Jardiance

Lek Jardiance to specyfik przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jest to skuteczny środek, który pomaga wydalać nadmiar glukozy wraz z moczem, poprzez blokowanie w nerkach białka odpowiedzialnego za hamowanie spadku stężenia cukru we krwi.

Poniżej możecie Państwo dowiedzieć się, przy jakich schorzeniach dokładnie zalecany jest preparat Jardiance, co wchodzi w jego skład, czy można go bezpiecznie stosować z innymi preparatami, a także, czy może być on zażywany przez kobiety w ciąży lub karmiące. W poniższym opisie zawarte zostały również informacje dotyczące dawkowania, a także postępowania w przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości preparatu.

Z poniższych danych można dowiedzieć się również, gdzie można znaleźć prezentowany lek, jaka jest cena Jardiance w poszczególnych aptekach, czy podlega refundacji, a także jakie są dostępne zamienniki. Udostępniliśmy również ulotkę w formie PDF, a także charakterystykę produktu leczniczego.

Preparat jest przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jego działanie polega na blokowaniu w nerkach białka – kotransportera. Substancja czynna, czyli empaglifozyna jest inhibitorem kotransportera sodowo-glukozowego 2 SGLT2 (białka, które zapobiega wydalaniu glukozy wraz z moczem), wobec którego jest 5000 razy bardziej selektywny niż w przypadku SGLT1. Dzięki blokowaniu działania SGLT2 glukoza jest skutecznie odfiltrowywana przez nerki i wydalana wraz z moczem.

Lekarz może przepisać ten preparat, jeśli u pacjenta stwierdzono zbyt duże stężenie cukru we krwi. Wskazane jest, by stosować Jardiance w przypadku wystąpienia cukrzycy typu 2, której opanowanie nie jest możliwe przez dietę i ćwiczenia fizyczne. Może być traktowany jako zamiennik preparatów, w których składzie zawarta jest metformina (szczególnie w przypadku pacjentów, którzy nie tolerują tej substancji). Nie koliduje z innymi lekami, niezależnie czy przyjmowanymi doustnie, czy też z wstrzykiwaną insuliną. Jardiance stanowi uzupełnienie specjalnego planu żywieniowego i aktywnego trybu życia, zaleconych przez lekarza czy innego specjalistę.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Jest to choroba, która może być uwarunkowana genetycznie, a także wyniknąć z prowadzonego trybu życia. U chorych na ten typ cukrzycy produkcja insuliny przez trzustkę jest zaburzona, przez co enzym ma zbyt małe stężenie w organizmie, by prawidłowo kontrolować poziom glukozy we krwi. W wyniku tego ilość cukru we krwi jest zbyt wysoka, co może prowadzić do chorób serca, nerek, a także pogłębienia wad wzroku i pogorszenia pracy układu krwionośnego.

Jaki jest skład Jardiance, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją preparatu Jardiance jest empaglifozyna. Środek dostępny jest z zawartością 10 lub 25 mg tego składnika.

W skład substancji pomocniczych wchodzą natomiast:

 • w rdzeniu tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu.
 • w otoczce: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Jardiance – jak stosować ten lek?

Przyjmując preparat, należy ściśle trzymać się wskazań lekarza. W przypadku wątpliwości konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Jaką dawkę należy przyjąć
Zalecana dawka to 10 mg na dobę. Lekarz może jednak zdecydować o jej zwiększeniu do 25 mg raz na dobę. W przypadku choroby nerek nie zaleca się przyjmowania większej dawki niż 10 mg raz na 24 godziny.

Przyjmowanie tego leku
Lek przyjmuje się w całości, popijając wodą. Można go wziąć do posiłku lub niezależnie od niego, o dowolnej porze dnia, przy czym zaleca się, by była ona stała.

