ASMANEX TWISTHALER

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ASMANEX TWISTHALER? – OPIS I WSKAZANIA

Asmanex Twisthaler zawiera mometazonu furoinian, który należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami lub steroidami.

Nie należy mylić kortykosteroidów ze steroidami anabolicznymi, które są używane niezgodnie z przeznaczeniem przez niektórych sportowców. Kortykosteroidy ze względu na działanie przeciwzapalne są stosowane w celu zapobiegania napadom astmy. Zmniejszają obrzęk i podrażnienie ścian oskrzeli w wyniku czego ułatwiają oddychanie. Asmanex Twisthaler stosowany regularnie zapobiega objawom astmy u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i więcej. Lek może być stosowany u pacjentów wcześniej nieleczonych steroidami, u których astma nie poddaje się leczeniu innymi lekami. Może być również podawany pacjentom, którzy stosują inne steroidy, doustne lub wziewne, w leczeniu astmy.

Regularne stosowanie leku Asmanex Twisthaler zapobiega objawom astmy i zapobiega jej nagłym napadom. Lek stosowany jest zapobiegawczo. Nie należy stosować tego leku w celu przerwania nagłego napadu astmy. Należy zawsze mieć przy sobie przepisany przez lekarza lek rozszerzający oskrzela (inhalator ułatwiający oddychanie) na wypadek wystąpienia napadu astmy

SKŁAD ASMANEX TWISTHALER, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian zmikronizowany. Jedna dawka leku Asmanex Twisthaler zawiera 200 / 400 mikrogramów mometazonu furoinianu zmikronizowanego.

– Jedyną substancją pomocniczą jest laktoza bezwodna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ASMANEX TWISTHALER? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Pacjent musi być pewien, że potrafi prawidłowo obsługiwać inhalator Twisthaler. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przed zastosowaniem leku pacjent musi być pewien, kiedy oraz ile dawek leku ma zastosować. Lekarz powinien poinformować pacjenta, jak należy stosować lek Asmanex Twisthaler. Należy zapoznać się z instrukcją obsługiwania inhalatora. Lek należy zawsze stosować ściśle według zaleceń lekarza prowadzącego.

Nie należy zmieniać dawki leku bez wyraźnego zalecenia lekarza.

U dorosłych (w tym osób w wieku powyżej 65 lat) i młodzieży w wieku 12 lat i więcej z objawami łagodnej lub umiarkowanej astmy oskrzelowej, zalecana dawka początkowa wynosi 400 mikrogramów (1 inhalacja) raz na dobę, wieczorem.

U niektórych pacjentów dawka początkowa wynosić może 200 mikrogramów (1 inhalacja leku Asmanex Twisthaler w mniejszej dawce – 200 mikrogramów/dawkę inhalacyjną, proszek do inhalacji) dwa razy na dobę.

Jeśli następuje poprawa, lekarz może zmniejszyć dawkę do 200 mikrogramów (1 inhalacja lekuAsmanex Twisthaler 200 mikrogramów/dawkę inhalacyjną, proszek do inhalacji) raz na dobę,wieczorem. Zależnie od objawów lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć dawkę dobową, tak abyobjawy astmy były utrzymywane pod kontrolą.

U pacjentów z objawami ciężkiej astmy, którzy mogą również stosować inne steroidy w postacitabletek lub syropu, zwykle początkowa dawka leku Asmanex Twisthaler wynosi 400 mikrogramówdwa razy na dobę. Jest to maksymalna zalecana dawka. Po około jednym tygodniu stosowania lekuAsmanex Twisthaler, lekarz może zalecić stopniowe zmniejszanie dawki innego stosowanegokortykosteroidu, aż do całkowitego przerwania jego stosowania. Jeżeli objawy astmy są dobrzekontrolowane, możliwe jest również zmniejszenie dawki leku Asmanex Twisthaler.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ASMANEX TWISTHALER, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy zwrócić się do lekarza, jeśli przypadkowo zastosowano większą dawkę leku niż jest zalecana.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ASMANEX TWISTHALER W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku Asmanex Twisthaler u kobiet w ciąży, chyba że lekarz prowadzącywyraźnie zaleci takie leczenie. Jeśli pacjentka jest w ciąży, powinna poinformować o tym lekarzaprzed rozpoczęciem stosowania leku. Nie należy karmić piersią w czasie stosowania tego leku, chybaże lekarz prowadzący wyraźnie zaleci takie leczenie.

ULOTKA LEKU ASMANEX TWISTHALER – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ASMANEX TWISTHALER CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - ASMANEX TWISTHALER CENA, REFUNDACJA

ASMANEX TWISTHALER OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(10 ocen, średnia: 5,80 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here