EZTOM

KATEGORIA:
LEKI DERMATOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

EZTOM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku EZTOM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku EZTOM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EZTOM? – OPIS I WSKAZANIA

Eztom, krem należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami (lub steroidami) do stosowania miejscowego na skórę. Eztom, krem określa się jako „kortykosteroid o silnym działaniu”.

Eztom, krem stosuje się w łagodzeniu zaczerwienienia i świądu skóry spowodowanych przez pewne choroby skóry, takie jak łuszczyca i niektóre rodzaje zapalenia skóry. Lek ten nie leczy tych chorób, lecz powinien łagodzić ich objawy

SKŁAD EZTOM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

• Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. Każdy g leku zawiera 1 mg mometazonu furoinianu.

• Pozostałe składniki leku to: glikol heksylenowy, woda oczyszczona, wosk biały, glikolu propylenowego monopalmitynostearynian, promulgen G (alkohol stearynowy, ceteareth-20), tytanu dwutlenek (E171), glinu oktenylobursztynian skrobi, kwas fosforowy stężony, wazelina biała, butylohydroksytoluen (E321).

JAKIE JEST DAWKOWANIE EZTOM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Eztom, krem stosuje się na skórę (podanie na skórę).
Lek ten jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego.
Eztom, krem należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy ponownie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz powinien oceniać postęp leczenia w regularnych odstępach czasu.

Dorośli, w tym pacjenci w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku 6 lat i starsze:
• Cienką warstwę kremu należy delikatnie nakładać raz na dobę na zmienioną chorobowo skórę.
• Należy stosować tylko małe ilości kremu.
• Ilość kremu pobrana opuszkiem palca (ilość kremu nałożona od czubka palca wskazującego osoby dorosłej do pierwszego zgięcia pod opuszkiem) wystarcza na pokrycie powierzchni skóry równej powierzchni dwóch dłoni osoby dorosłej. Nigdy nie należy stosować większej ilości kremu ani stosować go częściej, niż zalecił lekarz lub farmaceuta.

Specjalne ostrzeżenia
• Nie należy stosować kremu na skórę twarzy bez wyraźnego zalecenia lekarza. Nie należy stosować kremu na skórę twarzy dłużej niż 5 dni.
• Nie należy stosować kremu na duże powierzchnie skóry (powyżej 20% powierzchni ciała) lub przez dłuższy okres czasu (na przykład codziennie przez dłużej niż 3 tygodnie).
• Należy chronić oczy przed kontaktem z kremem.
• Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie należy nakładać bandaża ani opatrunku na leczoną skórę. Może to zwiększyć wchłanianie leku i zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.

Dzieci w wieku 6 lat i starsze
• Nie należy stosować kremu u dzieci w wieku 6 lat i starszych na żadną część ciała, bez ścisłego nadzoru lekarza.
• Nie należy stosować kremu dłużej niż przez 5 dni.
• Nie należy stosować kremu na więcej niż 10% powierzchni ciała dziecka.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat
• Nie zaleca się stosowania leku Eztom, krem u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI EZTOM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent (lub ktoś z rodziny pacjenta) połknie przez pomyłkę porcję kremu, nie powinny wystąpić żadne działania niepożądane. Jednak w razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie kremu częściej niż należy lub na większą powierzchnię skóry, może zaburzać równowagę hormonalną organizmu. U dzieci może spowodować zaburzenia wzrostu i rozwoju.

W razie zastosowania leku niezgodnie z informacją w ulotce lub zaleceniami lekarza, np. zbyt często i (lub) dłużej niż jest to wskazane, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ EZTOM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub karmi piersią.

W okresie ciąży lub podczas karmienia piersią stosowanie leku Eztom, krem należy rozpoczynać zgodnie z zleceniami lekarza.

Jednak, gdy lekarz przepisał ten krem kobiecie w ciąży lub w okresie karmienia piersią, należy unikać stosowania dużej ilości leku i należy stosować go przez krótki okres czasu. W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku na skórę piersi bezpośrednio przed karmieniem piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU EZTOM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANECHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – EZTOM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - EZTOM CENA, REFUNDACJA

EZTOM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here