W przypadku zalecenia terapii lekiem Jardiance z innym preparatem należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Pozwoli to uzyskać najlepsze efekty kuracji. Środki farmaceutyczne stanowią uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych, które pomagają skutecznie wykorzystać zgromadzony w organizmie cukier, dlatego też niezbędne jest podtrzymanie zaleconego, aktywnego trybu życia i przepisanej diety.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli zdarzy się przedawkować ilość leku Jardiance, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala, pamiętając o tym, by mieć ze sobą opakowanie preparatu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Jardiance – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Jardiance w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, jej planowania lub też podejrzenia, a także przy karmieniu piersią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji lekiem Jardiance. Nie zaleca się stosowania preparatu w trakcie ciąży ani przy karmieniu piersią przez wzgląd na brak danych dot. przenikania substancji do mleka matki.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Jardiance i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Jardiance – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

JARDIANCE, 10 mg; 25 mg, tabletki powlekane (empagliflozyna)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Jardiance m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

JARDIANCE, 10 mg; 25 mg, tabletki powlekane (empagliflozyna)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Jardiance? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(186 ocen, średnia: 5,74 na 10)

106 OPINIE O LEKU

 1. dziendobry ja staska lat 77 dzisiaj cukier po tabletkach i sniadaniu 400 ,jutro po raz pierwszy biore nowy lak ,mam nadzieje ze pozytywne komentaze sa prawdziwe proszę o wsparcie bo trochę się boje ,dzisiaj mnie zważono i am 66 kg przy 160 wzrostu

  • Z wysypką tak, to przez Jardiance. Mam zmieniony na Synjardy 12.5 mg/1 000 mg 60 opakowanie tabletek(dwukrotnie tańszy od Jardiance) i problemy zginęły. A już zupełnym kuriozum jest refundacja tego Jardiance od listopada 2019 r. i i lek jest droższy jak bez refundacji.

 2. Mam cukrzycę typu 2…biorę jardiance od 2 miesiecy…cukry nie obnizyły sie…….wysokie trój glicerydy, GGTP 200 …norma 40. mam większy apetyt …przytylam…nie biorę

 3. Jardiance biorę od ponad 2,5 miesiąca. Nie wiem jak inni ale ja go odstawiam. Podwyższone trójglicerydy do 7,38 , nigdy takich nie miałam, zaczęła mnie boleć ręka i mięśnie barku nie mogłam spać , okazało się , że mam zapalenie stawu barkowego, nigdy wcześniej tak się nie czułam i tego nie miałam . Odstawiam lek zobaczę czy będzie poprawa, ale już nie mogę z bólu. Cukry wcale nie spadły , ten sam poziom, schudnąć też nie schudłam , ważę 53kg przy wzroście 155cm. Biorę razem z tym lekiem Glukofage 2×1000. Tak jakbym jadła i nic , tylko sikam częściej. Ciekawa jestem czy ktoś miał takie jak ja skutki uboczne?Pozdrawiam i życzę lepszych efektów leczenia.

  • też biore ten lek od dłuższego czasu i mam okropne bule barku i reki czy to moze byc reakcja uboczna leku bo badania i przeswietlenia nic nie wykazuja .

 4. witam szanownych Państwa.biore jardiance 10 od pażdziernika 2018,schudłem 7 kg.cukry wzglednie ustabilizowane naczczo średnio około 110.do tego biorę insulinę lantus solo,ok. 20 jednostek .na razie żyje normalnie .wcześniej była męka z zrciem i lekami.jednak działa

 5. ry.kos.
  Brak jest informacji o dopuszczeniu przedmiotowego leku do stosowania w Polsce. Opinie jednych stosujących ten lek to,,Ochy i Achy”. Czy to podstawiona,,komercja”?.Drugie opinie są negatywnie określające skutki stosowania tego leku!!!
  Każdy dopuszczony do stosowania w Polsce lek miał zezwolenie odpowiedniej instytucji na sprzedaż w aptekach.
  A teraz obecnie ostrzegają:- ,,lek może zaszkodzić lub zabić”.Pozostaje więc testowanie leku na własnym zdrowiu !!!!!

  • Witam ,
   Ja biorę Jardiance od 20 dni. Trzymam higienę bo boję się grzybicy. Cukry nieznacznie spadły , ale borykam się z bólem mięśni ręki , czasem nie do wytrzymania, szukam innych przyczyn tego bólu , ale wcześniej nie było. Jeszcze pozażywam do wizyty lekarskiej jak wytrzymam ten ból. Czekam może za mojego życia wymyślą coś bardziej skuteczniejszego i mniej inwazyjnego. Pozdrawiam

  • Jak lek, który jest przypisywany przez lekarza (bez recepty nie da się kupić Jardiance) i jest w aptece może być nie dopuszczony do sprzedaży. Bzdury. odpowiedź dla ry. kos

 6. Czy ktoś z Was czytal gdzieś w opracowaniach, że ten lek powoduje zapalenie trzustki? Nie znajdziecie tego w ulotce. Gdzies czytałam ale nie moge teraz tego namierzyć.

