insulinę novo mix 30 penfil 14 do 16 jednostek rano i wieczorem, 1000 sofior i choruję od 18 lat.

 12. Lek przyjmuję od tygodnia cukier spadł ze 150-160 do 134 rano , waga jeszcze nie spada ale nie czuję wzdęć. Infekcja dróg intymnych mimo higieny spora.

 13. Spotkałam się z opinia,że ten lek odwapnia kości.Ponieważ będę go brać od przyszłego tyg.bardzo proszę o opinię o skutkach ubocznych.Pół roku temu brałam Trajentę i po kilku dniach trzeba było odstawić – bóle układu pokarmowego z którym nigdy nie mialam kłopotów.Po odstawieniu wszystko ustąpiło.Aktualnie biorę Siofor x 3 i insulinę Polhumin Mix 16/18 jedn.( przytyłam)Cukier rano ~120-140,

  • witam brałam ten lek Jardiance od roku i nawet bardzo dobrze się czułam ,ale cukry wcale mi tak nie spadały po nim .Pewnie brałabym go dalej i wcale bym nie pomyślała że kolano ,które od kilku miesięcy powoduje silny ból w nocy to od tego leku. Lek odstawiłam z powodu silnych zapaleń grzybicznych w pochwie i miejscach intymnych i od razu ustąpiły bole kolana .

 14. Witam , mam pytanie czy ktoś stosuje ten lek w połączeniu z insuliną w leczeniu cukrzycy typu 1?
  Bo w ulotce piszą, że typ 2, ale lekarz sugeruje ,że można.
  Pozdrawiam.

  • Pani Kasiu Mam 40 lat od 20 lat jestem chora na cukrzycę typu 1 Obecnie jestem na insulinie Novo-Rapid i Insulatard(baza) wieczorem biorę 2 tab Glucophage xr750 mg Od 2 miesięcy biorę też rano 1 tab jardiance 10mg Cukry spadły z 200-280 do 120-140 na czczo po posiłku 150-180 (przedtem zawsze powyżej 200 diabetolog mówi że mam olbrzymią insulinooporność) Tak więc w moim przypadku działa jest dużo lepiej niż było

 15. Po miesiacu stosowania waga spadla 10kg cukry tez…nadczo z 200 220 spadlo na 120 130.w Ciagu dnia 100 po wysilku nawet 80.Przed lekiem cukry 300…Sam lek nie da cudow dieta bez cukru i weglowodany do minimum

 16. Zażywam Jardiance od ponad 8 miesiięcy , rewelacja. Miałem na czczo np. 12o obecnie 98. Po jedzeniu czasem 130 – czasem 150 obecnie 100 -104. Oprócz tego biorę 2x dziennie 1/2 malej tabletki “Diazidan” oraz 2x dziennie po 1/2 łyżeczki ziela “Kozieradka ” dostępnego bez problemu w sklepach zielarskich lub punktach aptecznych . Lubię słodycze więc nadal wpieprzam ciasta , czekoladę , cukierki pomimo 60+. herbatę słodzę zawsze , spadek wagi ze 105 do 101 kg. Radzę spróbować również tę Kozieradkę i nie załamywać się gdy poprawy nie będzie od razu np. na drugi dzień a więc stosować uparcie do skutku choć ja miałem poprawę niemal od razu. Pozdrawiam i życzę smacznej , aczkolwiek nieco gorzkawej Kozieradki, spróbować zawsze warto.

 17. Witam .Biorę ten lek już ok roku i dalej się zastanawiam co mam zrobić bo mam cukry spore nawet do 200 rano a przy tym zaczęły mi się problemy z nerkami i zapalenie dróg moczowych .Leku nie mogę odstawić bo wizyta dopiero w marcu u diabetologa ,co tu zrobić nie wiem. Myślę ze muszę wejść na dietę dr. E Dąbrowskiej i sama sobie pomóc.

 18. Witam ja biore lek od listopada 2018 do teraz waga minus 7kg cukry można powiedzieć, że wrociły do normy. Pije ok 4l wody naprawdę i higiena na pierwszym miejscu. Apteka Dr. MAX 99zł. I Apteka Gemini 99zł.

 19. Ja biorę ten lek od 6 m-cy, cukry spadły do normy a było nawet 360 po obiedzie i 200 rano.Jestem zachwycona,waga spadła o 8 kg, ciśnienie w normie, nie muszę już brać tabl. na nadciśnienie.Moja rada to dużo pić i zachować higienę intymną.
  Jeszcze napiszę, że nawet sobie podjadam słodycze i jest ok.

 20. Biorę od miesiąca przy tym Metformax 850 3razy dziennie i jeden Diaprel mr i jestem na diecie i cukry bez rewelacji od 140 w górę a waga odrobinę spadła tj 1.5kg.
  Rewelacji nie ma.
  .

 21. Cieszę się, że ogólnie komentarze o jardiance są pozytywne, bo właśnie lekarz mi przepisał ten lek, dopiero zacznę go brać, ciekawa jestem reakcji mojego organizmu na ten lek?!

 22. Witam.
  Po trzech tygodniach jest lekkie swędzenie języka , czy przerwać zażywanie czy brać dalej. Wizyta u specjalisty w Lipcu.

