Spis leków zawierających substancję: Dorzolamid

Arutidor

Arutidor to lek zawierający dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, a tymolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Oba składniki działają synergistycznie, obniżając podwyższone ciśnienie w gałce ocznej. Lek jest przepisywany przez lekarza w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia w oku w leczeniu jaskry, gdy same krople do oczu zawierające leki beta-adrenolityczne niewystarczająco obniżają ciśnienie w oku. Defrozyp jest dostępny na receptę.

Bador

Lek Bador występuje w formie kropli do oczu i stosowany jest w celu zmniejszenia ciśnienia w oku. Zawiera dorzolamid, który należy do grupy leków znanych jako „blokery anhydrazy węglanowej” i zmniejsza ciśnienie w oku.

Candotim

Candotim to lek zawierający dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, a tymolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Obie substancje działają synergistycznie, obniżając podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wydzielania cieczy wodnistej w oku. Lek jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, gdy terapia lekiem β-adrenolitycznym jest niewystarczająca. Candotim jest dostępny na receptę.

Cosopt

Cosopt to lek w postaci kropli do oczu, który obniża podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol, które działają synergistycznie, zmniejszając wydzielanie płynu wewnątrzgałkowego. Lek jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, gdy terapia lekiem β-adrenolitycznym jest niewystarczająca. Cosopt jest dostępny na receptę.

Cosopt PF

Cosopt PF to lek stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, gdy terapia lekiem β-adrenolitycznym jest niewystarczająca. Preparat zawiera dwie substancje czynne, które obniżają podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wydzielania cieczy wodnistej za pośrednictwem różnych mechanizmów działania. Lek jest dostępny na receptę.

Cosopt PF Multi

Cosopt PF Multi to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych: dorzolamidu i tymololu. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, a tymolol należy do grupy leków zwanych inhibitorami receptorów beta-adrenergicznych. Dzięki temu, że obie substancje działają na różnych poziomach, ich połączenie skutkuje obniżeniem ciśnienia śródgałkowego w dwóch różnych mechanizmach. Cosopt PF Multi jest zalecany w leczeniu jaskry, gdy monoterapia lekiem beta-adrenolitycznym nie przynosi oczekiwanych efektów. Jest to lek na receptę.

Dolopt

Dolopt to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Jego głównym zadaniem jest obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, czyli ciśnienia płynu znajdującego się wewnątrz oka. Zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe może prowadzić do wielu chorób, w tym do tych, które mogą prowadzić do utraty wzroku. Lek jest dostępny na receptę.

Dolopt Plus

Dolopt Plus to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Składa się z dwóch substancji czynnych: chlorowodorku dorzolamidu i maleinianu tymololu, które obniżają podwyższone ciśnienie w gałce ocznej. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą torebkową, u których monoterapia β-adrenolitykiem podawanym miejscowo nie jest wystarczająco skuteczna. Lek jest dostępny na receptę.

Dortim-Pos

Dortim-Pos to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid należy do grupy leków zwanych „inhibitorami anhydrazy węglanowej”, a tymolol do grupy leków zwanych „beta-adrenolitykami”. Obie substancje działają synergistycznie, obniżając podwyższone ciśnienie w gałce ocznej. Lek jest dostępny na receptę.

Dorzolamid STADA

Lek Dorzolamid STADA to sterylny roztwór kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – dorzolamid, związek z grupy sulfonamidów. Dzięki swoim właściwościom, Dorzolamid STADA działa jako inhibitor anhydrazy węglanowej, co przyczynia się do obniżenia wysokiego ciśnienia w oku. Jest wskazany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji). Lek jest dostępny na receptę.

Dorzolamid Teva

Dorzolamid Teva to lek, który należy do grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej. Jest przepisywany w celu zmniejszenia podwyższonego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i leczenia jaskry. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami zmniejszającymi ciśnienie śródgałkowe, takimi jak beta-blokery. Lek jest dostępny na receptę.

Dorzolamide + Timolol Indoco

Lek Dorzolamide + Timolol Indoco to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid należy do grupy leków zwanych „inhibitorami anhydrazy węglanowej”, a tymolol do grupy leków zwanych „beta-adrenolitykami”. Obie substancje czynne działają w różny sposób, ale obie zmniejszają ciśnienie w oku, co jest kluczowe w leczeniu jaskry. Lek jest dostępny na receptę.

Dorzolamide + Timolol Warren

Lek Dorzolamide + Timolol Warren jest lekiem okulistycznym dostępnym w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol, które działają synergistycznie w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego poprzez zmniejszenie wydzielania płynu wewnątrzgałkowego oraz zwiększenie jego przedostawania się do krwioobiegu. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą torebkową, jaskrą z otwartym kątem i nadciśnieniem ocznym. Lek jest dostępny na receptę.

Dorzolamidum + Timololum Stulln

Dorzolamidum + Timololum Stulln to lek okulistyczny dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwa składniki aktywne: dorzolamid i tymolol, które działają synergistycznie w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego. Lek jest zalecany w leczeniu jaskry, gdy stosowanie kropli zawierających tylko inhibitor receptora beta-adrenergicznego okazuje się niewystarczające w obniżeniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego. Jest dostępny na receptę.

Dorzoma mono

Dorzoma Mono to lek zawierający dorzolamid, który należy do inhibitorów anhydrazy węglanowej. Jest zalecany w celu zmniejszenia zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego i leczenia jaskry. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie w gałce ocznej, takimi jak beta-adrenolityki. Lek jest dostępny na receptę.

Dorzostill

Dorzostill to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu, zawierający dorzolamid, który jest inhibitorem anhydrazy węglanowej. Stosowany jest do obniżania podwyższonego ciśnienia w oku oraz leczenia jaskry. Może być stosowany samodzielnie lub jako część terapii łączonej z innymi lekami do oczu, takimi jak beta-blokery, które również obniżają ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Lek jest dostępny na receptę.

Dotigen

Dotigen to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol, które działają synergistycznie, obniżając podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Lek jest stosowany u pacjentów z jaskrą, gdy leczenie kroplami do oczu zawierającymi tylko beta-bloker jest niewystarczające. Dotigen jest dostępny na receptę.

Dropzol

Dropzol

Dropzol to lek w postaci kropli do oczu. Jest to lek okulistyczny, który obniża ciśnienie śródgałkowe, czyli ciśnienie płynu wewnątrz oka. Wysokie ciśnienie płynu wewnątrz oka ma związek z powstawaniem groźnych chorób oczu, w tym takich prowadzących do utraty wzroku. Lek jest dostępny na receptę.

Dropzol Tim

Dropzol Tim

Dropzol Tim to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Zawiera substancje czynne dorzolamid i tymolol, które działają na różne sposoby, ale obie zmniejszają ciśnienie w gałce ocznej. Lek jest stosowany w terapii podwyższonego ciśnienia w oku u pacjentów z jaskrą otwartego kąta przesączania lub jaskrą w przebiegu rzekomego złuszczania. Jest dostępny na receptę.

Duokopt

Duokopt to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid należy do grupy leków zwanych „inhibitorami anhydrazy węglanowej”, a tymolol do grupy leków zwanych „inhibitorami receptorów beta-adrenergicznych”. Lek jest zalecany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji), gdy monoterapia lekiem beta-adrenolitycznym stosowanym miejscowo jest niewystarczająca. Duokopt jest wydawany na podstawie recepty.

Glautic

Glautic to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego i jaskry. Działa na bazie dorzolamidu, który pochodzi z grupy sulfonamidów. Lek ma na celu obniżenie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego. Stosuje się go miejscowo, w postaci kropli do oczu.

Nodofree

Nodofree

Nodofree to lek okulistyczny w postaci sterylnych kropli do oczu, który zawiera dorzolamid jako substancję czynną. Dorzolamid należy do grupy leków zwanych inhibitorami anhydrazy węglanowej. Lek jest stosowany w celu zmniejszenia zwiększonego ciśnienia w oku (oczach) i leczenia jaskry. Nodofree może być stosowany jako jedyny lek do oczu lub razem z innymi lekami obniżającymi ciśnienie w oczach (zwanymi lekami beta-adrenolitycznymi). Lek jest dostępny na receptę.

Nodofree Combi

Nodofree Combi

Nodofree Combi to lek stosowany miejscowo do oka, zawierający lek z grupy beta-blokerów (tymolol) oraz inhibitor anhydrazy węglanowej (dorzolamid). Obydwie substancje czynne, skutkiem różnych mechanizmów działania, zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Działanie preparatu jest silniejsze, niż w przypadku zastosowania każdego ze składników w monoterapii. Lek jest dostępny na receptę.

Nodom

Nodom

Nodom to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną dorzolamid. Jest to lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia ocznego, jaskry z otwartym kątem oraz jaskry torebkowej. Nodom jest dostępny na receptę.

Nodom Combi

Nodom Combi

Nodom Combi to lek stosowany miejscowo do oka, zawierający lek z grupy beta-blokerów (tymolol) oraz inhibitor anhydrazy węglanowej (dorzolamid). Obydwie substancje czynne, skutkiem różnych mechanizmów działania, zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Nodom Combi jest leczenie zwiększonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji), gdy monoterapia lekiem beta-adrenolitycznym jest niewystarczająca.

Oftidor

Oftidor to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną dorzolamid. Jest to inhibitor anhydrazy węglanowej, który stosowany jest miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest wskazany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji). Oftidor jest dostępny na receptę.

Oftidorix

Oftidorix to lek złożony, który jest stosowany miejscowo do oka. Zawiera dwa składniki czynne: dorzolamid i tymolol. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, a tymolol należy do grupy leków zwanych beta-blokerami. Oba składniki działają razem, aby zmniejszyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu jaskry, gdy monoterapia kroplami do oczu zawierającymi tylko lek beta-adrenolityczny jest niewystarczająca. Oftidorix jest dostępny na receptę.

Rozacom

Rozacom

Rozacom to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Lek ten jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta przesączania lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, gdy monoterapia z zastosowaniem miejscowego leku β-adrenolitycznego nie jest skuteczna. Rozacom jest dostępny na receptę.

Rozalin

Rozalin

Rozalin to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną dorzolamid. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, który działa poprzez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej w oku, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Rozalin jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem oraz jaskrą torebkową. Rozalin jest dostępny na receptę.

Trusopt

Trusopt to lek na receptę, który zawiera dorzolamid. Jest to substancja z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, która stosowana jest miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest wskazany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania, jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji) lub innymi wtórnymi postaciami jaskry z otwartym kątem.

Tymolamid

Tymolamid to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu, który zawiera substancje czynne dorzolamidu chlorowodorek oraz tymololu maleinian. Te substancje działają poprzez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej w oku, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest stosowany u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczenia. Tymolamid jest dostępny na receptę.

Vizidor

Vizidor to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną dorzolamid. Jest to lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, który stosowany jest miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania Vizidor obejmują leczenie podwyższonego ciśnienia w oku oraz jaskrę z otwartym kątem przesączania i jaskrę torebkową.

Vizidor Duo

Vizidor Duo to krople do oczu zawierające dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol. Są one stosowane w leczeniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego oraz w terapii jaskry. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, który działa przeciwjaskrowo i zwęża źrenicę, natomiast tymolol to nieselektywny inhibitor receptorów beta-adrenergicznych, który obniża podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Lek jest dostępny na receptę.