Spis leków zawierających substancję: Dezogestrel

Azalia

Azalia to lek stosowany w doustnej antykoncepcji hormonalnej. Zawiera progestagen zwany dezogestrelem. Mechanizm działania polega na zapobieganiu wnikania plemników do macicy i dojrzewaniu komórek jajowych, co zapewnia wysoką skuteczność antykoncepcyjną. Lek jest dostępny na receptę.

Bellvalyn

Bellvalyn to złożony doustny środek antykoncepcyjny, zwany również „pigułką”. Każda z 21 białych tabletek powlekanych zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, tj. progestagen – dezogestrel oraz estrogen – etynyloestradiol. Dodatkowo, 7 zielonych tabletek nie zawiera żadnych substancji czynnych i są one zwane tabletkami placebo.Wskazaniem do stosowania Bellvalyn jest doustna antykoncepcja. Hormony zawarte w tabletce działają na trzy sposoby: nie dopuszczają do comiesięcznego uwalniania komórki jajowej z jajnika (owulacja), zagęszczają śluz szyjkowy (w szyjce macicy, przez co utrudniają plemnikom dotarcie do komórki jajowej) oraz wywołują zmiany w błonie śluzowej wyścielającej macicę, dzięki którym spada prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej.Lek jest dostępny na receptę.

Bellvalyn Forte

Bellvalyn Forte to złożony doustny środek antykoncepcyjny, zwany również “pigułką”. Każda z 21 białych tabletek powlekanych zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, tj. progestagen – dezogestrel oraz estrogen – etynyloestradiol. Hormony te zapobiegają zajściu w ciążę na trzy sposoby: nie dopuszczają do comiesięcznego uwalniania komórki jajowej z jajnika (owulacja), zagęszczają śluz szyjkowy (w szyjce macicy, przez co utrudniają plemnikom dotarcie do komórki jajowej) oraz wywołują zmiany w błonie śluzowej wyścielającej macicę, dzięki którym spada prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej. Lek jest dostępny na receptę.

Bellvalyn Forte 21

Bellvalyn Forte 21 to lek hormonalny, który jest często stosowany w terapii hormonalnej. Jest to lek na receptę, który zawiera składniki aktywne, takie jak dezogestrel i etynyloestradiol. Bellvalyn Forte 21 jest często przepisywany kobietom do regulacji cyklu miesiączkowego, leczenia objawów menopauzy oraz do zapobiegania ciąży. Wskazania do stosowania tego leku powinny być zawsze konsultowane z lekarzem.

Benidette

Benidette to lek na receptę, który jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym. Składa się z etynyloestradiolu i dezogestrelu. Działanie antykoncepcyjne wynika ze współdziałania różnych czynników, spośród których najważniejszym jest hamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy. W związku ze stosowaniem Benidette, może wystąpić nieregularne krwawienie (plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe), zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy stosowania.

Benifema

Złożony doustny środek antykoncepcyjny. Działanie antykoncepcyjne wynika ze współdziałania różnych czynników, spośród których najważniejszym jest hamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy. 1 tabl. powl. zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 0,15 mg dezogestrelu

Cerazette

Cerazette to hormonalny środek antykoncepcyjny dla kobiet, który zawiera małą ilość żeńskiego hormonu płciowego, progestagenu o nazwie dezogestrel. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Lek ten hamuje dojrzewanie komórek jajowych, zwiększa lepkość śluzu w szyjce macicy i obniża poziom estradiolu w surowicy. Cerazette jest dostępny na receptę.

Desandrelle

Desandrelle to lek hormonalny, który zawiera dezogestrel. Jest to progestagen III generacji o słabej aktywności androgenowej. Stosowany jest w doustnych preparatach antykoncepcyjnych. Hamuje wydzielanie hormonu luteinizującego (LH), owulację oraz zagęszcza śluz szyjki macicy. Dezogestrel może stanowić jedyny składnik doustnego preparatu antykoncepcyjnego lub wchodzić w skład preparatu dwuskładnikowego. Jest dostępny na receptę. Wskazany do stosowania jako doustna antykoncepcja hormonalna.

