Spis leków zawierających substancję: Mometazon

Aleric Spray

Aleric Spray to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do łagodzenia objawów alergii, takich jak katar, swędzenie nosa, pieczenie oczu czy kichanie. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Lek zawiera mometazonu furoinian, który podany donosowo łagodzi objawy zapalenia (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Asmanex Twisthaler

Asmanex Twisthaler to lek w postaci proszku do inhalacji, który zawiera substancję czynną mometazon. Lek ten działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk i podrażnienie ścian oskrzeli, co ułatwia oddychanie. Stosuje się go w zapobieganiu objawom astmy, zarówno u osób dorosłych jak i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Asmanex Twisthaler jest dostępny na receptę.

Bloctimo

Bloctimo zawiera mometazonu furoinian jednowodny, który jest glikokortykosteroidem. Lek ten jest przeznaczony do leczenia bardzo suchej, łuszczącej się i spierzchniętej skóry. Nie powinien być stosowany przewlekle (dłużej niż 3 tygodnie) ani na duże powierzchnie skóry (więcej niż 20% powierzchni ciała u dorosłych i więcej niż 10% u dzieci). Na skórę twarzy nie powinien być stosowany dłużej niż 5 dni. Lek jest dostępny na receptę.

Edelan

Edelan

Edelan to lek, który zawiera substancję czynną – mometazonu furoinian, kortykosteroid o silnym działaniu. Stosowany miejscowo, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Lek jest wskazany do stosowania na skórę w łagodzeniu objawów zapalnych i świądu, w reagujących na leczenie kortykosteroidami chorobach skóry, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Edelan jest dostępny na receptę.

Elitasone

Elitasone

Elitasone to lek stosowany miejscowo, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Jest to syntetyczny glikokortykosteroid, który hamuje fagocytozę, uwalnianie interleukin i innych cytokin powodujących procesy zapalne oraz uwalnianie histaminy i powstawanie miejscowych odczynów uczuleniowych. Lek jest wskazany do stosowania na skórę w łagodzeniu objawów zapalnych i świądu, w reagujących na leczenie kortykosteroidami dermatozach, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Elitasone jest dostępny na receptę.

Elocom

Elocom to lek dermatologiczny dostępny na receptę, który ma postać maści, kremu lub płynu do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancję czynną mometazonu furoinian, który jest syntetycznym kortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Lek ten łagodzi stany zapalne i świąd w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry.

Elosalic

Elosalic to maść do stosowania miejscowego, która zawiera dwie substancje czynne: furoinian mometazonu i kwas salicylowy. Furoinian mometazonu jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Kwas salicylowy ma działanie złuszczające. Lek jest wskazany w początkowej fazie leczenia łuszczycy, w celu usunięcia blaszek łuszczycowych. Elosalic jest dostępny na receptę.

Elosone

Elosone to lek dermatologiczny, który ma postać kremu. Jest to kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Lek ten łagodzi stany zapalne i świąd w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry. Elosone jest dostępny na receptę.

Eztom

Eztom to lek z grupy glikokortykosteroidów stosowany miejscowo. Jego składnik aktywny to glikokortykosteroid o silnym działaniu. Lek ten jest stosowany na skórę w celu zmniejszenia zaczerwienienia i świądu, które są objawami niektórych chorób skóry, takich jak łuszczyca i niektóre rodzaje zapalenia skóry. Eztom jest dostępny na receptę.

HITAXA METMIN-SPRAY

Hitaxa Metmin-Spray to lek stosowany miejscowo do nosa, który łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Zawiera substancję czynną mometazonu furoinian, która należy do grupy kortykosteroidów. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny) po wcześniejszym zdiagnozowaniu przez lekarza.

Ivoxel

Ivoxel to lek z grupy glikokortykosteroidów, który jest stosowany miejscowo na skórę. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe. Jest zalecany w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz innych stanów zapalnych reagujących na leczenie glikokortykosteroidami. Lek Ivoxel jest dostępny na receptę.

Metmin

Metmin

Metmin to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian o działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym. Stosuje się go w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny na receptę.

Momecutan

Momecutan to lek, który zawiera substancję czynną mometazon, należącą do grupy leków znanych jako glikokortykosteroidy. Jest to lek na receptę, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych i świądu skóry, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry oraz kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia lub alergiczne. Momecutan dostępny jest w różnych formach, takich jak maść, krem czy roztwór na skórę.

Momecutan Fettcreme

Momecutan Fettcreme to lek stosowany zewnętrznie, który zawiera substancję czynną mometazon, rodzaj glikokortykosteroidu. Lek ten jest wskazany w leczeniu wszelkich stanów zapalnych i świądu skóry, reagujących na leczenie miejscowe glikokortykosteroidami, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry oraz kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia lub alergiczne. Momecutan Fettcreme jest dostępny na receptę.