  • witam , ja zaczęłam go brać dzisiaj , mimo że wizytę mam 7 września lekarz kazał mi przyjść gdyby coś się działo i przyjemnie mnie bez problemu. każdy lekarz powinien tak zrobić .

 23. Lek przyjmuję od 6 miesięcy + Amaryl. Cukry spadły, prawie do normy. Od 3 miesięcy solidnie przestrzegam diety – zero cukru, nawet w święta. Schudłam 5 kg. Od kilku tygodni bolą mnie mięśnie ud / na pewno nie od ćwiczeń fizycznych /. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny zażywania Jardiance. Może ktoś miał podobnie? Wizytę lekarską mam dopiero w lipcu.

  • Potwierdzam. Biorę Jardiance od 8 miesięcy. Cukier prawie unormowany. Utrata wago około 8 kg. Ale… no właśnie. Od kilku tygodni bolą mnie mięśnie nóg i ramion.

 24. Biorę od tygodnia ten lek jardiance Ale dostałam zapalenie dróg moczowych-może wogole muszę wykluczyć cukier bo czasem podjadam ciastko- albo za mało pije płynów

 25. Dla mnie rewelacja. Ja namiętny piwosz, zakochany w pierogach leniwych, cytrusach w końcu nie muszę oglądać każdej puszki piwa, każdej mandarynki, czy leniwej kluchy. Cukier 110-130, toż to poezja. U mnie w Krośnie specyfik 30 tab. 10 mg. po 99 zł. Ostatnio dołączyłem do tego olej lniany i sok z kiszonej kapusty na czczo. Serduszko przestało pukać cza-cza a kloce są wzorcowe.

 26. Dla mnie to się całkiem nie nadaje. Cukier ulega podwyższeniu oraz dodatkowo dostałem zapalenie układu moczowego. Zatem nie wiem dlaczego to zostało dopuszczone do obrotu.

  • ja już wiem jakie mam uboczne skutki brania tego leku brak spadku cukru, zapalenia całego układu moczowego ,grzybica silna ,zapalenie stawów .Po odstawieniu leku po kilku dniach wszystkie dolegliwości ustąpiły. Higiena zachowana 100% i nic nie pomogło.

 27. polecam lek jardiance biore od czerwca jestem zadowolona waga spadla 8 kg cukry sie unormowaly a bywalo i 300 teraz na czo 90 2 godz po jedzeniu 150 tyle ze cena ale moze doczekamy refundacji polecam

 28. Szanowna Ewo! Ja do tej pory nie zauważyłem skutków ubocznych ! Z perspektywy kilku miesięcy przyjmowania Jardiance 10 , mój cukier się unormował. 80-100. Przy tym leku istnieje potrzeba przyjmowania większej ilości płynów,ale jest to potrzebne dla organizmu. Jak zapewne wiesz przy tym leku, nadmiar cukru wydalana jest z moczem,wobec tego uzupełniamy płyny!
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2017 r.

 29. Biorę Jardiance od października cukry cudowne w porównaniu do wcześniejszych. Dietę stosuję wg zaleceń lekarza i najistotniejsza sprawa 9 kg mniej. Po różnych dietach odchudzających dopiero teraz waga spadła. Polecam

 30. dla mnie lek jardiance jest bardzo pomocny cukry wyraznie spadly waga tez stosuje 6 miesiecy i schudlam 7 kg cukry na czo 85/100 wczesniej 130/140 widze poprawe

 31. Witam! Jardiance biorę od września,super lek szkoda tylko że w Polsce nie jest refundowany!.Wcześniej brałem Diaprel MR ale cukier miałem na czczo /wg.140-150.Teraz mam 85-100.Diety specjalnej nie trzymam jem co mi smakuje ale bez cukru!Po tym leku duż,o

  Witam b.dobry lek Jardiance, szkoda tylko że nie refundowany! Skutecznie obniża cukier ! Wzmaga pragnienie ale i tak powinno się pić od 2-3 litrów wody dziennie! Biorę ten lek od września br.Jestem bardzo zadowolony z postępu w walce z cukrzycą która mnie sponiewierała! Jardiance szczerze polecam! Mój cukier teraz na czczo 85-100.

 32. Biorę ten lek od miesiąca razem z Glucophage 500 /metformina/.nie widzę istotnych różnic w poziomie cukru w stosunku do samej metforminy.Zastanawiam się nad sensem dalszego wspomagania metforminy.Myślę ze lepszym połączeniem była metformina z lekiem Galvus 50.

  • Jardiance chroni serducho! czyż to nie jest istotne?
   Nino! Bądż cierpliwa a zobaczysz że lek ten Ci pomoże! Trochę drogi ale najdroższe jest zdrowie!
   Koleżanko jeden miesiąc to za krótki czas na radykalną poprawę!Ja biorę już trzy miesiące i jest poprawa! Dużo pij wody i dieta bez cukrowa.Życzę powodzenia!

  • Za mało metforminy powinno się brać 500 rano 1000 wieczorem i do tego 10mg jardiance postęp w ciągu 5 dni drastycznie cukier spada

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here