Desirett

Desirett to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera niewielką ilość jednego rodzaju żeńskiego hormonu płciowego progestagenu – dezogestrelu. Jest szczególnie polecany kobietom karmiącym piersią lub nietolerującym estrogenów. Lek Desirett różni się od innych minipigułek tym, że jego dawka w większości przypadków wystarcza, aby zapobiec dojrzewaniu jajeczek. Na skutek tego lek Desirett posiada wysoką skuteczność antykoncepcyjną. Jest dostępny na receptę.

Desogeffik

Desogeffik to lek hormonalny, który jest stosowany jako środek antykoncepcyjny. Zawiera dwa rodzaje hormonów: etynyloestradiol i dezogestrel. Te substancje naśladują działanie naturalnych hormonów żeńskich, estrogenu i progesteronu, które regulują cykl menstruacyjny kobiety. Dzięki temu Desogeffik zapobiega owulacji, utrudnia przejście plemników do macicy i zmienia błonę śluzową macicy, co utrudnia implantację zarodka. Lek jest dostępny na receptę.

Dessette

Dessette to doustny, hormonalny środek antykoncepcyjny, który zawiera małą ilość dwóch różnych hormonów żeńskich. Lek ten jest przeznaczony do stosowania wyłącznie przez kobiety. Dessette zapobiega zajściu w ciążę. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest zapobieganie nieplanowanemu zachodzeniu w ciążę.

Dessette Forte

Dessette Forte to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie różne substancje czynne: dezogestrel (progesteron) oraz etynyloestradiol (estrogen). Jest to tzw. złożona tabletka, która składa się z dwóch różnych hormonów żeńskich. Ze względu na niską zawartość hormonów, Dessette Forte jest uważany za niskodawkową tabletkę antykoncepcyjną. Lek jest dostępny na receptę i stosowany jest w celu zapobiegania ciąży.

Dessette mono

Dessette Mono to lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Zawiera małą ilość jednego rodzaju żeńskiego hormonu płciowego, progestagenu zwanego dezogestrelem. Dzięki temu doskonale nadaje się do stosowania u kobiet karmiących piersią oraz tych, które nie mogą bądź nie chcą przyjmować estrogenów. Jest to lek na receptę.

Dezogestrel Besins

Dezogestrel Besins to lek hormonalny, doustny środek antykoncepcyjny dla kobiet. Zawiera małe ilości hormonu żeńskiego – dezogestrelu. Stosowany jest w celu zapobiegania ciąży. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Dezogestrel Besins jest doustna antykoncepcja hormonalna.

Dezogestrel Famy Care

Dezogestrel Famy Care to lek hormonalny, doustny środek antykoncepcyjny dla kobiet. Zawiera małe ilości hormonu żeńskiego, dezogestrelu. Stosowany jest w zapobieganiu ciąży. Lek ten jest dostępny na receptę.

Diamilla

Diamilla to doustny preparat antykoncepcyjny, który zawiera 75 mikrogramów dezogestrelu. Jest to progestagen, który działa głównie poprzez hamowanie owulacji. Diamilla jest dostosowany do stosowania podczas karmienia piersią i dla pacjentek, które nie mogą lub nie chcą stosować estrogenów. Lek jest dostępny na receptę.

Estmar

Estmar to innowacyjny lek antykoncepcyjny, który skutecznie zapobiega niechcianej ciąży. Każda tabletka zawiera precyzyjnie dobraną dawkę dwóch różnych hormonów żeńskich: dezogestrelu (progestagen) oraz etynyloestradiolu (estrogen). Estmar nie tylko zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą, ale także reguluje cykl menstruacyjny i łagodzi dolegliwości związane z miesiączką. Wskazania do stosowania to antykoncepcja doustna. Lek jest dostępny na receptę.

Lemena

Lemena to lek antykoncepcyjny, który zawiera tylko jeden składnik – dezogestrel. Jest to środek bezpieczny do stosowania, na przykład u kobiet w okresie karmienia piersią. Działa poprzez hamowanie owulacji i zagęszczanie śluzu szyjkowego, co tworzy niekorzystne warunki dla zapłodnienia i zapobiega zajściu w ciążę. Lek jest dostępny na receptę.

Limetic

Memotropil

Limetic to lek hormonalny dostępny na receptę, który zawiera dezogestrel – rodzaj progestagenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Jest stosowany w doustnej antykoncepcji. Dezogestrel działa antykoncepcyjnie poprzez zagęszczenie śluzu szyjkowego, co stwarza niekorzystne warunki do zapłodnienia. Preparat jest zalecany dla kobiet karmiących piersią oraz dla pacjentek, które nie mogą lub nie chcą stosować estrogenów.

Marvelon

Marvelon to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne: dezogestrel (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Lek jest stosowany w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony. Działanie leku polega na zmianach w owulacji oraz endometrium, co ma uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka i migrowanie plemników. Marvelon jest dostępny na receptę.

Mercilon

Mercilon to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie różne hormony żeńskie: dezogestrel (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Dzięki niewielkiej dawce hormonów, Mercilon jest uważany za tabletkę antykoncepcyjną o niskiej dawce. Lek ten hamuje owulację i zmienia konsystencję śluzu szyjkowego, co zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą. Mercilon jest dostępny na receptę.

Novynette

Novynette to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i dezogestrel. Działa poprzez hamowanie owulacji oraz wywołanie zmian w konsystencji śluzu szyjkowego, co skutecznie zapobiega zajściu w ciążę. Jest stosowany jako metoda antykoncepcyjna u kobiet, które chcą uniknąć ciąży. Lek jest dostępny na receptę.

Ovulan

Ovulan

Ovulan to doustny preparat antykoncepcyjny zawierający tylko progestagen – dezogestrel. Jest specjalnie przeznaczony dla kobiet, które nie mogą albo nie chcą przyjmować estrogenów. Jego działanie polega przede wszystkim na blokowaniu procesu jajeczkowania. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Ovulanu jest doustna antykoncepcja.

Ovulastan

Ovulastan

Ovulastan to złożony doustny lek antykoncepcyjny, który zawiera niewielkie ilości dwóch żeńskich hormonów: dezogestrelu (progestagen) i etynyloestradiolu. Działanie antykoncepcyjne wynika ze współdziałania różnych czynników, spośród których najważniejszym jest hamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy. Jest stosowany do doustnej antykoncepcji. Przed rozpoczęciem stosowania leku konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni ryzyko dla zdrowia kobiety oraz ewentualne przeciwwskazania. Ovulastan jest dostępny na receptę.

Ovulastan Forte

Ovulastan Forte

Ovulastan Forte to doustny środek antykoncepcyjny zawierający dwa żeńskie hormony: dezogestrel i etynyloestradiol. Dzięki nim, preparat wykazuje skuteczne właściwości antykoncepcyjne. Jest zalecany do stosowania w ramach doustnej antykoncepcji hormonalnej. Lek dostępny jest na receptę.

Regulon

Regulon to złożony doustny środek antykoncepcyjny zawierający estrogen i progestagen w małych dawkach. Mechanizm działania leku polega na hamowaniu owulacji oraz wywoływaniu zmian w konsystencji śluzu szyjkowego. Lek jest przeznaczony dla miesiączkujących kobiet w wieku rozrodczym w celu ochrony przed zajściem w ciążę. Każda z 21 tabletek znajdujących się w opakowaniu zawiera 0,15 mg dezogestrelu oraz 0,03 mg etynylestradiolu. Jest dostępny na receptę.

Seculact

Seculact to doustny środek antykoncepcyjny zawierający progestagen – dezogestrel. Działa poprzez hamowanie owulacji i zagęszczanie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia migrację plemników. Jest stosowany do zapobiegania ciąży. Seculact jest dostępny na receptę.

Symonette

Symonette to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dezogestrel, progestagen. Działa głównie poprzez zatrzymanie migracji plemników, unikalnie dla takiego rodzaju tabletek hamując dojrzewanie komórki jajowej, co czyni go wysoce skutecznym. Może być stosowany przez kobiety nietolerujące estrogenów i przez kobiety karmiące piersią. Lek jest dostępny na receptę.