Acetylcysteinum Flegamina

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Acetylcysteinum Flegamina zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która jest lekiem rozrzedzającym uporczywy śluz w drogach oddechowych.

Ten lek jest wskazany u dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych w leczeniu sekretolitycznym (rozrzedzającym śluz i ułatwiającym jego odkrztuszanie) ostrych i przewlekłych chorób oskrzelowopłucnych, którym towarzyszy zaburzenie tworzenia i transportu śluzu.

Czas stosowania zależy od choroby i zostanie wskazany przez lekarza

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest: acetylocysteina.
1 tabletka musująca zawiera 200 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to:
kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).

Dawkowanie

Należy postępować zgodnie z poniższymi informacjami, chyba że lekarz zalecił inny schemat dawkowania. Należy przestrzegać instrukcji stosowania, w przeciwnym razie Acetylcysteinum Flegamina nie będzie działać prawidłowo.

Dzieci i młodzież od 6 do 13 lat 1 tabletka musująca 2 razy na dobę

Młodzież od 14 lat i dorośli 1 tabletka musująca 2-3 razy na dobę

Sposób i czas stosowania
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, a następnie wypić zawartość całej szklanki. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Nie stosować dłużej niż 5 dni.

REKLAMA

Przedawkowanie

Przedawkowanie może prowadzić do podrażnienia żołądkowo-jelitowego (np. ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka). Do tej pory nie zaobserwowano poważnych działań niepożądanych będących oznakami zatrucia, nawet po znacznym przedawkowaniu tabletek acetylocysteiny. W przypadku podejrzenia przedawkowania produktu Acetylcysteinum Flegamina, należy poinformować o tym lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Ponieważ nie ma wystarczającego doświadczenia związanego ze stosowaniem acetylocysteiny u kobiet w ciąży, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Brak danych na temat wydzielania acetylocysteiny do ludzkiego mleka. Z tego powodu, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina podczas karmienia piersią tylko wówczas, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.