Spis leków zawierających substancję: Gentamycyna

Bedicort G

Bedicort G to maść do stosowania na skórę, która zawiera dwie substancje czynne: betametazon, który jest kortykosteroidem, oraz gentamycynę, antybiotyk zwalczający bakterie. Maść ta wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Bedicort G jest wskazany w miejscowym leczeniu sączących zmian zapalnych skóry (dermatoz), zwłaszcza o podłożu alergicznym, reagujących na kortykosteroidy, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, świądem lub silnym odczynem alergicznym i powikłanych wtórnymi zakażeniami wywołanymi przez bakterie wrażliwe na gentamycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Belogent

Belogent to lek w postaci maści, który zawiera dwie substancje czynne: betametazon oraz gentamycynę. Maść wywiera szybkie i długotrwałe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, obkurczające naczynia krwionośne oraz przeciwbakteryjne. Jest wskazany w miejscowym leczeniu powikłanych zakażeniem bakteryjnym chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, u pacjentów w wieku powyżej 13 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Dexamytrex

Dexamytrex to złożony preparat o właściwościach bakteriobójczych i przeciwzapalnych, dostępny w postaci kropli do oczu lub maści. Zawiera gentamycynę i deksametazon. Stosowany jest w zakażeniach przedniego odcinka oka wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na gentamycynę, takie jak bakteryjne zapalenie spojówek, zapalenie rogówki – bez uszkodzenia nabłonka i uszkodzenia brzegów powiek wykazujących intensywne objawy zapalenia. Jest dostępny na receptę.

Diprogenta

Diprogenta to lek w postaci maści, który zawiera dwa różne składniki czynne: betametazonu dipropionianu i gentamycyny. Maść wywiera szybkie i długotrwałe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, obkurczające naczynia krwionośne oraz przeciwbakteryjne. Lek jest wskazany do stosowania w miejscowym leczeniu podostrych i przewlekłych chorób skóry, takich jak łuszczyca, kontaktowe zapalenie skóry (toksyczne zapalenie skóry), atopowe zapalenie skóry (wyprysk dziecięcy, alergiczne zapalenie skóry), neurodermit (przewlekły liszaj prosty), liszaj płaski, wyprysk (w tym wyprysk pieniążkowaty, wyprysk skóry rąk, wypryskowe zapalenie skóry), wyprzenia, odparzenia, nagły odczynowy wysiew pęcherzyków na dłoniach i stopach (potówki), łojotokowe zapalenie skóry, złuszczające zapalenie skóry, zapalenie skóry wywołane promieniowaniem słonecznym, plamica na tle zastoju żylnego. Diprogenta jest dostępna na receptę.

Garamycin

Garamycin to lek w postaci gąbki, który zawiera substancję czynną – siarczan gentamycyny. Jest to antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego. Garamycin jest stosowany w leczeniu wspomagającym zakażeń bakteryjnych kości i tkanek miękkich, wywołanych przez bakterie wrażliwe na gentamycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Gebetil

Gebetil to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: betametazon i gentamycynę. Jest stosowany w leczeniu miejscowych zmian skórnych o charakterze zapalnym, które wymagają stosowania silnie działającego glikokortykosteroidu. Gebetil jest przeznaczony do stosowania na suchą skórę i jest zalecany dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Gentamicin WZF 0,3%

Gentamicin WZF 0,3%

Gentamicin WZF 0,3% to antybiotyk z grupy aminoglikozydów, który jest stosowany miejscowo w leczeniu bakteryjnych zakażeń oczu. Jest wskazany w miejscowym leczeniu ostrego i przewlekłego bakteryjnego zapalenia spojówek, krawędzi powiek, woreczka łzowego, bakteryjnego zapalenia i owrzodzenia rogówki, oraz profilaktycznie przed i po zabiegach chirurgicznych na gałce ocznej. Lek jest dostępny na receptę.

Gentamycin Krka

Gentamycin Krka to antybiotyk aminoglikozydowy, który jest dostępny na receptę. Lek ten jest stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń wywołanych przez tlenowe bakterie Gram-ujemne, które są wrażliwe na gentamycynę. Wskazania do stosowania obejmują między innymi posocznicę, zakażenia układu moczowego, zakażenia układu oddechowego, wtórne zakażenia oparzeń oraz ran pourazowych i pooperacyjnych, a także ciężkie zakażenia u noworodków.

Triderm

Triderm to lek stosowany w dermatologii, który przynosi ulgę w przypadku różnych schorzeń skórnych. Lek zawiera trzy główne składniki: gentamycynę (antybiotyk), klotrimazol (lek przeciwgrzybiczy) i betametazon (kortykosteroid), które działają synergicznie, zwalczając infekcje bakteryjne, grzybicze oraz łagodząc stany zapalne skóry. Triderm występuje pod postacią maści lub kremu. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zmiany skórne wywołane przez bakterie oraz grzyby, które są wrażliwe na składniki leku.