Momederm

Momederm to lek zawierający substancję czynną mometazonu furoinian, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Stosowany jest w celu złagodzenia zaczerwienienia i swędzenia spowodowanych przez pewne choroby skóry, takie jak łuszczyca i niektóre typy stanów zapalnych. Jest to lek na receptę.

Momester

Momester

Momester to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie, niwelując obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa, a także zmniejszając ilość wydzieliny, świąd i odruch kichania w przebiegu alergii. Głównym zastosowaniem Momesteru jest łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz zapaleniem zatok. Jest dostępny na receptę.

Momester Nasal

Momester Nasal

Momester Nasal to lek w formie aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Mometazonu furoinian jest glikokortykosteroidem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Lek jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego) oraz całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może być również stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych. Momester Nasal jest dostępny bez recepty.

Mometasone Sandoz

Mometasone Sandoz to lek, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Jest to syntetyczny fluorowany glikokortykosteroid stosowany miejscowo. Lek działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i immunosupresyjnie. Stosuje się go w leczeniu stanów zapalnych i świądu skóry reagujących na miejscowe leczenie glikokortykosteroidami, takich jak łuszczyca, AZS oraz kontaktowe zapalenie skóry. Występuje również w postaci aerozolu wziewnego oraz zawiesiny do inhalacji, które stosuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, w szczególności choroby płuc i w alergologii. Lek jest dostępny na receptę.

Mometaxon

Mometaxon to maść przeznaczona do stosowania na skórę, która zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Jest to silny kortykosteroid, który działa miejscowo i przeciwdziała stanom zapalnym oraz świądowi skóry. Stosuje się go w leczeniu wszelkich stanów zapalnych i świądu skóry, reagujących na leczenie miejscowe glikokortykosteroidami, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry oraz kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia lub alergiczne. Lek jest dostępny na receptę.

Nasehaler

Nasehaler to lek wziewny zawierający substancję czynną mometazon, który jest glikokortykosteroidem. Działa przeciwzapalnie i jest stosowany miejscowo, co minimalizuje ogólnoustrojowe działania niepożądane. Lek jest wskazany do leczenia objawów sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i u dzieci w wieku od 3 lat, a także do leczenia polipów nosa u osób dorosłych w wieku od 18 lat. Nasehaler jest dostępny na receptę.

Nasometin

Nasometin to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Jest to glikokortykosteroid o działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym. Stosuje się go w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny na receptę.

Nasometin Control

Nasometin Control to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Jest stosowany do leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Każde rozpylenie zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu. Lek jest dostępny na receptę.

Nasonex

Nasonex to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Stosuje się go w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Jest dostępny na receptę.

Nasopronal

Nasopronal to aerozol do nosa, który zawiera mometazonu furoinian – substancję z grupy kortykosteroidów. Dzięki temu, że mometazonu furoinian jest podawany donosowo, łagodzi objawy zapalenia błony śluzowej nosa, takie jak obrzęk, podrażnienie, kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa. Nasopronal stosowany jest w leczeniu objawów kataru siennego (zwanego także sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Jest również stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych. Lek jest dostępny na receptę.

Ovixan

Ovixan to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną mometazon furoinian. Jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Lek jest wskazany do leczenia objawowego zapalnych chorób skóry, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, które reagują na miejscowe leczenie glikokortykosteroidami. Ovixan dostępny jest w postaci kremu oraz roztworu na skórę.

Pronasal

Pronasal to lek dostępny na receptę, który zawiera kortykosteroid. Działa przeciwzapalnie i pomaga zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa. Lekarz przepisze receptę na Pronasal w przypadku przewlekłych chorób zapalnych nosa. W zależności od wskazania, Pronasal może być stosowany u dorosłych i dzieci od 3. roku życia. Istnieje również wersja Pronasal Control, która jest lekiem dostępnym bez recepty.

Pronasal Control

Pronasal Control to lek w postaci aerozolu do nosa, którego głównym składnikiem aktywnym jest mometazonu furoinian. Jest to substancja czynna należąca do grupy kortykosteroidów. Lek ten przeznaczony jest dla osób dorosłych w celu leczenia objawów kataru siennego, który jest reakcją alergiczną wywołaną wdychaniem pyłków drzew, traw, a także innych roślin oraz zarodników pleśni i grzybów. Lek jest dostępny bez recepty.

Ryaltris

Ryaltris to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne: furoinian mometazonu i olopatadynę. Jest to preparat złożony, zawierający kortykosteroid oraz lek przeciwhistaminowy. Stosuje się go w leczeniu umiarkowanych lub ciężkich objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny na receptę.

Zodgane

Zodgane to aerozol do nosa, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian. Lek ten należy do grupy kortykosteroidów. Dzięki temu, że jest podawany donosowo, łagodzi objawy zapalenia błony śluzowej nosa, takie jak obrzęk, podrażnienie, kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa. Dodatkowo zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Zodgane jest stosowany w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci w wieku 3 lat i starszych. Lek jest dostępny na receptę.