OROCAL D3 LEMON PLUS

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OROCAL D3 LEMON PLUS? – OPIS I WSKAZANIA

Orocal D3 Lemon Plus jest lekiem w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, o smaku cytrynowym, zawierającym wapń i witaminę D, które są istotnymi składnikami w procesie tworzenia kości.

Orocal D3 Lemon Plus jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i witaminy D u osób w podeszłym wieku i jako uzupełnienie specyficznego leczenia osteoporozy.

SKŁAD OROCAL D3 LEMON PLUS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są:
– węglan wapnia 1250 mg (odpowieda 500 mg wapnia)
– cholekalcyferol (witamina D3) 800 IU (20 mikrogramów)

Pozostałe składniki to:
sorbitol (E 420), powidon 30, izomaltoza (E953), aromat (cytrynowy), magnezu stearynian, aspartam (E951), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, all-rac-α tokoferol, sacharoza, skrobia modyfikowana spożywcza, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, sodu askorbinian, krzemionka koloidalna bezwodna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OROCAL D3 LEMON PLUS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to 1 tabletka raz na dobę. Tabletki można żuć lub ssać.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OROCAL D3 LEMON PLUS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Orocal D3 Lemon Plus można stosować jednocześnie z jedzeniem i piciem lub osobno.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OROCAL D3 LEMON PLUS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. W ciąży dawka dzienna nie powinna przekraczać 1500 mg wapnia i 600 IU witaminy D, ponieważ przedawkowanie może mieć niekorzystny wpływ na rozwijający się płód. Z powodu zawartości witaminy D Orocal D3 Lemon Plus nie może być stosowany w ciąży.

Orocal D3 Lemon Plus może być stosowany w trakcie karmienia piersią, ponieważ jednak substancje czynne leku przenikają do mleka matki, należy brać to pod uwagę jeśli dodatkowo podaje się dziecku witaminę D.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak badań dotyczących wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak wystąpienie tego wpływu jest mało prawdopodobne.

ULOTKA LEKU OROCAL D3 LEMON PLUS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OROCAL D3 LEMON PLUS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OROCAL D3 LEMON PLUS CENA, REFUNDACJA

OROCAL D3 LEMON PLUS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here