Konsultacja merytoryczna:

Androtop

Lek Androtop zawiera testosteron, hormon męski wytwarzany fizjologicznie w organizmie.

Lek Androtop stosuje się u dorosłych mężczyzn, jako testosteronową terapię zastępczą w leczeniu różnych chorób, które wynikają z niedoboru testosteronu (hipogonadyzm męski). Do stwierdzenia choroby potrzebne są dwa niezależne oznaczenia stężeń testosteronu we krwi oraz wymienione poniżej objawy kliniczne:
– Impotencja,
– Niepłodność,
– zmniejszony popęd seksualny,
– zmęczenie,
– nastroje depresyjne,
– utrata masy kostnej spowodowana niskimi stężeniami hormonu,
– utrata masy mięśniowej,
– regresja cech męskich,
– niemożność uzyskania/utrzymania erekcji.

Jaki jest skład Androtop, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest testosteron.

Każda 2,5 gramowa saszetka zawiera 25 mg testosteronu.
Każda 5 gramowa saszetka zawiera 50 mg testosteronu.

Inne składniki leku to: karbomer 980, izopropylu mirystynian, etanol 96% (v/v), sodu wodorotlenek 0,1N, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Androtop – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka wynosi 5 g żelu (tj. 50 mg testosteronu), który należy stosować raz na dobę mniej więcej o tej samej porze, najlepiej rano.

Dawka dobowa może zostać skorygowana przez lekarza indywidualnie u każdego pacjenta, przy czym nie powinna przekraczać 10 g żelu na dobę.

Żel należy delikatnie rozsmarować cienką warstwą na czystej, suchej, zdrowej skórze obu barków, ramion lub brzucha.

Po otwarciu saszetki należy wyjąć z niej całą zawartość i natychmiast rozsmarowa cienką warstwę na skórę. Pozostawić żel do wyschnięcia na co najmniej 3 do 5 minut przed ubraniem się. Po nałożeniu żelu ręce należy umyć
wodą z mydłem.

Nie stosować na okolice narządów płciowych (prącia i jąder), ponieważ ze względu na dużą zawartość alkoholu w leku Androtop może to wywołać miejscowe podrażnienie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki, należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Androtop – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Androtop w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Androtop nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.

Kobiety w ciąży muszą unikać wszelkich kontaktów z miejscami nałożenia leku Androtop. Lek ten może spowodować rozwój niepożądanych cech męskich u rozwijającego się dziecka. W razie kontaktu z miejscem nałożenia żelu należy, jak zalecono powyżej, jak najszybciej umyć wodą z mydłem narażoną na taki kontakt okolicę skóry.

Jeżeli partnerka pacjenta leczonego lekiem Androtop zajdzie w ciążę, konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących uniknięcia przekazania jej żelu zawierającego testosteron.

Ulotka Androtop – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Androtop 25 mg, żel w saszetce (Testosteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 91 razy

Rozmiar plku 214.31 KB


Androtop 50 mg, żel w saszetce (Testosteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 88 razy

Rozmiar plku 227.74 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Androtop m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Androtop 25 mg, żel w saszetce (Testosteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 71 razy

Rozmiar plku 198.22 KB


Androtop 50 mg, żel w saszetce (Testosteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 66 razy

Rozmiar plku 189.74 KB

Cena - ile kosztuje Androtop?

Cena Androtop i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Androtop.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Androtop? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml)Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml) uwalnia włosy od pyłków i innego rodzaju alergenów, nadając im objętość i połysk. Równocześnie zapewnia szczególnie łagodne oczyszczenie. Szampon wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry głowy a pozbawiona mydła alkalicznego i silikonu formuła jest wysoce tolerowana. Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml) to połą…

44.53 

Zastosowanie Calcium krystalicznie czyste saszetki (Opakowanie: 20 )Calcium krystalicznie czyste saszetki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety, dostarczający wapnia do organizmu, który może być stosowany u osób cierpiących na uczulenie na niektóre substancje występujące w innych tabletkach musujących.

Preparat można stosować w przypadku niedoboru wapnia (szczególnie w okresie wzrostu i rozwoju), a także nieprawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego czy nieodpowiednim…

6.29 

Zastosowanie Lefrosch Rillo emulsja zapobiegająca nadmiernej potliwości (Opakowanie: 50 ml)Lefrosch Rillo emulsja zapobiegająca nadmiernej potliwości (Opakowanie: 50 ml) to emulsja przeznaczona do stosowania w przypadku nadmiernej potliwości skórnej w okolicy pach i pachwin. Preparat ogranicza wydzielanie potu i nieprzyjemnego zapachu.

Lefrosch Rillo przeznaczony jest dla osób borykających się z problemami nadmiernej potliwości skóry w okolicach pachwin czy pach.

Rillo emulsja moż…

19.99 

Bjökovit Immun Formel vegan Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

99.99 

Tepe Gingival Gel (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.14 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief