Spis leków zawierających substancję: Bimatoprost

Bimakolan

Bimakolan to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną bimatoprost. Jest stosowany w leczeniu jaskry, obniżając podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi kroplami do oczu, takimi jak leki beta-adrenolityczne, które również obniżają ciśnienie wewnątrz oka. Lek jest dostępny na receptę.

Bimaroz

Bimaroz to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną bimatoprost. Działa poprzez zwiększanie odpływu cieczy wodnistej z oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego u osób dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Bimaroz Duo

Bimaroz Duo to lek stosowany w leczeniu jaskry, który obniża ciśnienie w gałce ocznej. Substancjami czynnymi leku są bimatoprost i tymolol. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazaniem do stosowania Bimaroz Duo jest obniżanie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których nie następuje dostateczna reakcja na stosowane miejscowo leki blokujące receptory β-adrenergiczne lub analogi prostaglandyn.

Bimatoprost Accord

Bimatoprost Accord to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – bimatoprost. Jest to syntetyczny analog prostaglandyn, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej z oka. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego i jaskry otwartego kąta przesączania. Bimatoprost Accord jest dostępny na receptę.

Bimatoprost Apotex

Bimatoprost Apotex to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną bimatoprost. Jest to syntetyczny prostamid, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej oka. Lek jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przewlekłej jaskrze otwartego kąta i nadciśnieniu wewnątrzgałkowym u osób dorosłych. Bimatoprost Apotex jest dostępny na receptę.

Bimatoprost Genoptim

Bimatoprost Genoptim to lek stosowany w leczeniu jaskry. Należy do grupy leków zwanych prostamidami. Krople do oczu Bimatoprost Genoptim stosuje się do obniżania podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej. Jest dostępny na receptę.

Bimatoprost Indoco

Bimatoprost Indoco to lek stosowany w leczeniu jaskry. Należy do grupy leków zwanych prostamidami. Krople do oczu Bimatoprost Indoco stosuje się do obniżania podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej. Lek ten jest dostępny na receptę.

Bimatoprost Tiefenbacher

Bimatoprost Tiefenbacher to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – bimatoprost. Jest to syntetyczny związek, który obniża ciśnienie śródgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej z oka. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej jaskry otwartego kąta i nadciśnienia wewnątrzgałkowego u osób dorosłych. Bimatoprost Tiefenbacher jest dostępny na receptę.

Bimatoprost Warren

Bimatoprost Warren to lek, który jest analogiem prostaglandyny. Jest to syntetyczny związek o budowie i działaniu podobnym do naturalnej prostaglandyny F2α. Bimatoprost nie działa jednak na żaden ze znanych receptorów prostaglandyn. Zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej. Lek ten jest dostępny na receptę.

Bimican

Bimican to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną bimatoprost. Jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów dorosłych z jaskrą z otwartym kątem przesączania i nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Może być stosowany samodzielnie lub jako leczenie wspomagające podczas stosowania leków beta-adrenolitycznych. Bimican jest dostępny na receptę.

Bimifree

Bimifree

Bimifree to lek stosowany w leczeniu jaskry, który pomaga obniżać podwyższone ciśnienie w gałce ocznej. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi kroplami do oczu, takimi jak leki beta-adrenolityczne. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to obniżanie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych pacjentów z jaskrą otwartego kąta lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Bimifree Combi

Bimifree Combi

Bimifree Combi to krople do oczu, które zawierają dwie substancje czynne: bimatoprost i tymolol. Te substancje działają poprzez obniżenie ciśnienia w gałce ocznej, co jest kluczowe w leczeniu jaskry. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych, w tym osób starszych, które cierpią na wysokie ciśnienie w oku. Bimifree Combi jest dostępny na receptę.

Binabic

Binabic to lek na receptę, który zawiera substancję czynną bikalutamid. Jest to niesteroidowy lek o działaniu antyandrogenowym, który hamuje aktywność androgenów przez wiązanie się z receptorami androgenowymi. Lek jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego, łącznie z analogami LHRH lub kastracją chirurgiczną. Może być stosowany jako monoterapia lub leczenie uzupełniające miejscowo zaawansowanego raka gruczołu krokowego po całkowitym usunięciu gruczołu krokowego lub po radioterapii w przypadku dużego ryzyka progresji choroby.

Ganfort

Ganfort to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego). Zawiera lek z grupy beta-blokerów (tymolol) oraz analog prostaglandyny (bimatoprost). Obydwie substancje czynne, skutkiem różnych mechanizmów działania, zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Glabrilux

Glabrilux to lek na receptę, który jest stosowany w formie kropli do oczu. Substancją czynną jest bimatoprost. Lek ten jest stosowany do zmniejszania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przewlekłej jaskrze z otwartym kątem przesączania i nadciśnieniu wewnątrzgałkowym u dorosłych. Działanie leku polega na zwiększeniu odpływu cieczy wodnistej oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zalecana dawka to jedna kropla leku Glabrilux 0,3 mg/ml wieczorem, raz na dobę do każdego oka, które wymaga leczenia.

Lumigan

Lumigan to krople do oczu zawierające w składzie bimatoprost. Są stosowane w leczeniu podwyższonego ciśnienia w oku (oczach) i leczenia jaskry. Lek jest dostępny na receptę. Zalecana dawka to jedna kropla do zmienionego chorobowo oka (oczu) raz na dobę, stosowana wieczorem.

Sturiban

Sturiban to lek na receptę, który jest dostępny w postaci kropli do oczu. Substancją czynną jest Bimatoprostum. Jest to lek stosowany w leczeniu jaskry, który pomaga obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie naturalnego przepływu płynu z wnętrza oka. Sturiban jest dostępny tylko na receptę.

Treprovist

Treprovist to lek stosowany w okulistyce, który oddziałuje na narządy wzroku. Głównym celem jego zastosowania jest obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co jest kluczowe w leczeniu jaskry. Treprovist jest dostępny tylko na receptę.

Vizibim

Vizibim to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną bimatoprost. Jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia w oku (oczach) i leczenia jaskry. Substancją czynną leku jest bimatoprost. Jeden ml roztworu zawiera 0,3 mg bimatoprostu. Lek jest dostępny na receptę.

Vizimaco

Vizimaco to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych: bimatoprostu i tymololu. Obie te substancje pomagają w obniżeniu ciśnienia w gałce ocznej. Bimatoprost należy do grupy leków zwanych prostamidami, które są analogami prostaglandyn. Tymolol natomiast należy do grupy leków beta-adrenolitycznych. Lek jest stosowany w celu leczenia wysokiego ciśnienia w oku u osób dorosłych, w tym osób starszych. Wysokie ciśnienie może prowadzić do jaskry. Vizimaco jest dostępny na receptę.