Bufomix Easyhaler

Podmiot odpowiedzialnyOrion Corporation
Kod ATCR03AK07
ProceduraDCP
SubstancjaBudezonid, Formoterol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Bufomix Easyhaler?

Lek Bufomix Easyhaler to inhalator, który jest stosowany w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.

Zawiera dwa różne leki: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny.
• Budezonid należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Działa, redukując i zapobiegając obrzękom i stanowi zapalnemu płuc.
• Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych długo działającymi b2-mimetykami lub lekami rozszerzającymi oskrzela. Działa, zwiotczając mięśnie dróg oddechowych. Ułatwia to pacjentowi oddychanie.

Jaki jest skład Bufomix Easyhaler, jakie substancje zawiera?

Bufomix Easyhaler 160 + 4,5
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka podawana drogą wziewną zawiera 160 mikrogramów budezonidu i 4,5 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna (która zawiera białka mleka).

Bufomix Easyhaler 320 + 9
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka podawana drogą wziewną zawiera 320 mikrogramów budezonidu i 9 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna (która zawiera białka mleka).

Dawkowanie preparatu Bufomix Easyhaler – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jest ważne, aby lek Bufomix Easyhaler przyjmować codziennie, nawet jeśli w danym momencie nie występują objawy astmy.

Lekarz powinien regularnie monitorować objawy astmy.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotce lub charakterystykach.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest ważne, aby przyjmować dawkę według wskazówek lekarza lub farmaceuty. Nie należy podawać dawki większej niż zalecona bez konsultacji z lekarzem.

Najczęstszymi objawami, jakie mogą wystąpić po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku Bufomix Easyhaler, to drżenie, ból głowy lub szybka akcja serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bufomix Easyhaler – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bufomix Easyhaler w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Bufomix Easyhaler bez konsultacji z lekarzem.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie terapii lekiem Bufomix Easyhaler nie należy przerywać jego stosowania i należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

.

Ulotka Bufomix Easyhaler – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Bufomix Easyhaler przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bufomix Easyhaler - (80 mcg + 4,5 mcg)/dawkę inh., Proszek do inhalacji (Budesonidum + Formoteroli fumaras dihydricus)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Bufomix Easyhaler m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bufomix Easyhaler - (80 mcg + 4,5 mcg)/dawkę inh., Proszek do inhalacji (Budesonidum + Formoteroli fumaras dihydricus)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Bufomix Easyhaler w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Bufomix Easyhaler - forum pacjentów

Stosujesz Bufomix Easyhaler? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

6 komentarzy do “Bufomix Easyhaler”

  1. Lek dobry, pomógł. Jestem alergiczką na etapie odczulania. W momencie pojawienia się alergii krzyżowy dostałam astmy oskrzelowej i właśnie wtedy ten lek mi pomógł. Należy jednak przestrzegać ścisłe wskazań lekarza i informacji z ulotki. Pić dużo płynów i uzupełniać elektrolity. To mega ważne!!!!. U mnie wystąpił niedobór sodu podczas terapii lekiem. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

    Odpowiedz
  2. Ostatnio słaba jakość dozownika drugie opakowanie i nie wiadomo czy jest proszek. Nowe opakowanie i praktycznie zostałam bez leku, próby czasem przynoszą efekt. Reklamacja, a gdzie?

    Odpowiedz
  3. Michał Maciej
    Niby nie działa ,niby nic się nie dzieje ale objawy złagodniały i uporczywe ataki kaszlu przeszły , lek dobry na astmę
    w łagodnej postaci.

    Odpowiedz
  4. Lek Bufomix, który ostatnio kupuje po kilku dawkach stosowania zaczyna wydzielac nie miły zapach, dlaczego? Skoro ma aktualna datę ważności?

    Odpowiedz
  5. INSTRUKCJA STOSOWANIA LEKU TAK ZAWILE NAPISANA,ZE WZIAŁEM TRZY DAWKI – JEDNA ZA DRUGĄ- PONIEWAŻ NIC NIE POCZULEM W USTACH.WIEC NIE BARDZO WIEDZIALEM CO MAM PRZEPLUKIWAĆ?
    /JAKI PROSZEK MOZE OSIĄŚC NA ZĘBACH?/ A MOŻE INHALATOR ZEPSUTY.PUKANIE NIC NIE POMAGA,PROSZKU W USTNIKU TEZ NIE BYŁO.NATOMIAST NA LICZNIKU UBYŁO Z 60 DO 55

    Odpowiedz

Dodaj komentarz