CALVIDIN

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO

SUBSTANCJA CZYNNA:
, , ,

CALVIDIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CALVIDIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CALVIDIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CALVIDIN? – OPIS I WSKAZANIA

Calvidin jest lekiem zawierającym wapń i witaminę D3.

Wapń jest ważnym składnikiem kości zaś witamina D3 ułatwia absorpcję wapnia w jelicie i jego odkładanie się w kościach.

Wskazany jest w celu:
– uzupełnienia niedoboru witaminy D i wapnia u osób w podeszłym wieku
– wspomagającego leczenia osteoporozy w przypadku rozpoznanego lub prawdopodobnego niedoboru wapnia i witaminy D.

SKŁAD CALVIDIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 1500 mg wapnia węglanu (Calcii carbonas) co odpowiada 600 mg wapnia (Ca2+) oraz 4 mg koncentratu cholekalcyferolu (Cholecalciferolum) co odpowiada 10 μg (400 j.m.) witaminy D3.

Substancje pomocnicze: ksylitol, D-mannitol, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, butyhydroksytoluen (E 321), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, sacharoza, żelatyna, skrobia modyfikowana, glinu sodu krzemian, woda, skrobia preżelowana (Destab Calcium Carbonate 90SE), aromat „Tutti-frutti” 77919-31.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CALVIDIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Leku Calpol oraz Calpol 6 Plus nie należy rozcieńczać. Starannie wstrząsnąć przed użyciem. Załączona miarka dozująca ułatwia odmierzenie dawki leku.

Po każdorazowym otwarciu szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta. Butelkę należy dokładnie zamknąć, uważając, aby nie uszkodzić nakrętki.

Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zalecane przez lekarza.

Szczegółowa tabela z dawkowaniem, znajduje się w załączonej poniżej ulotce dla pacjenta.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CALVIDIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Zalecana dawka leku Calvidin u dorosłych i osób w podeszłym wieku to jedna tabletka dwa razy na dobę (np. jedna tabletka rano i jedna wieczorem). Kobiety w ciąży powinny przyjmować tylko 1 tabletkę dziennie.

Długotrwałe leczenie wymaga kontrolowania stężenia wapnia w krwi i moczu, szczególnie u pacjentów ze skłonnością do powstawania kamieni nerkowych.
Tabletkę należy pogryźć i połknąć popijając niewielką ilością płynu. Tabletki można także ssać.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Calvidin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Ten lek można przyjmować na czczo lub podczas posiłku. W ciągu dwóch godzin przed przyjęciem tabletek do żucia Calvidin należy unikać spożywania pokarmów zawierających kwas szczawiowy (np. szpinak i rabarbar) lub kwas fitynowy (np. pełnoziarniste produkty zbożowe), które mogą zmniejszać wchłanianie wapnia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CALVIDIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ten lek może być stosowany w okresie ciąży, ale całkowite dzienne spożycie wapnia nie powinno być wyższe niż 1500 mg, a dzienna dawka witaminy D nie wyższa niż 600 j.m. Dlatego też, w przypadku kobiet w okresie ciąży dzienna dawka leku Calvidin nie powinna przekraczać jednej tabletki dziennie. Większe ilości mogą mieć negatywny wpływ na nienarodzone dziecko.

Lek Calvidin może być stosowany podczas karmienia piersią. Ponieważ wapń i witamina D3 przenikają do mleka kobiecego, należy najpierw porozmawiać z lekarzem, jeśli podaje się dziecku dodatkowo witaminę D3.

Kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią powinny przyjmować Calvidin w odstępie dwóch godzin od posiłku, ze względu na możliwy spadek wchłaniania żelaza.

Brak danych dotyczących wpływu leku na płodność. Nie oczekuje się, aby suplementacja wapnia i witaminy D3 w przypadku ich niedoborów miała niepożądany wpływ na płodność.

ULOTKA LEKU CALVIDIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CALVIDIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CALVIDIN CENA, REFUNDACJA

CALVIDIN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here