 7. Dodam, że higiena na najwyższym poziomie, Po każdym siku mycie żelem p/grzybiczym.Stosuję nawet maść na grzybicę. Najgorzej, że bolą mnie nerki i pęcherz.

 8. Biorę 0,10 raz dziennie. Chyba to za mało. Cukry wysokie. Ponad 200 na czczo. Wcześniej brałAM gALVUS I sIOFOR. cUKRY MIAŁAM OK ALE WĄTROBA W ZŁYM STANIE. Przerzucili mnie na Jardiance. Grzybica, bole nerek( a miałam wszystko ok).Biorę Furaginę z wit. C.Piję
  min.2 l wody na dobe plus herbata , itp. Biorę juz ten lek dwa tyg. Zaczynam wątpić w sens jego brania. Może powinnam zwiększyć dawkę albo coś dorzucić. Mam malo rozgarniętą lekarkę.. tak sądzę. Wizyty raz na kilka tyg. Nie ma nawet z kim podzielić się wątpliwościami. Jestem przygnębiona tym wszystkim. Odpiszcie .

  • No cóż zrujnowanie sobie wątroby czy nerek dla 3 miesięcznej poprawy glikemi to wysoka cena.Osobiście testowałem chyba wszystko.Skutki uboczne to zazwyczaj 0,75 ulotki i ceny zwalające w Polsce z nóg.Trzeba sobie uzmysłowić że cukrzyca to nie katar i kuracja trwa do końca życia.dlatego jak dla mnie najlepsze to insuliny nocna dzienna metforniiny xr dieta i ruch.Co do lekarzy to ja daję max rok Jesli w tym czasie nie ma u mnie poprawy zmieniam lekarza

   • Brałam te leki przez 5 lat. Nikt mi nie kazal zbadać enzymów wątrobowych przed leczeniem. Nie wiem jaki byl stan wątroby 5 lat temu. Ale przez te 5 lat , utrzymywal sie staly stan enzymów. Każdy lekarz ględzi swoje. Już sama nie wiem czego trzymac się. Podobno insulina niszczy wyspy trzustkowe, a moje cos tam jeszcze produkują. Zastanawiam się, czy nie wrócić do galvusa i Sioforu. Wątroba regeneruje sie, a nerki nie.. Sorry, że tak truję ale jestem skołowana. Odpisz, jeśli możesz i chcesz podzielić się opinią.

   • „co do lekarzy to daje max rok”…”zmieniam lekarza”-a co ty robisz dla siebie?lekarz za ciebie nie zrobi nic ,to ty masz przestrzegać diety, aktywności fizycznej itp.Takich bzdur nie mogę czytac

  • Umnie po zażyciu pierwszej tabletki efekt był natychmiastowy Jardiance 10mg biorę od roku piję 3 litry wody dziennie oprócz kawy herbaty na cukrzycę typ 1 choruje od20 lat jak na razie jest ok cukry nie najgorsze były 170-300 na Jardiance 120-180 na razie żadnych skutków ubocznych nie mam

  • mnie zas puchna nogi a i cukry sa do kitu ponad 200 a miałem już ustabilizowane cukry w granicach 135 natczo a jak zaczolem brac lek jardiance od lutego do tej pory nie mogę spac co kilka minut do łazienki i puchna nogi

 9. Lek biore juz poltora roku schudlam 16kg.jem wszystko na co mam ochote jedynie przestalam lubic mieso jem duzo warzyw i owocow cukry do 110 na czczo od pazdziernika 2018 roku lek zdrozal z 99 na 137zl.ale mimo wszystko polecam

 10. WITAM MIESZKAM W NIEMCZECH I WLASNIE DZIS WYKUPILAM JARDIANCE KTORY TU JEST ZNACZNIE TANSZY BO ZA 100 TABLETEK 10 EURO:PISZE BO MOZE KOMUS TA WIEDZA SIE PRZYDA

  • Być może jest Pani tam ubezpieczona i ma zniżkę na ten lek. Obywatele Polski, tutaj ubezpieczeni, mogą oczywiście kupić ten lek na podstawie recepty wypisanej przez polskiego lekarza, ale wtedy 1 op.a 30 tabl. kosztuje ponad 60 euro, a 1 op.100 tabl – prawie 200 euro. Uzyskałam tę informację z apteki Delphin Apotheke w Loecnitz.

 11. Zapomniałam dodać! – przez rok schudłam 16 kilogramów. To w dużej mierze zasługa diety, ruchu i samodyscypliny. Jardiance odegrał tu jednak bardzo ważną rolę wspomagając moje wysiłki. Wcześniej to się nie udawało.

 12. Mam 60 lat, na cukrzycę leczę się od 15 lat. Biorę Jardiance od roku. Jestem przeszczęśliwa. Cukier unormował się w granicach 100-115. Co najważniejsze ustąpiły ataki hipoglikemii, a miałam już drżenia rąk, podwójne widzenie, słabnięcia. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Trzeba bardzo dbać o higienę – mycie po każdym oddaniu moczu ( stosuję żele przeciwbakteryjne i przeciwzapalne do mycia). Podstawa to picie wody ja dochodzę do 2 -2,5 litrów dziennie.Dietę wdrożyłam już wcześniej. Co 3 miesiące kontroluję nerki – GFR, kreatynina. Mimo tych niedogodności za nic nie zrezygnuję ze stosowania leku. Mogę znowu żyć normalnie bez napadów głodu i zasłabnięć.Drodzy Państwo, kiedy czytam niektóre opinie jak to można łyknąć tabletkę i nadal obżerać się to nie mogę uwierzyć w lekkomyślność ludzi. Cukrzyca od nas sama nie odejdzie, mamy wybór zmieniamy styl życia, narzucamy sobie dyscyplinę, bierzemy skuteczne leki, albo pielęgnujemy swoją chorobę, która w końcu nas pokona.Nie poddawajcie się!

 13. Napewno schudlam podczas stosowania tego leku okolo 8kg ale zaczely sie problemy z pieczeniem , grzybica pochwy itp a dodam ze przez 40 lat nie mialam ani jednego klopotu . Nie wiem czy przerwac branie leku czy moze ktoras z Was podpowie co brac na tzw osłone . Znalazlam w ulotce nie pożadane skutki i tak jest w moim przypadku. Tu pomaga na cukier a tu szkodzi .

 14. Biorę Jardiance 10 mg od 8 miesięcy. Na początku miałam problem z zapaleniem dróg moczowych i zażywałam dopochwowo ZENELLA MED przez 3 dni i do podmywania LACTACYD płyn ginekologiczny łagodzący. Płyn do dzisiaj używam i nie mam problemów. Miałam bóle nóg a szczególnie uda , jak by mi ktoś rozrywał. Brałam dodatkowo LIPANTHYL SUPRA 215 mg i został mi przepisany w tym samym czasie co Jardiance , odstawiłam Lipanthyl (miałam bóle nóg, uczulenie- szczególnie szyja, twarz i coś po ciele). Wszystko wróciło do normy a cukry w 2017r w sierpniu miałam na czczo między 200 a 300 a teraz 98 do 130 to max. Oprócz Jardianca biorę insulinę novo mix 30 penfil 14 do 16 jednostek rano i wieczorem, 1000 sofior i choruję od 18 lat.

 15. Lek przyjmuję od tygodnia cukier spadł ze 150-160 do 134 rano , waga jeszcze nie spada ale nie czuję wzdęć. Infekcja dróg intymnych mimo higieny spora.

 16. Spotkałam się z opinia,że ten lek odwapnia kości.Ponieważ będę go brać od przyszłego tyg.bardzo proszę o opinię o skutkach ubocznych.Pół roku temu brałam Trajentę i po kilku dniach trzeba było odstawić – bóle układu pokarmowego z którym nigdy nie mialam kłopotów.Po odstawieniu wszystko ustąpiło.Aktualnie biorę Siofor x 3 i insulinę Polhumin Mix 16/18 jedn.( przytyłam)Cukier rano ~120-140,

  • witam brałam ten lek Jardiance od roku i nawet bardzo dobrze się czułam ,ale cukry wcale mi tak nie spadały po nim .Pewnie brałabym go dalej i wcale bym nie pomyślała że kolano ,które od kilku miesięcy powoduje silny ból w nocy to od tego leku. Lek odstawiłam z powodu silnych zapaleń grzybicznych w pochwie i miejscach intymnych i od razu ustąpiły bole kolana .

