Spis leków zawierających substancję: Neomycyna

Altabactin

Altabactin

Altabactin to maść do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera dwa antybiotyki – bacytracynę i neomycynę, które działają przeciwbakteryjnie. Jest stosowany w leczeniu bakteryjnych zakażeń na małych obszarach skóry, takich jak zakażone niewielkie rany, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń. Lek jest dostępny bez recepty.

Baneocin

Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń). W skład leku wchodzą dwie substancje czynne: neomycyna oraz bacytracyna.

Betnovate N

Betnovate N to lek w postaci maści lub kremu, który zawiera dwa aktywne składniki: betametazon i neomycynę. Betametazon jest kortykosteroidem, który działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i przeciwobrzękowo. Neomycyna jest antybiotykiem, który działa bakteriobójczo. Lek jest stosowany w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak egzema, łuszczyca i różne stany zapalne skóry, które mogą być zakażone bakteriami. Betnovate N jest dostępny na receptę.

Bivacyn

leczenie powierzchniowych zakażeń oka wywołanych przez wrażliwe drobnoustroje.

Dexapolcort N

Dexapolcort N

Dexapolcort N to preparat złożony, który zawiera dwie substancje czynne: neomycynę o działaniu przeciwbakteryjnym oraz deksametazon o działaniu przeciwzapalnym. Jest stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry z towarzyszącym stanem zapalnym. Lek jest wskazany w miejscowym leczeniu skórnych zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na neomycynę, gdy konieczne jest również leczenie przeciwzapalne i/lub przeciwświądowe. Dexapolcort N jest dostępny na receptę.

Dicortineff

Dicortineff

Dicortineff to lek w postaci kropli do uszu i oczu, który jest stosowany w stanach zapalnych gałki ocznej i spojówek, a także w przypadku zapalenia ucha zewnętrznego i środkowego. Substancjami czynnymi kropli Dicortineff są neomycyna, gramicydyna, fludrokortyzon. Lek działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo. Dicortineff jest dostępny na receptę.

Flucinar N

Flucinar N to maść stosowana miejscowo na skórę, zawierająca fluocynolon acetonid i neomycynę siarczaną jako substancje czynne. Fluocynolon acetonid to syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym, przeciwalergiczny i obkurczająco na naczynia krwionośne. Neomycyna to antybiotyk o szerokim zakresie działania. Lek jest wskazany do miejscowego leczenia reagujących na leczenie kortykosteroidami suchych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o podłożu alergicznym, powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na neomycynę i przebiegających z nadmiernym rogowaceniem oraz uporczywym swędzeniem. Flucinar N jest dostępny na receptę.

Lorinden N

Lorinden N to krem do stosowania na skórę, który zawiera dwie substancje czynne: flumetazon i neomycynę. Flumetazon jest syntetycznym kortykosteroidem o umiarkowanie silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergiczne i obkurczające naczynia krwionośne. Neomycyna jest antybiotykiem z grupy aminoglikozydów o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu sączących stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o etiologii alergicznej, reagujących na leczenie glikokortykosteroidami, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem i uporczywym świądem, powikłanych wtórnym zakażeniem wywołanym przez bakterie wrażliwe na neomycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Maxibiotic

Maxibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: siarczan neomycyny, siarczan polimyksyny B oraz bacytracynę cynkową. Te substancje czynne działają przeciwbakteryjnie i uzupełniają się nawzajem, co zwiększa zakres działania przeciwbakteryjnego. Lek jest przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę w przypadku drobnych ran, owrzodzeń oraz oparzeń. Maxibiotic jest dostępny bez recepty.

Maxitrol

Maxitrol to lek na receptę, stosowany do leczenia chorób zapalnych oczu, które mogą być spowodowane zakażeniem lub innymi czynnikami wnikającymi do oka lub urazami oka. Jest to preparat złożony, zawierający składniki przeciwbakteryjne i kortykosteroid. Składniki przeciwbakteryjne są aktywne wobec większości bakterii chorobotwórczych powodujących zakażenia oka. Kortykosteroidy są stosowane w zapobieganiu i zmniejszaniu stanów zapalnych oka.

