IRBESARTAN FAIR-MED

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

IRBESARTAN FAIR-MED - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku IRBESARTAN FAIR-MED. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku IRBESARTAN FAIR-MED w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IRBESARTAN FAIR-MED? – OPIS I WSKAZANIA

Irbesartan Fair-Med należy do grupy leków znanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją produkowaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych powodując ich zwężenie. Prowadzi to do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Irbesartan Fair-Med zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Irbesartan FairMed spowalnia pogarszanie się czynności nerek u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą typu 2.

Irbesartan Fair-Med jest stosowany u dorosłych pacjentów:
• w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (pierwotne nadciśnienie tętnicze).
• w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2, u których występują laboratoryjne oznaki zaburzonej czynności nerek.

SKŁAD IRBESARTAN FAIR-MED, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest irbesartan. Każda tabletka powlekana leku Irbesartan Fair-Med 75 mg, zawiera 75 mg irbesartanu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE IRBESARTAN FAIR-MED? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Sposób podawania
Irbesartan Fair-Med jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (np. szklanką wody). Lek Irbesartan Fair-Med może być stosowany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować dawkę dobową codziennie o tej samej porze. Ważne, aby kontynuować stosowanie leku Irbesartan Fair-Med tak długo, jak zaleci to lekarz.

• Pacjenci z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi
Zazwyczaj stosowaną dawką jest 150 mg jeden raz na dobę (dwie tabletki na dobę). Dawka może zostać następnie zwiększona do 300 mg jeden raz na dobę (cztery tabletki na dobę), w zależności od uzyskanych wartości ciśnienia tętniczego krwi.
• Pacjenci z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą typu 2 chorobą nerek

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą typu 2 zalecana podtrzymująca dawka w leczeniu współistniejącej choroby nerek wynosi 300 mg (cztery tabletki na dobę) jeden raz na dobę.

Lekarz może zalecić mniejsze dawki leku, zwłaszcza podczas rozpoczynania leczenia u niektórych pacjentów, takich jak pacjenci poddawani hemodializie oraz osoby powyżej 75 roku życia.

Maksymalne działanie obniżające ciśnienie krwi zwykle jest osiągane w ciągu 4-6 tygodni od rozpoczęcia leczenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy podawać leku Irbesartan Fair-Med dzieciom w wieku poniżej 18 lat. W przypadku połknięcia kilku tabletek przez dziecko należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI IRBESARTAN FAIR-MED, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przypadkowego zażycia za dużej ilości tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Irbesartan Fair-Med może być przyjmowany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ IRBESARTAN FAIR-MED W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Należy poinformować lekarza jeżeli pacjentka uważa że jest (lub może być) w ciąży. Lekarz zazwyczaj doradzi, aby zaprzestać stosowania leku Irbesartan Fair-Med przed zajściem pacjentki w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci stosowanie innego leku zamiast Irbesartan Fair-Med. Lek Irbesartan Fair-Med nie jest zalecany we wczesnej ciąży i nie może być stosowany, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej trzeciego miesiąca, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeżeli jest stosowany w tym okresie.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza rozpocząć karmienie piersią. Lek Irbesartan Fair-Med nie jest zalecany dla matek karmiących piersią. Jeżeli pacjentka chce kontynuować karmienie piersią, lekarz może zalecić inne leki, zwłaszcza jeżeli dziecko jest noworodkiem lub zostało urodzone przedwcześnie.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie badano wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Jednak jest mało prawdopodobne, aby lek Irbesartan Fair-Med wpływał na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Jednakże, podczas leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, rzadko mogą wystąpić zawroty głowy lub uczucie zmęczenia. Jeśli objawy te wystąpią, należy porozmawiać z lekarzem przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn.

ULOTKA LEKU IRBESARTAN FAIR-MED – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – IRBESARTAN FAIR-MED CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - IRBESARTAN FAIR-MED CENA, REFUNDACJA

IRBESARTAN FAIR-MED OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here