Laktoglukonian wapnia

Laktoglukonian wapnia – to jeden z lepiej przyswajalnych związków wapnia. Wapń odgrywa bardzo wiele funkcji w organizmie m.in. bierze udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej, regulacji procesów wewnątrzkomórkowych oraz wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Ponadto wapń zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Wskazaniem do stosowania laktoglukonianu wapnia jest niedobór wapnia, stany zwiększonego zapotrzebowania (np. intensywny wzrost organizmu u dzieci i młodzieży, ciąża), zapobieganie i leczenie osteoporozy oraz czas rekonwalescencji po unieruchomieniu (np. złamaniu).

Laktoglukonian wapnia dostępny jest w postaci proszku musującego oraz saszetek. Występuje również jako składnik leku na przeziębienie w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym i witaminą C.

Możliwe działania niepożądane: występują rzadko i dotyczą zaburzeń żołądkowo-jelitowych i hiperkalcemii (za wysokie stężenie wapnia we krwi).

Pobrałeś dokument - przy okazji zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o lekach