Spis leków zawierających substancję: Nadtlenek benzoilu

Akneroxid

Akneroxid to lek w postaci żelu, który jest stosowany miejscowo na skórę. Jego głównym składnikiem jest nadtlenek benzoilu, który hamuje rozwój bakterii beztlenowych, będących jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku. Akneroxid wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe, łagodnie keratolityczne (złuszczające naskórek), wysuszające i przeciwświądowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Aquaclin

Aquaclin to żel leczniczy stosowany miejscowo na skórę. Jego głównym składnikiem jest 5% nadtlenek benzoilu. Lek ten jest przeznaczony do leczenia różnych postaci trądziku pospolitego. Aquaclin jest dostępny bez recepty.

Belakne Combi

Belakne Combi to lek stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Składa się z dwóch substancji czynnych: adapalenu i nadtlenku benzoilu. Adapalen, będący retinoidem, działa na procesy zachodzące w skórze, które powodują powstawanie trądziku. Nadtlenek benzoilu natomiast działa przeciwbakteryjnie, a także złuszcza i zmiękcza zewnętrzną warstwę skóry. Lek jest dostępny na receptę.

Benzacne

Lek Benzacne w postaci żelu o działaniu przeciwtrądzikowym, przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek. Benzoilu nadtlenek po zastosowaniu na skórą łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionobacterim acne, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Działa on także złuszczająco na naskórek, zmniejsza liczbę zaskórników.

Brevoxyl

Brevoxyl to lek z grupy leków przeciwtrądzikowych, który zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek. Benzoilu nadtlenek wykazuje działanie keratolityczne (złuszczające), utleniające oraz działa na bakterie Propionibacterium acnes, będące jedną z przyczyn powstawania trądziku pospolitego.

Duac

Lek Duac to preparat złożony, który zawiera dwie substancje czynne: klindamycynę i nadtlenek benzoilu. Jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego o nasileniu od lekkiego do umiarkowanego. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia. Duac jest dostępny na receptę.

Epiduo

Epiduo to lek przeciwtrądzikowy do stosowania zewnętrznego. Zawiera dwie substancje czynne: adapalen i nadtlenek benzoilu. Adapalen normalizuje procesy różnicowania komórek naskórka i zmniejsza liczbę mikrozaskórników. Nadtlenek benzoilu działa przeciwbakteryjnie, zwłaszcza na bakterie występujące w mieszku łojowo-włosowym objętym trądzikiem. Ponadto działa złuszczająco i keratolitycznie oraz hamuje wytwarzanie łoju, przeciwdziałając jego nadmiernemu wytwarzaniu w przebiegu trądziku. Lek jest wskazany do miejscowego leczenia trądziku pospolitego z zaskórnikami, grudkami i krostkami u dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku 9 lat i starszych. Jest dostępny na receptę.

Epiduo Forte

Epiduo Forte to lek przeciwtrądzikowy dostępny na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: adapalen i nadtlenek benzoilu. Adapalen działa na procesy przebiegające w skórze, które wywołują trądzik, a nadtlenek benzoilu działa przeciwbakteryjnie oraz zmiękcza i złuszcza zewnętrzną warstwę skóry. Lek jest stosowany w miejscowym leczeniu trądziku pospolitego z zaskórnikami, licznymi grudkami i krostkami.

Epivir

Epivir to lek przeciwwirusowy, który jest inhibitorem odwrotnej transkryptazy HIV. Preparat zawiera substancję czynną – lamiwudynę. Jest on stosowany jako część skojarzonego leczenia przeciwretrowirusowego w zakażeniach HIV u dorosłych i dzieci. Epivir jest wydawany na receptę.