Eztom

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Eztom, krem należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami (lub steroidami) do stosowania miejscowego na skórę. Eztom, krem określa się jako „kortykosteroid o silnym działaniu”.

Eztom, krem stosuje się w łagodzeniu zaczerwienienia i świądu skóry spowodowanych przez pewne choroby skóry, takie jak łuszczyca i niektóre rodzaje zapalenia skóry. Lek ten nie leczy tych chorób, lecz powinien łagodzić ich objawy

Cena

Sprawdź ile kosztuje Eztom.

Skład

• Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. Każdy g leku zawiera 1 mg mometazonu furoinianu.

• Pozostałe składniki leku to: glikol heksylenowy, woda oczyszczona, wosk biały, glikolu propylenowego monopalmitynostearynian, promulgen G (alkohol stearynowy, ceteareth-20), tytanu dwutlenek (E171), glinu oktenylobursztynian skrobi, kwas fosforowy stężony, wazelina biała, butylohydroksytoluen (E321).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Eztom, krem stosuje się na skórę (podanie na skórę).
Lek ten jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego.
Eztom, krem należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy ponownie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz powinien oceniać postęp leczenia w regularnych odstępach czasu.

Dorośli, w tym pacjenci w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku 6 lat i starsze:
• Cienką warstwę kremu należy delikatnie nakładać raz na dobę na zmienioną chorobowo skórę.
• Należy stosować tylko małe ilości kremu.
• Ilość kremu pobrana opuszkiem palca (ilość kremu nałożona od czubka palca wskazującego osoby dorosłej do pierwszego zgięcia pod opuszkiem) wystarcza na pokrycie powierzchni skóry równej powierzchni dwóch dłoni osoby dorosłej. Nigdy nie należy stosować większej ilości kremu ani stosować go częściej, niż zalecił lekarz lub farmaceuta.

Specjalne ostrzeżenia
• Nie należy stosować kremu na skórę twarzy bez wyraźnego zalecenia lekarza. Nie należy stosować kremu na skórę twarzy dłużej niż 5 dni.
• Nie należy stosować kremu na duże powierzchnie skóry (powyżej 20% powierzchni ciała) lub przez dłuższy okres czasu (na przykład codziennie przez dłużej niż 3 tygodnie).
• Należy chronić oczy przed kontaktem z kremem.
• Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie należy nakładać bandaża ani opatrunku na leczoną skórę. Może to zwiększyć wchłanianie leku i zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.

Dzieci w wieku 6 lat i starsze
• Nie należy stosować kremu u dzieci w wieku 6 lat i starszych na żadną część ciała, bez ścisłego nadzoru lekarza.
• Nie należy stosować kremu dłużej niż przez 5 dni.
• Nie należy stosować kremu na więcej niż 10% powierzchni ciała dziecka.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat
• Nie zaleca się stosowania leku Eztom, krem u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent (lub ktoś z rodziny pacjenta) połknie przez pomyłkę porcję kremu, nie powinny wystąpić żadne działania niepożądane. Jednak w razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie kremu częściej niż należy lub na większą powierzchnię skóry, może zaburzać równowagę hormonalną organizmu. U dzieci może spowodować zaburzenia wzrostu i rozwoju.

W razie zastosowania leku niezgodnie z informacją w ulotce lub zaleceniami lekarza, np. zbyt często i (lub) dłużej niż jest to wskazane, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub karmi piersią.

W okresie ciąży lub podczas karmienia piersią stosowanie leku Eztom, krem należy rozpoczynać zgodnie z zleceniami lekarza.

Jednak, gdy lekarz przepisał ten krem kobiecie w ciąży lub w okresie karmienia piersią, należy unikać stosowania dużej ilości leku i należy stosować go przez krótki okres czasu. W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku na skórę piersi bezpośrednio przed karmieniem piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka – skutki uboczneCharakterystyka, właściwości farmakologiczneOpinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here