Budenofalk UnoJak działa i kiedy stosujemy Budenofalk Uno?

Budenofalk Uno zawiera substancję czynną budezonid, rodzaj glikokortykosteroidu o działaniu miejscowym, stosowanego w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych jelit.

Lek Budenofalk Uno jest stosowany w leczeniu:
– Ostrych epizodów kolagenowego zapalenia jelita grubego (przewlekła choroba zapalna jelit charakteryzująca się przewlekłą wodnistą biegunką).

Jaki jest skład Budenofalk Uno, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest budezonid. Jedna saszetka z granulatem dojelitowym zawiera 9 mg budezonidu.
Ponadto lek zawiera: sacharoza, ziarenka (składa się z sacharozy i skrobi kukurydzianej), laktoza jednowodna, powidon K25, kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), amoniowego metakrylanu kopolimer (typ B), amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A), trietylu cytrynian, talk, guma ksantan, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, sukraloza, aromat cytrynowy (Evogran Lemon Flavour 301686), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Budenofalk Uno – jak stosować ten lek?

Dorośli (w wieku > 18 lat)

Jedna saszetka rano, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dzieci i młodzież

Leku Budenofalk Uno NIE należy stosować u dzieci w wieku poniżej 18 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki leku na raz należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować mniejszej dawki. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu; należy zabrać ze sobą opakowanie i ulotkę o leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Budenofalk Uno – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku nie należy pić soku grejpfrutowego, ponieważ może on wpłynąć na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Budenofalk Uno w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Należy poinformować lekarza o zajściu w ciążę lub o podejrzeniu zajścia w ciążę, ponieważ lek Budenofalk Uno należy przyjmować podczas ciąży jedynie w przypadku zalecenia lekarza.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Budenofalk Uno i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Budenofalk Uno – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Budenofalk Uno. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Budenofalk Uno m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Budenofalk Uno? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(3 ocen, średnia: 4,33 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.