Calvidin

Calvidin jest lekiem zawierającym wapń i witaminę D3.

Wapń jest ważnym składnikiem kości zaś witamina D3 ułatwia absorpcję wapnia w jelicie i jego odkładanie się w kościach.

Wskazany jest w celu:
– uzupełnienia niedoboru witaminy D i wapnia u osób w podeszłym wieku
– wspomagającego leczenia osteoporozy w przypadku rozpoznanego lub prawdopodobnego niedoboru wapnia i witaminy D.

Jaki jest skład Calvidin, jakie substancje zawiera?

1 tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 1500 mg wapnia węglanu (Calcii carbonas) co odpowiada 600 mg wapnia (Ca2+) oraz 4 mg koncentratu cholekalcyferolu (Cholecalciferolum) co odpowiada 10 μg (400 j.m.) witaminy D3.

Substancje pomocnicze: ksylitol, D-mannitol, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, butyhydroksytoluen (E 321), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, sacharoza, żelatyna, skrobia modyfikowana, glinu sodu krzemian, woda, skrobia preżelowana (Destab Calcium Carbonate 90SE), aromat „Tutti-frutti” 77919-31.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Calvidin – jak stosować ten lek?

Leku Calpol oraz Calpol 6 Plus nie należy rozcieńczać. Starannie wstrząsnąć przed użyciem. Załączona miarka dozująca ułatwia odmierzenie dawki leku.

Po każdorazowym otwarciu szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta. Butelkę należy dokładnie zamknąć, uważając, aby nie uszkodzić nakrętki.

Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zalecane przez lekarza.

Szczegółowa tabela z dawkowaniem, znajduje się w załączonej poniżej ulotce dla pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zalecana dawka leku Calvidin u dorosłych i osób w podeszłym wieku to jedna tabletka dwa razy na dobę (np. jedna tabletka rano i jedna wieczorem). Kobiety w ciąży powinny przyjmować tylko 1 tabletkę dziennie.

Długotrwałe leczenie wymaga kontrolowania stężenia wapnia w krwi i moczu, szczególnie u pacjentów ze skłonnością do powstawania kamieni nerkowych.
Tabletkę należy pogryźć i połknąć popijając niewielką ilością płynu. Tabletki można także ssać.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Calvidin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calvidin – czy mogę spożywać alkohol?

Ten lek można przyjmować na czczo lub podczas posiłku. W ciągu dwóch godzin przed przyjęciem tabletek do żucia Calvidin należy unikać spożywania pokarmów zawierających kwas szczawiowy (np. szpinak i rabarbar) lub kwas fitynowy (np. pełnoziarniste produkty zbożowe), które mogą zmniejszać wchłanianie wapnia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calvidin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ten lek może być stosowany w okresie ciąży, ale całkowite dzienne spożycie wapnia nie powinno być wyższe niż 1500 mg, a dzienna dawka witaminy D nie wyższa niż 600 j.m. Dlatego też, w przypadku kobiet w okresie ciąży dzienna dawka leku Calvidin nie powinna przekraczać jednej tabletki dziennie. Większe ilości mogą mieć negatywny wpływ na nienarodzone dziecko.

Lek Calvidin może być stosowany podczas karmienia piersią. Ponieważ wapń i witamina D3 przenikają do mleka kobiecego, należy najpierw porozmawiać z lekarzem, jeśli podaje się dziecku dodatkowo witaminę D3.

Kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią powinny przyjmować Calvidin w odstępie dwóch godzin od posiłku, ze względu na możliwy spadek wchłaniania żelaza.

Brak danych dotyczących wpływu leku na płodność. Nie oczekuje się, aby suplementacja wapnia i witaminy D3 w przypadku ich niedoborów miała niepożądany wpływ na płodność.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Calvidin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Calvidin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Calvidin. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CALVIDIN, 1500 mg+ 10 µg (400 j.m.), tabletki do rozgryzania i żucia (Calcii carbonas + Cholecalciferolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calvidin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CALVIDIN, 1500 mg+ 10 µg (400 j.m.), tabletki do rozgryzania i żucia (Calcii carbonas + Cholecalciferolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Calvidin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.