Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Budezonid

Airbufo Forspiro

Airbufo Forspiro to lek w inhalatorze stosowany w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat, a także w leczeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Zawiera dwie substancje czynne: budezonid, który działa przeciwzapalnie oraz formoterol, który rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie. Lek jest dostępny na receptę.

BDS N

Lek BDS N to zawiesina do nebulizacji, która zawiera substancję czynną budezonid. Jest to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym, stosowany w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Lek jest dostępny na receptę.

Benodil

Benodil

Benodil to lek w postaci zawiesiny do nebulizacji, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Substancją czynną leku jest Budesonidum. Każda ampułka leku Benodil 0,25mg/ml o pojemności 2 ml zawiera 0,5 mg budezonidu. Lek jest dostępny na receptę.

BiResp Spiromax

BiResp Spiromax to lek stosowany w leczeniu astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Preparat zawiera dwie substancje czynne: formoterol i budezonid, które działają synergistycznie, łagodząc objawy i zapobiegając zaostrzeniom tych chorób. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest regularne leczenie astmy, w którym konieczne jest zastosowanie skojarzonego leczenia (wziewnego kortykosteroidu i długo działającego agonisty receptora β2-adrenergicznego).

Budelin Novolizer 200

Budelin Novolizer 200 to lek zawierający budezonid, syntetyczny glikokortykosteroid (kortykosteroid) przeznaczony do stosowania w inhalacji.

Budenofalk

Budenofalk to lek z grupy miejscowo działających steroidów stosowanych w leczeniu chorób zapalnych jelit. Wskazany jest w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.

Budenofalk Uno

Budenofalk Uno to lek zawierający budezonid, syntetyczny glikokortykosteroid (kortykosteroid) przeznaczony do stosowania w inhalacji.

Buderhin

Buderhin to lek w postaci aerozolu do nosa stosowany w otolaryngologii i alergologii. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwalergiczne, redukując uczucie zatkanego nosa, obrzęk błony śluzowej nosa, świąd śluzówki oraz katar.

Budesonide Easyhaler

Budesonide Easyhaler to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym zawierający kortykosteroid. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Preparat zawiera substancję budezonid .

Budesonide Teva

Budesonide Teva to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym, który jest stosowany w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej we wszystkich etapach choroby. Jest również wskazany do stosowania w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Lek ten jest dostępny na receptę.

Budesonide/Formoterol Teva

Budesonide/Formoterol Teva to lek stosowany w leczeniu astmy u dorosłych, dla których odpowiednie jest stosowanie leczenia skojarzonego. Zawiera dwie różne substancje czynne: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Budezonid należy do grupy leków nazywanych „kortykosteroidami”, znanymi również jako „steroidy”. Jego działanie polega na zmniejszaniu i zapobieganiu obrzękowi i zapaleniu płuc, co ułatwia pacjentowi oddychanie. Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych „długo działającymi agonistami receptora β2-adrenergicznego” albo „lekami rozszerzającymi oskrzela”. Działa powodując rozluźnienie mięśni w drogach oddechowych. To pomaga otworzyć drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Lek jest dostępny na receptę.

Budesonide/Formoterol Teva Pharma BV

Budesonide/Formoterol Teva Pharma BV to lek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Substancją czynną leku jest Budesonidum. Lek jest dostępny na receptę. W celu uzyskania optymalnej odpowiedzi na leczenie, preparat należy stosować regularnie. Działanie terapeutyczne rozpoczyna się po kilku dniach leczenia i osiąga maksimum po kilku tygodniach leczenia.

Budezonid LEK-AM

Budezonid LEK-AM to lek w postaci proszku do inhalacji, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Preparat zawiera budezonid, steryd o silnym działaniu przeciwzapalnym. Lek podawany jest za pomocą dołączonego do zestawu inhalatora. Budezonid LEK-AM jest dostępny na receptę.

Budiair

Budiair to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym zawierający kortykosteroid. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej.

Budixon Neb

BUDIXON NEB

Budixon Neb to lek w postaci zawiesiny do nebulizacji, który zawiera substancję czynną budezonid. Jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Lek stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, co skutkuje zmniejszeniem nasilenia objawów i częstości występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Budixon Neb jest dostępny na receptę.

Bufar Easyhaler

Bufar Easyhaler to lek stosowany w profilaktyce astmy, który zawiera substancję czynną budezonid. Jest to inhalator, który dostarcza lek do płuc w formie proszku. Lek działa poprzez redukcję i zapobieganie stanom zapalnym oraz obrzękom w płucach. Bufar Easyhaler jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to astma oraz przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

Bufomix Easyhaler

Bufomix Easyhaler to dwuskładnikowy lek stosowany do kontroli astmy. Inhalator zawiera dwie substancje czynne: budezonid i formoterol, które redukują stan zapalny występujący w oskrzelach oraz powodują ich rozszerzenie. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów w wieku 18 lat i starszych w objawowym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Bufomix Easyhaler jest dostępny na receptę.

Busalair

Busalair to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym, zawierający kortykosteroid. Jest stosowany w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, co skutkuje zmniejszeniem nasilenia objawów i częstości występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Lek jest dostępny na receptę.

Cortiment MMX

Cortiment MMX to lek zawierający substancję czynną budezonid, który stosuje się doustnie w stanach zapalnych jelit jak zapalenie jelita grubego i odbytnicy, a także w wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Cortiment zmniejsza stan zapalny – to lek sterydowy. Substancją czynną leku Cortiment MMX jest budezonid. 1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 9 mg budezonidu. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jest dostępny na receptę.

Duastmin

Duastmin to lek wziewny stosowany w leczeniu astmy wyłącznie u dorosłych (osoby w wieku 18 lat i starsze). Zawiera dwie różne substancje czynne: budezonid i salmeterol. Budezonid należy do grupy leków zwanych „glikokortykosteroidami” i zapobiega oraz zmniejsza obrzęk oraz stan zapalny w płucach. Salmeterol natomiast należy do grupy leków zwanych długo działającymi agonistami receptorów beta2-adrenergicznych lub lekami „rozszerzającymi oskrzela”. Lek jest dostępny na receptę.

DuoResp Spiromax

DuoResp Spiromax to lek w postaci proszku do inhalacji, który zawiera dwie substancje czynne: budezonid i formoterol. Te substancje działają przeciwastmatycznie, rozszerzają oskrzela i działają przeciwzapalnie. Lek jest stosowany w leczeniu astmy oraz w leczeniu objawów POCHP, czyli przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc. DuoResp Spiromax jest dostępny na receptę.

Entocort

Entocort to lek w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający substancję czynną budezonid, należącą do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami. Jest stosowany w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu obejmującej jelito kręte i (lub) okrężnicę wstępującą. Lek ten jest dostępny na receptę.

Jorveza

Jorveza to lek na receptę, który jest dostępny w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Jest wskazany do stosowania u osób powyżej 18 roku życia. Preparat zawiera budezonid, który jest kortykosteroidem o działaniu przeciwzapalnym. Lek ten jest zazwyczaj stosowany w leczeniu chorób zapalnych przewodu pokarmowego, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna.

Kabud

Kabud to lek stosowany w leczeniu astmy. Jego substancją czynną jest budezonid, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne o charakterze miejscowym. Lek jest dostępny na receptę. Kabud jest dostępny w formie zawiesiny do nebulizacji, co ułatwia aplikację leku bezpośrednio do dróg oddechowych.

Miflonide Breezhaler

Miflonide Breezhaler to lek wziewny zawierający budezonid, syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Jest stosowany głównie w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Działa poprzez zmniejszanie obrzęku i podrażnienia dolnych dróg oddechowych, co prowadzi do łagodzenia objawów i redukcji częstości występowania zaostrzeń astmy. Lek jest dostępny na receptę.

Nebbud

Nebbud to lek wziewny, który zawiera substancję czynną budezonid. Jest to glikokortykosteroid o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Nebbud jest stosowany przede wszystkim w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek ten jest dostępny na receptę.

Ondemet

Ondemet to lek, który należy do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami (kortyzon). Leki z tej grupy wykazują działanie przeciwzapalne. Ondemet jest wskazany w leczeniu, zmniejszeniu i zapobieganiu stanom zapalnym dróg oddechowych w astmie. Jest również stosowany w leczeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc poprzez zmniejszenie stanu zapalnego dróg oddechowych oraz w leczeniu bardzo ciężkiego zespołu krupu (zapalenie krtani, które może powodować trudności w oddychaniu). Ondemet nie powinien być stosowany jako substytut leku rozszerzającego oskrzela.

Oxodil Combo

Oxodil Combo to lek na receptę, dostępny w formie proszku do inhalacji. Jest stosowany w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Dodatkowo, jest wykorzystywany w terapii objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych pacjentów. Preparat zawiera substancje czynne: budezonid i formoterol.

Pulmicort

Pulmicort to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym, który zawiera kortykosteroid. Jest stosowany w regularnym i długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Pulmicort zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych oraz ogranicza częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazaniami do stosowania leku Pulmicort są: astma oskrzelowa oraz zespół krupu – ostre zapalenie krtani, tchawicy i oskrzeli.

Pulmicort Turbuhaler

Pulmicort Turbuhaler to lek wziewny, którego głównym składnikiem jest budezonid. Należy do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami, które wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne. Jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek ten jest dostępny na receptę.

Rhinocort

Rhinocort to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną budezonid. Budezonid jest glikokortykosteroidem, który działa silnie miejscowo przeciwzapalnie. Lek jest wskazany do stosowania w alergicznym i niealergicznym nieżycie nosa oraz w leczeniu i zapobieganiu polipów nosa. Rhinocort jest dostępny na receptę.

Ribuspir

Ribuspir to lek w postaci aerozolu inhalacyjnego, zawierający substancję czynną budezonid, który należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Leki z tej grupy mają działanie przeciwzapalne, zmniejszają obrzęk i podrażnienie błony śluzowej dróg oddechowych. Ribuspir jest stosowany do leczenia łagodnej, umiarkowanej i ciężkiej przewlekłej astmy oskrzelowej. Jest dostępny na receptę.

Symbicort

Symbicort to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: budezonid i formoterol. Budezonid należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami, które zmniejszają i zapobiegają stanom zapalnym w płucach. Formoterol to długo działający agonista receptorów beta2-adrenergicznych, który rozszerza mięśnie w drogach oddechowych, ułatwiając oddychanie. Symbicort jest stosowany w leczeniu astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz eozynofilowego zapalenia oskrzeli.

Symbicort Turbuhaler

Symbicort Turbuhaler to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: budezonid i formoterol. Budezonid należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami, które działają przeciwzapalnie. Formoterol to lek rozszerzający oskrzela, który ułatwia przepływ powietrza w drogach oddechowych. Symbicort Turbuhaler jest stosowany w regularnym leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat oraz w leczeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych w wieku 18 lat i powyżej.

Tafen Nasal

Tafen Nasal to aerozol do nosa zawierający kortykosteroid o nazwie budezonid. Lek ten ma działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Jest zalecany w leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz polipów nosa u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Tafen Nasal jest dostępny na receptę.

Vylaer Spiromax

Vylaer Spiromax to lek wziewny, który zawiera dwie substancje czynne: budezonid i fumaran formoterolu. Jest stosowany w regularnym leczeniu astmy u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat. Lek ten jest również stosowany do leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Vylaer Spiromax jest dostępny na receptę.

Xirobud

Lek Xirobud jest lekiem na receptę, który zawiera substancję czynną budezonid. Jest stosowany w leczeniu choroby Crohna obejmującej jelito cienkie i początkowy odcinek jelita grubego. Choroba Crohna jest chorobą zapalną jelit, która powoduje takie objawy, jak biegunka, gorączka i ból brzucha. Lek Xirobud jest również stosowany w leczeniu mikroskopowego zapalenia jelita grubego, choroby z przewlekłym zapaleniem jelita grubego, która często powoduje wodnistą biegunkę. Może być stosowany zarówno w leczeniu czynnej fazy choroby, jak i w ciężkich przypadkach, w celu zapobiegania jej nawrotom (leczenie podtrzymujące).