Spis leków zawierających substancję: Sumatryptan

Amigrenex

Amigrenex to lek stosowany w leczeniu migreny. Zawiera substancję czynną rimegepant, która jest inhibitorem receptora peptydu powiązanego z genem kalcytoniny, co pomaga złagodzić objawy migreny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Amigrenexu jest leczenie ostrego napadu migreny u dorosłych.

ApoMigra

Lek ApoMigra jest lekiem na receptę, który należy do grupy leków nazywanych tryptanami. Jest stosowany w leczeniu napadów migrenowych, które mogą być spowodowane przez przemijające rozszerzenie naczyń krwionośnych w głowie. Lek działa dopiero po wystąpieniu napadu migrenowego, pomagając zlikwidować ból głowy i złagodzić inne objawy towarzyszące migrenie. Każda tabletka leku ApoMigra zawiera pojedynczą dawkę sumatryptanu.

Cinie

Cinie to lek przeciwbólowy dostępny na receptę, który należy do grupy leków przeciwmigrenowych. Substancją czynną zawartą w leku Cinie jest sumatryptan, który jest agonistą receptora 5HT1. Lek ten jest stosowany do leczenia ostrych napadów migreny z aurą lub bez aury. Uważa się, że migrena jest wynikiem rozszerzenia naczyń krwionośnych, a Cinie powoduje skurcz tych naczyń, co łagodzi ból migrenowy.

Frimig

Frimig to lek przeciwmigrenowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną sumatryptan, która pomaga zwężać naczynia krwionośne w mózgu, które rozszerzają się podczas napadów migreny. Lek ten jest stosowany do doraźnego leczenia napadów migreny z aurą lub bez niej.

Frimig Duo

Frimig Duo to lek stosowany w leczeniu napadów migreny, zarówno z aurą, jak i bez aury. Produkt łączy w sobie właściwości dwóch substancji aktywnych – sumatryptanu oraz naproksenu. Dzięki temu Frimig Duo jest szczególnie skuteczny u osób, u których leczenie samym sumatryptanem jest niewystarczające. Lek jest dostępny na receptę i przeznaczony wyłącznie dla dorosłych pacjentów.

Imigran

Imigran to lek przeciwmigrenowy, który należy do grupy selektywnych agonistów receptorów serotoninowych 5-HT1D. Jest stosowany w doraźnym leczeniu napadów migreny z aurą lub bez aury. Lek Imigran działa dopiero po wystąpieniu napadu migrenowego. Jest dostępny na receptę.

Imigran FDT

Imigran FDT to lek zawierający substancję czynną sumatryptan, który jest stosowany w doraźnym leczeniu napadów migreny z aurą lub bez aury. Sumatryptan działa poprzez zwężanie naczyń krwionośnych obszaru ukrwienia tętnicy szyjnej, nie wpływając na przepływ mózgowy. Lek jest dostępny na receptę.

Migrenoxin

Migrenoxin to lek stosowany w leczeniu migreny. Zawiera substancję czynną sumatryptanu bursztynian, który należy do grupy leków zwanych “tryptanami”. Lek pomaga wyrównać zaburzenia równowagi chemicznej organizmu, które mogą powodować objawy migreny, takie jak ból głowy, nudności oraz nadwrażliwość na światło i dźwięki. Jest dostępny na receptę.

MIGTAN

MIGTAN to lek stosowany w leczeniu migrenowego bólu głowy z aurą lub bez aury. Dzięki zawartej w nim substancji leczniczej, jaką jest sumatryptanu bursztynian, skutecznie łagodzi ból głowy. Niweluje również innego rodzaju objawy towarzyszące migrenie, m.in. światłowstręt i nadwrażliwość na dźwięk. Jest dostępny na receptę.

Sumamigren

Sumamigren

Sumamigren to lek przeciwmigrenowy, który zawiera substancję czynną sumatryptan. Jest ona wybiórczym agonistą receptorów serotoninowych 5-HT1D. Lek jest stosowany w doraźnym zwalczaniu napadów migreny z aurą lub bez aury. Sumamigren jest dostępny na receptę.

Sumamigren Control

Sumamigren Control to lek stosowany w doraźnym leczeniu napadów migreny, zarówno z aurą, jak i bez aury. Lek ten zawiera sumatryptan, który należy do grupy leków nazywanych tryptanami. Sumatryptan działa przeciwmigrenowo, zwężając naczynia obszaru ukrwienia tętnicy szyjnej. Lek ten jest dostępny na receptę.

Sumatriptan Apotex

Sumatriptan Apotex to lek, który zawiera substancję czynną sumatryptan. Jest to lek z grupy tryptanów, które mają właściwości przeciwmigrenowe. Działa poprzez zwężanie naczyń krwionośnych w obszarze ukrwienia tętnicy szyjnej, co pomaga złagodzić ból migrenowy oraz inne objawy związane z migreną. Wskazaniem do stosowania Sumatriptanu Apotex jest doraźne leczenie napadów migreny z aurą lub bez niej. Jest to lek dostępny na receptę.

Sumatriptan Aurovitas

Sumatriptan Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną – sumatryptan. Jest to lek z grupy tryptanów, które mają właściwości przeciwmigrenowe. Sumatriptan działa poprzez zwężanie naczyń krwionośnych w obszarze ukrwienia tętnicy szyjnej, co skutkuje łagodzeniem dolegliwości bólowych oraz innych objawów związanych z migreną. Wskazaniem do stosowania tego leku jest doraźne leczenie napadów migreny z aurą lub bez niej. Lek jest dostępny na receptę.

Sumatriptan Medical Valley

Sumatriptan Medical Valley to lek, który zawiera sumatryptan – substancję przeciwmigrenową. Jest stosowany w leczeniu ostrych napadów migreny z aurą lub bez niej. Lek ten działa poprzez zwężanie naczyń krwionośnych w obrębie ukrwienia tętnicy szyjnej, co pomaga złagodzić objawy migreny. Sumatriptan Medical Valley jest dostępny na receptę.

Sumatriptan SUN

Sumatriptan SUN

Sumatriptan SUN to lek, którego substancją czynną jest sumatryptan. Należy do grupy leków zwanej agonistami receptora 5HT1. Stosuje się go w doraźnym leczeniu migrenowego bólu głowy, a objawy migreny mogą być spowodowane chwilowym obrzękiem naczyń krwionośnych w obrębie głowy. Jest dostępny na receptę.

Sumigra

Sumigra to lek zawierający substancję czynną sumatryptan, który jest agonistą receptora serotoninowego 5-HT1. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany doraźnie do leczenia napadów migreny z aurą lub bez niej. Dawkowanie u dorosłych wynosi 50 mg, jak najszybciej po wystąpieniu bólu migrenowego. U niektórych pacjentów może być konieczne zastosowanie dawki 100 mg. W przypadku braku reakcji na pierwszą dawkę podczas tego samego napadu, nie należy podawać następnej dawki, ale można zastosować paracetamol lub NLPZ; sumatryptan można zastosować podczas kolejnych napadów.

Triptagram

Triptagram to lek na receptę, który jest selektywnym agonistą naczyniowego receptora 5HT1. Jest stosowany do doraźnego leczenia napadów migreny, zarówno z aurą, jak i bez niej. Lek powoduje skurcz naczyń odchodzących od tętnicy szyjnej, które dostarczają krew do tkanek zewnątrz- i wewnątrzczaszkowych. Ponadto, sumatryptan, główny składnik aktywny Triptagramu, hamuje aktywność nerwu trójdzielnego, co przyczynia się do jego działania przeciwmigrenowego.