Spis leków zawierających substancję: Testosteron

Androtop

Androtop to lek dostępny na receptę, który zawiera testosteron – męski hormon płciowy wytwarzany naturalnie w organizmie. Jest to żel do stosowania na skórę. Stosowany jest jako terapia zastępcza testosteronem u mężczyzn z hipogonadyzmem, czyli stanem, w którym ciało nie produkuje wystarczającej ilości testosteronu. Lek ten jest stosowany po potwierdzeniu niedoboru testosteronu na podstawie objawów klinicznych i badań biochemicznych.

Nebido

Nebido to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną – testosteron. Jest stosowany jako terapia zastępcza testosteronu u dorosłych mężczyzn w leczeniu różnych chorób wynikających z niedoboru testosteronu w organizmie, takich jak hipogonadyzm męski. Do stwierdzenia choroby potrzebne są dwa niezależne oznaczenia stężeń testosteronu we krwi oraz objawy kliniczne.

Omnadren 250

Omnadren 250 to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w terapii zastępczej testosteronu u mężczyzn. Zawiera cztery estry testosteronu: propionianu, fenylopropionianu, izokapronianu i dekanonianu. Jest wskazany w przypadkach takich jak hipogonadyzm męski, opóźnione dojrzewanie, zespoły pokastracyjne, impotencja spowodowana niedoborem testosteronu oraz zaburzenia spermatogenezy. Wyjątkowo może być stosowany u kobiet w schorzeniach związanych z hiperestrogenizmem.

Testavan

Testavan to przejrzysty żel, który zawiera testosteron – męski hormon wytwarzany naturalnie w organizmie mężczyzny. Lek ten jest stosowany w celu uzupełnienia poziomu testosteronu u dorosłych mężczyzn, którzy nie wytwarzają wystarczającej ilości naturalnego testosteronu, co jest częstym objawem hipogonadyzmu. Jest dostępny na receptę.

Testim

Testim to lek w postaci żelu do stosowania na skórę, zawierający testosteron. Stosowanie go podnosi poziom testosteronu w organizmie mężczyzny. Testim stosuje się w terapiach hormonalnych u mężczyzn. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to andropauza, niedobór testosteronu oraz zaburzenia erekcji.

Testosteronum Prolongatum Jelfa

Testosteronum Prolongatum Jelfa to lek zawierający testosteron, który jest stosowany w leczeniu niedoboru testosteronu u mężczyzn. Jest to roztwór do wstrzykiwań, który podaje się domięśniowo. Lek jest dostępny na receptę i nie jest refundowany. Cena leku waha się od 59,98 zł do 109,99 zł za 5 ampułek po 1 ml. Cena zależy od apteki, w której lek jest kupowany.

Tostran 2 % żel

Tostran 2% to żel zawierający testosteron. Jest zalecany dla mężczyzn z niedoborem lub brakiem testosteronu. Stosowany jest jako hormonalna terapia zastępcza w przypadku hipogonadyzmu męskiego. Jest dostępny na receptę.

Undestor Testocaps

Undestor Testocaps to lek hormonalny, który zawiera substancję czynną o nazwie undekanoat testosteronu. Lek stosuje się w terapii zastępczej u mężczyzn z niedoborem testosteronu.