Konsultacja merytoryczna:

Arablocktans

Lek Arablocktans jest połączeniem dwóch substancji czynnych, irbesartanu i hydrochlorotiazydu.

Irbesartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją produkowaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, zwężając je. Powoduje to zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Irbesartan zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi. Zwiększa on ilość wydalanego moczu, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego. Te dwa czynne składniki leku Arablocktans współdziałają ze sobą, powodując większe obniżenie ciśnienia krwi niż każdy z tych leków podawany oddzielnie.

Lek Arablocktans jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (samoistnego nadciśnienia tętniczego), kiedy zastosowanie irbesartanu lub hydrochlorotiazydu oddzielnie nie zapewnia właściwej kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Jaki jest skład Arablocktans, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są irbesartan i hydrochlorotiazyd.

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 150 mg irbesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Arablocktans, 300 mg + 12,5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg irbesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Arablocktans, 300 mg + 25 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg irbesartanu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Ponadto lek zawiera: powidon, magnezu stearynian, celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, kroskarmelozę sodową, krzemionkę koloidalną, bezwodną, olej rycynowy uwodorniony, skrobię kukurydzianą.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Arablocktans – jak stosować ten lek?

Tylko w przypadku leku Arablocktans 150 mg + 12,5 mg tabletki:
Zazwyczaj stosowana dawka leku Arablocktans to jedna lub dwie tabletki na dobę.

Tylko w przypadku leku Arablocktans 300 mg + 12,5 mg i 300 mg + 25 mg tabletki:
Zazwyczaj stosowana dawka leku Arablocktans to jedna tabletka na dobę.

Lek Arablocktans jest zazwyczaj przepisywany przez lekarza prowadzącego, gdy dotychczas stosowane leczenie nadciśnienia nie zapewniło odpowiedniego obniżenia ciśnienia tętniczego. Lekarz poradzi, jak przeprowadzić zmianę z dotychczasowego leczenia na leczenie lekiem Arablocktans.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia za dużej ilości tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Arablocktans – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Arablocktans może być zażywany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków.

Z powodu obecności hydrochlorotiazydu w leku Arablocktans, spożycie alkoholu przez pacjenta w czasie
leczenia tym lekiem, może powodować nasilenie zawrotów głowy w pozycji stojącej, a szczególnie wtedy,
gdy pacjent zmienia pozycję z siedzącej na stojącą

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Arablocktans w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka podejrzewa, że jest (lub może być) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Arablocktans, ponieważ lek ten nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży. Jest to związane z tym, że lek Arablocktans przenika przez barierę łożyskową, a zastosowany po trzecim miesiącu ciąży może być szkodliwy dla płodu i noworodka.

Ulotka Arablocktans – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, 300 mg + 12,5 mg, 300 mg + 25 mg, tabletki (Irbesartanum + Hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 137.69 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Arablocktans m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, 300 mg + 12,5 mg, 300 mg + 25 mg, tabletki (Irbesartanum + Hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 217.66 KB

Cena - ile kosztuje Arablocktans?

Cena Arablocktans i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Arablocktans.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Arablocktans? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allgaeuer Latschenk. maść na popękane stopy (Opakowanie: 90 ml)Masz popękane stopy? Skóra Twoich stóp jest szorstka? Allgaeuer Latschenk. maść na popękane stopy (Opakowanie: 90 ml) szybko przywróci Twoim stopom estetyczny wygląd. Twoje pęknięcia szybko zagoją się. Krem jest na bazie kosodrzewiny, która ma właściwości kojące. Skóra Twoich stóp zostanie wygładzona i nawilżona…

37.99 

Zastosowanie Bobodent żel (Opakowanie: 10 g)Bobodent żel (Opakowanie: 10 g) jest lekiem przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci na objawy ząbkowania i przy wyrzynaniu się trzecich zębów członowych, czyli tzw. ósemek u dorosłych. Jest także pomocny przy stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł.
Efekt działania Bobodent żel (Opakowanie: 10 g)Bobodent żel (Opakowanie: 10 g) zawiera lidokainę, która daje…

16.37 

Zastosowanie Apap Noc 50 tabletek (Opakowanie: 50 )Apap Noc 50 tabletek (Opakowanie: 50 ) jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym o dodatkowym działaniu lekko uspokajającym i nasennym. Stosowany jest na noc przez osoby chore na przeziębienie i grypę, a także ból, w celu zażycia spokojnego snu bez wybudzania się spowodowanego dolegliwościami.
Efekt działania Apap Noc 50 tabletek (Opakowanie: 50 )Produkt zawiera paracetamol w dawce, która łagodzi sł…

33.93 

Zastosowanie ExoTar szampon dziegciowy (Opakowanie: 150 ml)ExoTar szampon dziegciowy (Opakowanie: 150 ml) jest szamponem powstałym na bazie suchej destylacji drewna sosnowego. Produkt przeznaczony jest do stosowania przy chorobach zapalnych owłosionej skóry głowy.

Szampon zalecany jest dla osób cierpiących na zmiany chorobowe skóry w okolicy głowy, szczególnie w przypadku łuszczycy, a także chorujących na łojotokowe zapalenie skóry lub przewlekły…

26.99 

Zastosowanie Osłonka Normal (Opakowanie: 10 )Osłonka Normal (Opakowanie: 10 ) to suplement diety wspierający zdrowie układu pokarmowego. Zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości: biegunki i zaparcia, także wywołane antybiotykoterapią. Wzmacnia naturalną odporność organizmu.
Efekt działania Osłonka Normal (Opakowanie: 10 )Osłonka Normal (Opakowanie: 10 ) zawiera kompleks bakterii probiotycznych, które naturalnie kolonizują jelita człowieka, przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Minimalizuje ryzyko infekcji patogennymi…

17.21 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief