Bufomix Easyhaler

Bufomix Easyhaler to dwuskładnikowy lek stosowany do kontroli astmy. Inhalator zawiera dwie substancje czynne: budezonid i formoterol, które redukują stan zapalny występujący w oskrzelach oraz powodują ich rozszerzenie. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów w wieku 18 lat i starszych w objawowym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Bufomix Easyhaler jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Bufomix Easyhaler to inhalator, który jest stosowany w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.

Zawiera dwa różne leki: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny.
• Budezonid należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Działa, redukując i zapobiegając obrzękom i stanowi zapalnemu płuc.
• Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych długo działającymi b2-mimetykami lub lekami rozszerzającymi oskrzela. Działa, zwiotczając mięśnie dróg oddechowych. Ułatwia to pacjentowi oddychanie.

Skład

Bufomix Easyhaler 160 + 4,5
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka podawana drogą wziewną zawiera 160 mikrogramów budezonidu i 4,5 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna (która zawiera białka mleka).

Bufomix Easyhaler 320 + 9
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka podawana drogą wziewną zawiera 320 mikrogramów budezonidu i 9 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna (która zawiera białka mleka).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jest ważne, aby lek Bufomix Easyhaler przyjmować codziennie, nawet jeśli w danym momencie nie występują objawy astmy.

Lekarz powinien regularnie monitorować objawy astmy.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotce lub charakterystykach.

Przedawkowanie

Jest ważne, aby przyjmować dawkę według wskazówek lekarza lub farmaceuty. Nie należy podawać dawki większej niż zalecona bez konsultacji z lekarzem.

Najczęstszymi objawami, jakie mogą wystąpić po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku Bufomix Easyhaler, to drżenie, ból głowy lub szybka akcja serca.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Bufomix Easyhaler bez konsultacji z lekarzem.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie terapii lekiem Bufomix Easyhaler nie należy przerywać jego stosowania i należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

.

Ulotka Bufomix Easyhaler


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Bufomix Easyhaler (forum)

Stosujesz Bufomix Easyhaler? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

6 komentarzy do “Bufomix Easyhaler”

 1. Lek dobry, pomógł. Jestem alergiczką na etapie odczulania. W momencie pojawienia się alergii krzyżowy dostałam astmy oskrzelowej i właśnie wtedy ten lek mi pomógł. Należy jednak przestrzegać ścisłe wskazań lekarza i informacji z ulotki. Pić dużo płynów i uzupełniać elektrolity. To mega ważne!!!!. U mnie wystąpił niedobór sodu podczas terapii lekiem. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

  Odpowiedz
 2. Ostatnio słaba jakość dozownika drugie opakowanie i nie wiadomo czy jest proszek. Nowe opakowanie i praktycznie zostałam bez leku, próby czasem przynoszą efekt. Reklamacja, a gdzie?

  Odpowiedz
 3. Michał Maciej
  Niby nie działa ,niby nic się nie dzieje ale objawy złagodniały i uporczywe ataki kaszlu przeszły , lek dobry na astmę
  w łagodnej postaci.

  Odpowiedz
 4. Lek Bufomix, który ostatnio kupuje po kilku dawkach stosowania zaczyna wydzielac nie miły zapach, dlaczego? Skoro ma aktualna datę ważności?

  Odpowiedz
 5. INSTRUKCJA STOSOWANIA LEKU TAK ZAWILE NAPISANA,ZE WZIAŁEM TRZY DAWKI – JEDNA ZA DRUGĄ- PONIEWAŻ NIC NIE POCZULEM W USTACH.WIEC NIE BARDZO WIEDZIALEM CO MAM PRZEPLUKIWAĆ?
  /JAKI PROSZEK MOZE OSIĄŚC NA ZĘBACH?/ A MOŻE INHALATOR ZEPSUTY.PUKANIE NIC NIE POMAGA,PROSZKU W USTNIKU TEZ NIE BYŁO.NATOMIAST NA LICZNIKU UBYŁO Z 60 DO 55

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bufomix Easyhaler. Podziel się doświadczeniami na forum.