Konsultacja merytoryczna:

Calcium-Sandoz Forte

Calcium-Sandoz Forte

Calcium Sandoz Forte jest bogatym źródłem wapnia, który jest podstawowym składnikiem mineralnym, niezbędnym do budowania i prawidłowego funkcjonowania kości. Calcium Sandoz Forte jest wskazany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i może być stosowany jednocześnie z innymi preparatami w celu zapobiegania i leczenia schorzenia nazywanego osteoporozą (osłabienie kości). Calcium Sandoz Forte może być również stosowany jednocześnie z witaminą D3 w leczeniu krzywicy (rozmiękanie rosnących kości u dzieci) i osteomalacji (rozmiękanie kości u dorosłych).

Wapń jest wchłaniany w jelicie cienkim i rozprowadzany z krwią po organizmie. Wapń odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu narządów. Jest niezbędny w procesach sprawnego działania nerwów, mięśni i serca, a także prawidłowego krzepnięcia krwi. Dodatkowo wapń pośredniczy również w prawidłowym działaniu hormonów. Aby spełniać te funkcje musi być on dostarczany do tkanek w odpowiednim stężeniu.

Jaki jest skład Calcium-Sandoz Forte, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są wapnia laktoglukonian i wapnia węglan.
• Jedna tabletka 500 mg zawiera: 1132 mg wapnia laktoglukonianu i 875 mg wapnia węglanu (co odpowiada 500 mg wapnia).
• Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy (zawiera: olejek pomarańczowy, maltodekstrynę, gumę arabską, sorbitol (B420), dekstrozę), aspartam (E951), makrogol 6000 i sodu wodorowęglan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Calcium-Sandoz Forte – jak stosować ten lek?

Dzieci: jedna tabletka musująca (jedna dawka) raz lub dwa razy na dobę (co odpowiada 500-1000 mg wapnia)

Dorośli: jedna tabletka musująca (jedna dawka) raz, dwa lub trzy razy na dobę (co odpowiada 500- 1500 mgwapnia)

Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody (około 200 ml) i wypić bezpośrednio po rozpuszczeniu. Tabletki nie należy połykać ani żuć.

Lek Calcium-Sandoz Forte można przyjmować z posiłkem lub między posiłkami (patrz punkt: „Stosowanie leku Calcium Sandoz Forte zjedzeniem i piciem”).

Jak długo należy stosować lek Calcium Sandoz Forte
Lek w zalecanych dawkach można stosować tak długo, jak to zostało zalecone przez lekarza. Ponieważ lek Calcium Sandoz Forte jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i jest stosowany jednocześnie z innymi preparatami w celu leczenia i zapobiegania osteoporozie (osłabienie kości), najprawdopodobniej leczenie będzie długotrwałe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania leku mogą być: nudności, wymioty, pragnienie lub zaparcia. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium-Sandoz Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Calcium Sandoz Forte nie należy zażywać w ciągu 2 godzin od spożycia produktów bogatych w kwas szczawiowy i fitynowy, takich jak: szpinak, rabarbar i pełne ziarna zbóż.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium-Sandoz Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Jeśli pacjentka jest w ciąży lub kanni piersią, powinna poradzić lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Calcium Sandoz Forte.
• Lek można stosować w okresie ciąż}’ i karmienia piersią w przypadku gdy występuje niedobór wapnia. Zalecana dobowa dawka wapnia (włączając żywność i suplementy) dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią wynosi 1000-1300 mg. W okresie ciąży i karmienia piersią dobowa dawka wapnia nie powinna być większa niż 1500 mg.
• Wapń przenika do mleka kobiecego, ale nie powoduje to żadnych działań niepożądanych u karmionego piersią dziecka.

Ulotka Calcium-Sandoz Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CALCIUM-SANDOZ Forte, 500 mg, tabletki musujące (Calcium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 175.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calcium-Sandoz Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CALCIUM-SANDOZ Forte, 500 mg, tabletki musujące (Calcium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 135.93 KB

Cena - ile kosztuje Calcium-Sandoz Forte?

Cena Calcium-Sandoz Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Calcium-Sandoz Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Calcium-Sandoz Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Dermopure, fluid matujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Dermopure, fluid matujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to produkt do pielęgnacji skóry szczególnie wymagającej, podatnej na błyszczenie i na powstawanie wyprysków oraz przebarwień skórnych. Eucerin Dermopure, fluid matujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to także środek odpowiedni dla pielęgnacji cery trądzikowej. To czyni Eucerin Dermopure, fluid matujący…

82.99 

Bio Lemongras Oel (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

32.99 

Zastosowanie Otrivin aerozol do nosa 1 mg/ml (Opakowanie: 10 ml)Otrivin aerozol do nosa 1 mg/ml (Opakowanie: 10 ml) jest lekiem ułatwiającym oddychanie przez nos i zmniejszającym ilość wytwarzanej wydzieliny przez organizm podczas występowania kataru czy przeziębienia.

Otrivin spray może być stosowany przez osoby cierpiące na problemy z oddychaniem przez nos spowodowane przeziębieniem czy alergią.

Aerozol na katar można stosować również przy…

15.99 

Zastosowanie Coenzym Q10 100 mg kapsułki (Opakowanie: 240 szt.)Coenzym Q10 100 mg kapsułki (Opakowanie: 240 szt.) to suplement diety z naturalnym koenzymem Q10 pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie. W procesie produkcji kapsułek z koenzymem Q10 wykorzystywana jest wyłącznie metoda fermentacji drożdżowej. W ten sposób koenzym Q10 zawarty w preparacie jest niemal identyczny z tym wytwarzanym przez organizm.
Produkt odpowiedni dla wegetarian.
Efekt…

237.99 

Zastosowanie Fiorda czarna porzeczka pastylki do ssania (Opakowanie: 60 )Fiorda czarna porzeczka pastylki do ssania (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety w formie pastylek do ssania wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie krtani i strun głosowych, a także przyczynia się do stworzenia bariery ochronnej gardła.

Pastylki zalecane są dla osób odczuwających dyskomfort w okolicach gardła, szczególnie związany z chrypką czy drapaniem w gardle.

Suplement skierowany jest…

25.29 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief