Konsultacja merytoryczna:

Epiduo

Epiduo stosowany jest w leczeniu trądziku pospolitego.
Żel ten zawiera dwie substancje czynne, adapalen i nadtlenek benzoilu, które działają wspólnie, ale w różny sposób.

Adapalen należy do grupy leków zwanych retynoidami i działa swoiście na procesy przebiegające w skórze, które wywołują trądzik.

Druga substancja czynna leku, nadtlenek benzoilu, działa przeciwbakteryjnie oraz zmiękcza i złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka.

Jaki jest skład Epiduo, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są: adapalen i benzoilu nadtlenek.
Jeden g żelu zawiera 1 mg (0,1%) adapalenu i 25 mg (2,5%) benzoilu nadtlenku.

Inne składniki leku to: simulgel 600 PHA (kopolimer akryloamidu i sodu akryloilodimetylotaurynianu dyspersja 40% w izoheksadekanie, polisorbat 80, sorbitanu oleinian) sodu dokuzynian, disodu edetynian, glicerol, poloksamer 124, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Epiduo – jak stosować ten lek?

Epiduo należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Epiduo przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u dorosłych i dzieci w wieku od 9 lat.
Nanosić cienką warstwę leku równomiernie na obszar skóry dotknięty trądzikiem raz na dobę, przed snem, unikając kontaktu leku z oczami, ustami oraz nozdrzami. Przed naniesieniem leku skóra powinna być czysta i sucha. Po naniesieniu leku Epiduo należy dokładnie umyć ręce.

Lekarz zdecyduje, jak długo należy stosować Epiduo.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Epiduo jest zbyt mocne lub zbyt słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku odczuwania stałego podrażnienia podczas stosowania leku Epiduo, należy skontaktować się z lekarzem.

Lekarz może zalecić stosowanie kremów nawilżających, rzadsze stosowanie żelu, przerwanie leczenia na pewien czas lub całkowite przerwanie leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie większej dawki Epiduo niż jest to zalecane nie powoduje szybszego ustąpienia trądziku, a może powodować podrażnienie i pojawienie się zaczerwienienia skóry.

Prosimy o skontaktowanie się z lekarzem lub szpitalem:
• w przypadku zastosowania większej dawki leku Epiduo niż zalecana.
• jeśli leku przypadkowo użyło dziecko.
• jeśli przypadkowo lek został połknięty.
Lekarz poradzi, co należy dalej zrobić.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Epiduo – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Epiduo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Epiduo nie należy stosować w czasie ciąży.

W przypadku zajścia w ciążę w czasie stosowania leku Epiduo należy przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza, w celu dalszej obserwacji.

Lek Epiduo można stosować w okresie karmienia piersią. Aby uniknąć narażenia dziecka na kontakt z lekiem, nie należy nanosić leku Epiduo na klatkę piersiową.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Epiduo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Epiduo Adapalenum + Benzoylis peroxidum 0,1% + 2,5%, żel

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 78 razy

Rozmiar plku 47.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Epiduo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Epiduo Adapalenum + Benzoylis peroxidum 0,1% + 2,5%, żel

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 85.85 KB

Cena - ile kosztuje Epiduo?

Cena Epiduo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Epiduo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Epiduo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Epiduo”

  1. ten żel był moją nadzieją, ale nie zadziałał, a szkoda. Lepiej sprawdził się Sewolium, naturalny krem. Niewiem, bo dobre opinie słyszałam o epiduo, moja kolezanka sie wyleczyła ale na kazdego działa co innego

    Odpowiedz
  2. Używam Epiduo od 3 tygodni na trądzik i już widzę pierwsze efekty. Początkowo lekko podrażniający, na pewno trzeba robić sobie przerwy w stosowaniu tego leku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
7.99 

Kneipp Schäumendes Badesalz Verwöhnen (Opakowanie: 80 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.69 

Zastosowanie Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml)Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml) to tradycyjny produkt leczniczy pochodzenia roślinnego wykazujący działanie uspokajające, do stosowania w przypadku wystąpienia zaburzeń nerwowych, takich jak stany napięcia i niepokoju oraz trudności…

24.49 

Zastosowanie Opokan tabletki 7,5 mg (Opakowanie: 30 )Opokan tabletki 7,5 mg (Opakowanie: 30 ) jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Lek na bóle kostno stawowe może być stosowany w stanach bólowych spowodowanych reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem kręgosłupa…

7.61 

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL SKYN Intense Feel (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL SKYN Intense Feel (Opakowanie: 3 ) to prezerwatywy przeznaczone dla par szukających maksymalnych doznań w czasie stosunku. Produkt zapewnia wyjątkową przyjemność zarówno paniom, jak i panom. To mechaniczny środek antykoncepcyjny…

38.99 

Zastosowanie Iskial Max + Czosnek kapsułki (Opakowanie: 120 )Iskial Max + Czosnek kapsułki (Opakowanie: 120 ) to suplement diety z olejem z wątroby rekina, czosnkiem i witaminą D. Iskial z czosnkiem kompleksowo wspiera odporność.

Olej z wątroby rekina, zawarty w preparacie…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief