Spis leków zawierających substancję: Acetylocysteina

ACC

ACC

Lek ACC jest lekiem mukolitycznym, który działa poprzez rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Jest często stosowany w leczeniu stanów, takich jak zapalenie oskrzeli, które mogą prowadzić do produkcji nadmiernej ilości gęstej wydzieliny. ACC jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują krótkotrwałe leczenie zaburzeń związanych z wydzieliną w drogach oddechowych u pacjentów z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych.

ACC classic

ACC classic

ACC Classic to lek mukolityczny, który działa poprzez rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia jej usuwanie. Jest stosowany krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

ACC Hot

ACC Hot

ACC Hot należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny. ACC Hot zawiera jako substancję czynną acetylocysteinę – mukolityk, który rozrzedza wydzielinę dróg oskrzelowych

ACC mini

ACC mini

Lek ACC mini stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych utatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia górnych dróg oddechowych. ACC mini zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.

ACC Optima

ACC Optima

Tabletki na kaszel ACC Optima to lek pomagający oczyścić górne drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny oraz wspomagający odkrztuszanie. Lek mukolityczny na mokry kaszel. Zawiera acetylocysteinę, która zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

ACC Optima Active

ACC Optima Active

ACC Optima Active to lek zawierający substancję czynną acetylocysteinę. Jest to lek mukolityczny, który rozrzedza gęstą wydzielinę w drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób oskrzeli i płuc, gdy konieczne jest zmniejszenie lepkości wydzieliny oskrzelowej w celu ułatwienia odkrztuszania u dorosłych. ACC Optima Active jest dostępny bez recepty.

ACC optima Hot

ACC optima Hot

ACC Optima Hot proszek do sporządzania roztworu doustnego jest produktem leczniczym stosowanym do rozrzedzania wydzieliny znajdującej się w drogach oddechowych w celu jej łatwiejszego odkrztuszenia. Lek ACC optima Hot zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

Acetylcysteine Sandoz

Lek stosowany w przypadkach zatrucia paracetamolem. Roztwór do infuzji zawierający substancję czynną acetylocysteinę – lek o właściwościach przeciwutleniacza, neutralizujący szkodliwe czynniki (np. wolne rodniki).

Acetylcysteinum Flegamina

Acetylcysteinum Flegamina to lek mukolityczny, który zawiera 600 mg acetylocysteiny w jednej tabletce. Lek ten rozrzedza gęsty śluz, ułatwiając tym samym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 14 lat. Wskazaniem do zastosowania leku Acetylcysteinum Flegamina jest rozrzedzenie uporczywej wydzieliny z dróg oddechowych przy utrudnionym jej transporcie oraz w zapaleniu oskrzeli spowodowanym przeziębieniem. Lek jest dostępny bez recepty.

Aminomel

Aminomel to lek stosowany jako składnik żywienia pozajelitowego, zapewniający podaż składników niezbędnych do syntezy białka. Jest szczególnie polecany dla pacjentów po ciężkich urazach, w ostrych i przewlekłych chorobach wymagających stosowania żywienia pozajelitowego, a także w przypadku dużych zabiegów operacyjnych przebiegających z dużym niedoborem białka. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują różne stany kliniczne, które wymagają wsparcia żywieniowego, zwłaszcza gdy tradycyjne żywienie jest niewystarczające lub niemożliwe.

Aminomel Nephro

Aminomel Nephro to roztwór aminokwasów, który nie zawiera cukrów. Jest podawany pacjentowi w infuzji dożylnej, co jest metodą dostarczania składników odżywczych do organizmu. Lek ten jest stosowany w przypadku ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15%

Aminoplasmal 15% to preparat w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany do uzupełniania odżywiania. Jest podawany bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji organizmu. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15% E

Aminoplasmal 15% E to roztwór do infuzji, który uzupełnia odżywianie. Podaje się go bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest dostępny na receptę.

Fluimucil Forte

Fluimucil Forte

Fluimucil Forte to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest acetylocysteina. Jest to lek mukolityczny, który działa poprzez rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie. Stosowany jest u pacjentów z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych. Acetylocysteina, substancja czynna leku Fluimucil Forte, upłynnia śluz i wydzielinę śluzowo–ropną, poprzez rozrywanie wiązań dwusiarczkowych w polipeptydach śluzu w drogach oddechowych.

Fluimucil Muko

Fluimucil Muko

Fluimucil Muko, znany również jako Mufluil Forte, to roztwór do nebulizacji stosowany do ochrony przed infekcjami śluzówki nosa, jamy ustnej i gardła. Składniki aktywne to N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego i olejek eteryczny tymiankowy. N-acetylocysteina zmniejsza lepkość śluzu, ułatwiając jego odkrztuszanie, nawilża śluzówkę i niweluje objawy takie jak trudność w przełykaniu, uczucie ciała obcego w gardle, łaskotanie i suchość. Wyrób medyczny Mufluil Forte jest wskazany do stosowania w przypadku ostrych lub przewlekłych chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie migdałków podniebiennych, gardła, krtani, tchawicy i oskrzeli, a także podczas nieżytu nosa, kaszlu, grypy, przeziębienia, zapalenia strun głosowych, zaczerwienienia, chrypki, problemów z oddychaniem czy po zabiegach laryngologicznych. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fluimucil Muko jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Fluimucil Muko Junior

Fluimucil Muko Junior

Fluimucil Muko Junior to lek stosowany krótkotrwale, który rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych oraz ułatwia jej odkrztuszanie u osób z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych. Substancją czynną leku jest acetylocysteina i można go stosować u dzieci już od 3 lat oraz osób dorosłych. Lek jest dostępny bez recepty.

Muccosinal

Muccosinal to lek mukolityczny, którego substancją czynną jest acetylocysteina. Lek ten jest stosowany w leczeniu ostrych stanów w przebiegu chorób układu oddechowego, takich jak przeziębienie i przewlekłe choroby układu oddechowego, które przebiegają z wydzielaniem lepkiego śluzu i utrudnionym odkrztuszaniem. Muccosinal jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie schorzeń dróg oddechowych związanych z wydzielaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

MUCOATAC

MUCOATAC to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w chorobach, w przebiegu których występuje zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych. Substancją czynną preparatu jest acetylocysteina, która rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie. Produkt jest dostępny w postaci tabletek musujących.

Mucofortin

Mucofortin to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Jest to lek mukolityczny, który zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie. Stosuje się go krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia związanego z przeziębieniem.

Nacecis

Nacecis

Nacecis to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Jest to lek mukolityczny, który rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Stosuje się go krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia związanego z przeziębieniem. Ze względu na ilość substancji czynnej, leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Respifortin

Respifortin to lek zawierający substancję czynną acetylocysteinę, która jest mukolitykiem, czyli lekiem rozrzedzającym wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych podczas infekcji. Dawkowanie acetylocysteiny jest zależne przede wszystkim od wieku, masy ciała oraz chorób współistniejących. Lek jest stosowany w celu ułatwienia odkrztuszania wydzieliny w drogach oddechowych, zwłaszcza podczas infekcji dróg oddechowych. Respifortin jest dostępny bez recepty.

Tussicom

Tussicom to lek, który zawiera acetylocysteinę, pochodną naturalnego aminokwasu L-cysteiny. Dzięki swoim właściwościom, zmniejsza lepkość wydzieliny dróg oddechowych, co ułatwia jej wykrztuszanie, poprawia oddychanie i łagodzi męczący kaszel. Lek stosuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych z gęstą wydzieliną oskrzelową, wymagającą rozrzedzenia oraz w mukowiscydozie. Tussicom jest dostępny na receptę.