Acetylcysteinum Flegamina

Jak działa i kiedy stosujemy Acetylcysteinum Flegamina?

Acetylcysteinum Flegamina zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która jest lekiem rozrzedzającym uporczywy śluz w drogach oddechowych.

Ten lek jest wskazany u dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych w leczeniu sekretolitycznym (rozrzedzającym śluz i ułatwiającym jego odkrztuszanie) ostrych i przewlekłych chorób oskrzelowopłucnych, którym towarzyszy zaburzenie tworzenia i transportu śluzu.

Czas stosowania zależy od choroby i zostanie wskazany przez lekarza

Jaki jest skład Acetylcysteinum Flegamina, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: acetylocysteina.
1 tabletka musująca zawiera 200 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to:
kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Acetylcysteinum Flegamina – jak stosować ten lek?

Należy postępować zgodnie z poniższymi informacjami, chyba że lekarz zalecił inny schemat dawkowania. Należy przestrzegać instrukcji stosowania, w przeciwnym razie Acetylcysteinum Flegamina nie będzie działać prawidłowo.

Dzieci i młodzież od 6 do 13 lat 1 tabletka musująca 2 razy na dobę

Młodzież od 14 lat i dorośli 1 tabletka musująca 2-3 razy na dobę

Sposób i czas stosowania
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, a następnie wypić zawartość całej szklanki. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Nie stosować dłużej niż 5 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie może prowadzić do podrażnienia żołądkowo-jelitowego (np. ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka). Do tej pory nie zaobserwowano poważnych działań niepożądanych będących oznakami zatrucia, nawet po znacznym przedawkowaniu tabletek acetylocysteiny. W przypadku podejrzenia przedawkowania produktu Acetylcysteinum Flegamina, należy poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acetylcysteinum Flegamina – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acetylcysteinum Flegamina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Ponieważ nie ma wystarczającego doświadczenia związanego ze stosowaniem acetylocysteiny u kobiet w ciąży, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Brak danych na temat wydzielania acetylocysteiny do ludzkiego mleka. Z tego powodu, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina podczas karmienia piersią tylko wówczas, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Cena Acetylcysteinum Flegamina i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Acetylcysteinum Flegamina i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Acetylcysteinum Flegamina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Acetylcysteinum Flegamina. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Acetylcysteinum Flegamina m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Acetylcysteinum Flegamina - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Acetylcysteinum Flegamina? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.