OROCAL D3 FORTE

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OROCAL D3 FORTE? – OPIS I WSKAZANIA

Orocal D3 Forte jest lekiem w postaci białych, okrągłych tabletek do rozgryzania i żucia, zawierającym wapń i witaminę D3. Oba te składniki są ważnymi substancjami w tworzeniu kości.

Orocal D3 Forte jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i witaminy D u osób w podeszłym wieku i jako uzupełnienie specyficznego leczenia osteoporozy

SKŁAD OROCAL D3 FORTE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: wapnia węglan 2500 mg (co odpowiada 1000 mg wapnia) i cholekalcyferol (witamina D3) 800 IU (20 mikrogramów).

Pozostałe składniki to: ksylitol (E 967), powidon, izomaltoza (E 953), aromat cytrynowy, magnezu stearynian, sukraloza (E 955), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, all-rac-α- tokoferol, olej sojowy uwodorniony, sacharoza, żelatyna, skrobia kukurydziana.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OROCAL D3 FORTE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Zalecana dawka leku to 1 tabletka raz na dobę. Tabletkę można żuć lub ssać.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OROCAL D3 FORTE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej dawki leku Orocal D3 Forte niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Orocal D3 Forte można stosować jednocześnie z jedzeniem i piciem lub osobno.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OROCAL D3 FORTE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W czasie ciąży dobowe spożycie nie powinno przekraczać 1500 mg wapnia i 600 IU witaminy D.

Lek Orocal D3 Forte nie jest zatem zalecany dla kobiet w ciąży ze względu na zawartość witaminy D.

Lek Orocal D3 Forte może być stosowany w czasie karmienia piersią. Wapń i witamina D3 przenikają do mleka kobiecego, co należy uwzględnić podając dziecku dodatkowo witaminę D.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Wpływ ten jest jednak mało prawdopodobny.

ULOTKA LEKU OROCAL D3 FORTE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OROCAL D3 FORTE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OROCAL D3 FORTE CENA, REFUNDACJA

OROCAL D3 FORTE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here