Mecortolon N

Mecortolon N to preparat w postaci kremu, który zawiera dwa składniki aktywne: piwalan prednizolonu i siarczan neomycyny. Piwalan prednizolonu to syntetyczny kortykosteroid o słabym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Siarczan neomycyny to antybiotyk, który wykazuje działanie bakteriobójcze. Lek jest stosowany miejscowo w leczeniu sączących stanów zapalnych skóry różnego pochodzenia, głównie o podłożu alergicznym, które reagują na glikokortykosteroidy i powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na neomycynę. Mecortolon N jest dostępny na receptę.

Multibiotic

Multibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę. Te substancje działają przeciwbakteryjnie. Lek stosuje się podczas pierwotnych i wtórnych zakażeń skórnych, na przykład niewielkich ran. Multibiotic można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat oraz dorosłych. Jest dostępny na receptę.

Neomycinum Jelfa

Neomycinum Jelfa to antybiotyk aminoglikozydowy dostępny na receptę, który jest stosowany miejscowo w postaci maści do oczu. Działa bakteriobójczo na drobnoustroje Gram-ujemne, takie jak Escherichia coli, pałeczki z rodzaju Proteus i Salmonella, oraz na gronkowce. Jest wskazany do miejscowego leczenia ostrego i przewlekłego zapalenia spojówek, owrzodzenia rogówki i zapalenia brzegów powiek.

Neomycinum TZF

Neomycinum TZF

Neomycinum TZF to antybiotyk z grupy aminoglikozydów. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest doustnie w celu wyjałowienia przewodu pokarmowego przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie jelit oraz w encefalopatii wątrobowej. Występuje również w postaci aerozolu na skórę, stosowanego w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak ropne choroby skóry, ropne powikłania alergicznych chorób skóry oraz zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia.

Pimafucort

Pimafucort to lek na receptę, dostępny w formie maści lub kremu do stosowania miejscowego. Zawiera trzy substancje czynne: hydrokortyzon, natamycynę i neomycynę. Hydrokortyzon działa przeciwzapalnie, natamycyna przeciwgrzybiczo, a neomycyna przeciwbakteryjnie. Lek jest zalecany w leczeniu stanów zapalnych skóry powikłanych zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Krem jest zalecany w leczeniu stanów ostrych i podostrych, a także zmian w obrębie skóry owłosionej i fałdów skórnych. Maść jest zalecana w leczeniu zmian skórnych z towarzyszącym wysuszeniem, złuszczeniem lub pękaniem skóry, zwłaszcza w łojotokowym zapaleniu skóry.

Polibiotic

Polibiotic

Polibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: siarczan neomycyny, siarczan polimyksyny B oraz bacytracyna cynkową. Te substancje wykazują szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego. Lek jest stosowany na drobne rany, otarcia, zadrapania, ukąszenia, oparzenia i owrzodzenia skóry. Polibiotic jest dostępny na receptę.

Primadex

Primadex

Primadex to lek na receptę, dostępny w formie kropli do oczu. Zawiera dwa antybiotyki – neomycyny siarczan i polimyksyny B siarczan, oraz kortykosteroid – deksametazon. Dzięki temu połączeniu, Primadex jest skuteczny w zwalczaniu większości bakterii chorobotwórczych powodujących zakażenia oka. Dodatkowo, deksametazon działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo oraz przeciwświądowo, co przyczynia się do szybszego i skuteczniejszego leczenia stanów zapalnych oka. Wskazania do stosowania obejmują leczenie chorób oczu ze współistniejącym odczynem zapalnym, odpowiadających na stosowanie steroidów, w przypadkach w których wskazane jest stosowanie kortykosteroidów i jednocześnie podejrzewa się lub istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia zakażenia bakteryjnego oka.

Proktosedon

Proktosedon to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu objawów hemoroidów, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Jest również skuteczny w łagodzeniu stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu oraz towarzyszącego temu świądu i podrażnienia odbytu. Lek ten jest dostępny w postaci maści doodbytniczej oraz czopków doodbytniczych.

Tribiotic

Tribiotic to maść do stosowania miejscowego, zawierająca trzy antybiotyki: bacytracynę, neomycynę i polimyksynę B. Lek jest stosowany na małe ranki, zadrapania i skaleczenia zagrożone lub powikłane zakażeniem bakteryjnym. Tribiotic jest dostępny bez recepty.

Unguentum Neomycini

Unguentum Neomycini to maść przeciwbakteryjna, która zawiera substancję czynną o nazwie neomycyna. Lek stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry i błon śluzowych, takich jak rany, oparzenia i owrzodzenia. Unguentum Neomycini jest dostępny na receptę.