 17. Witam , mam pytanie czy ktoś stosuje ten lek w połączeniu z insuliną w leczeniu cukrzycy typu 1?
  Bo w ulotce piszą, że typ 2, ale lekarz sugeruje ,że można.
  Pozdrawiam.

  • Pani Kasiu Mam 40 lat od 20 lat jestem chora na cukrzycę typu 1 Obecnie jestem na insulinie Novo-Rapid i Insulatard(baza) wieczorem biorę 2 tab Glucophage xr750 mg Od 2 miesięcy biorę też rano 1 tab jardiance 10mg Cukry spadły z 200-280 do 120-140 na czczo po posiłku 150-180 (przedtem zawsze powyżej 200 diabetolog mówi że mam olbrzymią insulinooporność) Tak więc w moim przypadku działa jest dużo lepiej niż było

 18. Po miesiacu stosowania waga spadla 10kg cukry tez…nadczo z 200 220 spadlo na 120 130.w Ciagu dnia 100 po wysilku nawet 80.Przed lekiem cukry 300…Sam lek nie da cudow dieta bez cukru i weglowodany do minimum

 19. Zażywam Jardiance od ponad 8 miesiięcy , rewelacja. Miałem na czczo np. 12o obecnie 98. Po jedzeniu czasem 130 – czasem 150 obecnie 100 -104. Oprócz tego biorę 2x dziennie 1/2 malej tabletki „Diazidan” oraz 2x dziennie po 1/2 łyżeczki ziela „Kozieradka ” dostępnego bez problemu w sklepach zielarskich lub punktach aptecznych . Lubię słodycze więc nadal wpieprzam ciasta , czekoladę , cukierki pomimo 60+. herbatę słodzę zawsze , spadek wagi ze 105 do 101 kg. Radzę spróbować również tę Kozieradkę i nie załamywać się gdy poprawy nie będzie od razu np. na drugi dzień a więc stosować uparcie do skutku choć ja miałem poprawę niemal od razu. Pozdrawiam i życzę smacznej , aczkolwiek nieco gorzkawej Kozieradki, spróbować zawsze warto.

 20. Witam .Biorę ten lek już ok roku i dalej się zastanawiam co mam zrobić bo mam cukry spore nawet do 200 rano a przy tym zaczęły mi się problemy z nerkami i zapalenie dróg moczowych .Leku nie mogę odstawić bo wizyta dopiero w marcu u diabetologa ,co tu zrobić nie wiem. Myślę ze muszę wejść na dietę dr. E Dąbrowskiej i sama sobie pomóc.

 21. Witam ja biore lek od listopada 2018 do teraz waga minus 7kg cukry można powiedzieć, że wrociły do normy. Pije ok 4l wody naprawdę i higiena na pierwszym miejscu. Apteka Dr. MAX 99zł. I Apteka Gemini 99zł.

 22. Ja biorę ten lek od 6 m-cy, cukry spadły do normy a było nawet 360 po obiedzie i 200 rano.Jestem zachwycona,waga spadła o 8 kg, ciśnienie w normie, nie muszę już brać tabl. na nadciśnienie.Moja rada to dużo pić i zachować higienę intymną.
  Jeszcze napiszę, że nawet sobie podjadam słodycze i jest ok.

  • Niech pani poprawi te daty bo pisze pani że bierze lek od listopada 2018 a komentarz dodany w styczniu 2018 ,tak albo pomyliła pani daty albo przepraszam za wyrażenie są to jakieś pierdoły ludzie oczekują konkretnych opinii tu chodzi o zdrowie a nie żeby sobie poyślać

 23. Biorę od miesiąca przy tym Metformax 850 3razy dziennie i jeden Diaprel mr i jestem na diecie i cukry bez rewelacji od 140 w górę a waga odrobinę spadła tj 1.5kg.
  Rewelacji nie ma.
  .

 24. Cieszę się, że ogólnie komentarze o jardiance są pozytywne, bo właśnie lekarz mi przepisał ten lek, dopiero zacznę go brać, ciekawa jestem reakcji mojego organizmu na ten lek?!

 25. Lek przyjmuję od 6 miesięcy + Amaryl. Cukry spadły, prawie do normy. Od 3 miesięcy solidnie przestrzegam diety – zero cukru, nawet w święta. Schudłam 5 kg. Od kilku tygodni bolą mnie mięśnie ud / na pewno nie od ćwiczeń fizycznych /. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny zażywania Jardiance. Może ktoś miał podobnie? Wizytę lekarską mam dopiero w lipcu.

  • Potwierdzam. Biorę Jardiance od 8 miesięcy. Cukier prawie unormowany. Utrata wago około 8 kg. Ale… no właśnie. Od kilku tygodni bolą mnie mięśnie nóg i ramion.

 26. Biorę od tygodnia ten lek jardiance Ale dostałam zapalenie dróg moczowych-może wogole muszę wykluczyć cukier bo czasem podjadam ciastko- albo za mało pije płynów

 27. Dla mnie rewelacja. Ja namiętny piwosz, zakochany w pierogach leniwych, cytrusach w końcu nie muszę oglądać każdej puszki piwa, każdej mandarynki, czy leniwej kluchy. Cukier 110-130, toż to poezja. U mnie w Krośnie specyfik 30 tab. 10 mg. po 99 zł. Ostatnio dołączyłem do tego olej lniany i sok z kiszonej kapusty na czczo. Serduszko przestało pukać cza-cza a kloce są wzorcowe.

 28. Dla mnie to się całkiem nie nadaje. Cukier ulega podwyższeniu oraz dodatkowo dostałem zapalenie układu moczowego. Zatem nie wiem dlaczego to zostało dopuszczone do obrotu.

  • ja już wiem jakie mam uboczne skutki brania tego leku brak spadku cukru, zapalenia całego układu moczowego ,grzybica silna ,zapalenie stawów .Po odstawieniu leku po kilku dniach wszystkie dolegliwości ustąpiły. Higiena zachowana 100% i nic nie pomogło.

 29. polecam lek jardiance biore od czerwca jestem zadowolona waga spadla 8 kg cukry sie unormowaly a bywalo i 300 teraz na czo 90 2 godz po jedzeniu 150 tyle ze cena ale moze doczekamy refundacji polecam

 30. Szanowna Ewo! Ja do tej pory nie zauważyłem skutków ubocznych ! Z perspektywy kilku miesięcy przyjmowania Jardiance 10 , mój cukier się unormował. 80-100. Przy tym leku istnieje potrzeba przyjmowania większej ilości płynów,ale jest to potrzebne dla organizmu. Jak zapewne wiesz przy tym leku, nadmiar cukru wydalana jest z moczem,wobec tego uzupełniamy płyny!
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2017 r.

 31. Biorę Jardiance od października cukry cudowne w porównaniu do wcześniejszych. Dietę stosuję wg zaleceń lekarza i najistotniejsza sprawa 9 kg mniej. Po różnych dietach odchudzających dopiero teraz waga spadła. Polecam

 32. Witam! Jardiance biorę od września,super lek szkoda tylko że w Polsce nie jest refundowany!.Wcześniej brałem Diaprel MR ale cukier miałem na czczo /wg.140-150.Teraz mam 85-100.Diety specjalnej nie trzymam jem co mi smakuje ale bez cukru!Po tym leku duż,o

  Witam b.dobry lek Jardiance, szkoda tylko że nie refundowany! Skutecznie obniża cukier ! Wzmaga pragnienie ale i tak powinno się pić od 2-3 litrów wody dziennie! Biorę ten lek od września br.Jestem bardzo zadowolony z postępu w walce z cukrzycą która mnie sponiewierała! Jardiance szczerze polecam! Mój cukier teraz na czczo 85-100.

 33. Biorę ten lek od miesiąca razem z Glucophage 500 /metformina/.nie widzę istotnych różnic w poziomie cukru w stosunku do samej metforminy.Zastanawiam się nad sensem dalszego wspomagania metforminy.Myślę ze lepszym połączeniem była metformina z lekiem Galvus 50.

  • Jardiance chroni serducho! czyż to nie jest istotne?
   Nino! Bądż cierpliwa a zobaczysz że lek ten Ci pomoże! Trochę drogi ale najdroższe jest zdrowie!
   Koleżanko jeden miesiąc to za krótki czas na radykalną poprawę!Ja biorę już trzy miesiące i jest poprawa! Dużo pij wody i dieta bez cukrowa.Życzę powodzenia!

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.