Arablocktans

Lek Arablocktans jest połączeniem dwóch substancji czynnych, irbesartanu i hydrochlorotiazydu.

Irbesartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją produkowaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, zwężając je. Powoduje to zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Irbesartan zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi. Zwiększa on ilość wydalanego moczu, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego. Te dwa czynne składniki leku Arablocktans współdziałają ze sobą, powodując większe obniżenie ciśnienia krwi niż każdy z tych leków podawany oddzielnie.

Lek Arablocktans jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (samoistnego nadciśnienia tętniczego), kiedy zastosowanie irbesartanu lub hydrochlorotiazydu oddzielnie nie zapewnia właściwej kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Jaki jest skład Arablocktans, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są irbesartan i hydrochlorotiazyd.

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 150 mg irbesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Arablocktans, 300 mg + 12,5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg irbesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Arablocktans, 300 mg + 25 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg irbesartanu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Ponadto lek zawiera: powidon, magnezu stearynian, celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, kroskarmelozę sodową, krzemionkę koloidalną, bezwodną, olej rycynowy uwodorniony, skrobię kukurydzianą.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Arablocktans – jak stosować ten lek?

Tylko w przypadku leku Arablocktans 150 mg + 12,5 mg tabletki:
Zazwyczaj stosowana dawka leku Arablocktans to jedna lub dwie tabletki na dobę.

Tylko w przypadku leku Arablocktans 300 mg + 12,5 mg i 300 mg + 25 mg tabletki:
Zazwyczaj stosowana dawka leku Arablocktans to jedna tabletka na dobę.

Lek Arablocktans jest zazwyczaj przepisywany przez lekarza prowadzącego, gdy dotychczas stosowane leczenie nadciśnienia nie zapewniło odpowiedniego obniżenia ciśnienia tętniczego. Lekarz poradzi, jak przeprowadzić zmianę z dotychczasowego leczenia na leczenie lekiem Arablocktans.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia za dużej ilości tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Arablocktans – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Arablocktans może być zażywany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków.

Z powodu obecności hydrochlorotiazydu w leku Arablocktans, spożycie alkoholu przez pacjenta w czasie
leczenia tym lekiem, może powodować nasilenie zawrotów głowy w pozycji stojącej, a szczególnie wtedy,
gdy pacjent zmienia pozycję z siedzącej na stojącą

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Arablocktans w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka podejrzewa, że jest (lub może być) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Arablocktans, ponieważ lek ten nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży. Jest to związane z tym, że lek Arablocktans przenika przez barierę łożyskową, a zastosowany po trzecim miesiącu ciąży może być szkodliwy dla płodu i noworodka.

Ulotka Arablocktans – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, 300 mg + 12,5 mg, 300 mg + 25 mg, tabletki (Irbesartanum + Hydrochlorothiazidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Arablocktans m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Arablocktans, 150 mg + 12,5 mg, 300 mg + 12,5 mg, 300 mg + 25 mg, tabletki (Irbesartanum + Hydrochlorothiazidum)

Opinie o Arablocktans - forum pacjentów

Stosujesz Arablocktans? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz