Spis leków zawierających substancję: Irbesartan

Aprovel

Aprovel to lek, który należy do grupy leków znanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego oraz w terapii choroby nerek u dorosłych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego. Lek jest dostępny na receptę.

Arablocktans

Arablocktans to lek zawierający dwa składniki aktywne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Irbesartan jest antagonistą receptora angiotensyny II, który pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym, który zwiększa wydalanie moczu, co również obniża ciśnienie krwi. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Arablocktans jest dostępny na receptę.

Coaprovel

Coaprovel to lek na receptę, który jest często stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Składa się z dwóch aktywnych składników: irbesartanu i hydrochlorotiazydu. Irbesartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne. Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym (diuretykiem) pomagającym organizmowi pozbyć się nadmiaru soli i wody. Wskazania do stosowania Coaprovel obejmują nadciśnienie tętnicze oraz ochronę nerek u pacjentów z cukrzycą typu 2 i nieprawidłowościami laboratoryjnymi w badaniu moczu.

Ifirmacombi

Ifirmacombi to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi). Lek ten jest zwykle przepisywany pacjentom, u których ciśnienie krwi nie jest odpowiednio kontrolowane przez irbesartan lub hydrochlorotiazyd stosowane oddzielnie. Ifirmacombi pomaga kontrolować ciśnienie krwi, zapobiegając powikłaniom, takim jak choroba serca i nerek, udar mózgu.

Ifirmasta

Ifirmasta to lek na receptę, który jest antagonistą receptora angiotensyny II. Działa poprzez zapobieganie wiązaniu się angiotensyny II z receptorami w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia tętniczego. Lek jest zalecany do leczenia nadciśnienia tętniczego oraz do ochrony nerek u pacjentów z cukrzycą typu 2. Ifirmasta jest również stosowany w leczeniu choroby nerek u dorosłych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego.

Irbesartan Aurovitas

Irbesartan Aurovitas to lek na receptę, który zawiera substancję czynną irbesartan. Jest to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego oraz w leczeniu współistniejącej choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego. Irbesartan jest antagonistą receptora angiotensyny II (typ AT1), co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi.

Irbesartan Fair-Med

Irbesartan Fair-Med to lek, który zawiera substancję czynną irbesartan. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Stosowany jest w celu zapobiegania wiązaniu się angiotensyny II z receptorami naczyń krwionośnych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia tętniczego. Lek jest dostępny na receptę.

Irbesartan Hydrochlorothiazide Teva

Irbesartan Hydrochlorothiazide Teva to lek złożony, zawierający dwie substancje czynne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Irbesartan jest antagonistą receptora angiotensyny II, co oznacza, że blokuje w organizmie działanie hormonu o nazwie angiotensyna II, który powoduje silny skurcz naczyń krwionośnych. Hydrochlorotiazyd to diuretyk, który zwiększa produkcję moczu, zmniejszając ilość płynów we krwi i obniżając ciśnienie krwi. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane podczas monoterapii irbesartanem lub hydrochlorotiazydem. Lek jest dostępny na receptę.

Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva

Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Irbesartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II, które rozluźniają naczynia krwionośne, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Hydrochlorotiazyd to tiazydowy lek moczopędny, który obniża ciśnienie tętnicze poprzez usuwanie nadmiaru płynów z organizmu, zwiększając ilość wydalanego moczu. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Irbesartan Teva

Irbesartan Teva to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie irbesartan. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II, które rozluźniają naczynia krwionośne, prowadząc do obniżenia ciśnienia krwi. Stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (pierwotne nadciśnienie tętnicze) oraz w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2 i u których występują laboratoryjne oznaki zaburzonej czynności nerek. Jest dostępny na receptę.

Irbesartan Zentiva

Irbesartan Zentiva to lek, który zawiera substancję czynną irbesartan. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego oraz w leczeniu współistniejącej choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego. Lek jest dostępny na receptę.

Irbesartan/Hydrochlorothiazide Aurobindo

Irbesartan/Hydrochlorothiazide Aurobindo to lek, który zawiera dwie substancje czynne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Irbesartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym, który również pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, kiedy monoterapia irbesartanem lub hydrochlorotiazydem nie zapewnia właściwej kontroli ciśnienia. Jest dostępny na receptę.

Irprestan

Irprestan to lek z grupy antagonistów receptora angiotensyny II, który działa na organizm poprzez zapobieganie wiązaniu się angiotensyny II z receptorami w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu lek powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek jest szczególnie skuteczny u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2, ponieważ spowalnia pogarszanie się czynności nerek. Irprestan jest dostępny na receptę.

Karvea

Karvea to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca. Zawiera substancję czynną irbesartan, która pomaga rozluźnić naczynia krwionośne, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i poprawy pracy serca. Lek jest dostępny na receptę.

Karvezide

Karvezide to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Zawiera dwie substancje czynne: irbesartan i hydrochlorotiazyd. Ich wspólne działanie prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Lek jest dostępny na receptę.

Sabervel

Sabervel to lek zawierający substancję czynną irbesartan, który należy do grupy leków znanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując ich zwężenie. Sabervel jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienie tętnicze) oraz do ochrony nerek u pacjentów z cukrzycą typu 2 i chorobą nerek. Jest dostępny na receptę.

Ybersigax

Ybersigax to lek zawierający substancję czynną irbesartan, który należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz nefropatii u pacjentów z cukrzycą typu 2. Lek jest dostępny na receptę.