Spis leków zawierających substancję: Duloksetyna

Ariclaim

Ariclaim to lek, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Zwiększa on stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest wskazany do leczenia bólu w neuropatii cukrzycowej u osób dorosłych, który jest często opisywany jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub ból porównywany do porażenia prądem. Ariclaim jest dostępny na receptę. Poprawa stanu pacjentów z bólem w neuropatii cukrzycowej może nastąpić po kilku tygodniach stosowania leku.

Aritavi

Aritavi to lek zawierający substancję czynną duloksetynę. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny (5-HT) i noradrenaliny, który zwiększa stężenie tych substancji w układzie nerwowym. Lek jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych. Aritavi jest dostępny na receptę.

Cymbalta

Cymbalta to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie duloksetyna. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny (5-HT) i noradrenaliny, co oznacza, że działa na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając stężenie tych dwóch neuroprzekaźników. Lek jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz zaburzeń lękowych uogólnionych. Cymbalta jest dostępna na receptę.

Depratal

Depratal to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest on stosowany w leczeniu kilku schorzeń psychicznych i neurologicznych, takich jak duże zaburzenia depresyjne, ból w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz zaburzenia lękowe uogólnione. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Duciltia

Duciltia to lek zawierający substancję czynną duloksetynę. Zwiększa ona stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Lek jest wskazany u dorosłych w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych (przewlekłe uczucie lęku lub nerwowość), oraz bólu w neuropatii cukrzycowej (opisywanego zwykle jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub porównywany do porażenia prądem). Lek jest dostępny na receptę.

Dulodet

Dulodet to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Zwiększa on stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Stosowany jest u dorosłych w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych (utrzymujące się uczucie lęku lub nerwowość), oraz bólu w neuropatii cukrzycowej (często opisywanego jako ból piekący, kłujący, przeszywający, rwący lub podobny do porażenia prądem). Lek jest dostępny na receptę.

Dulofor

Dulofor to lek zawierający substancję czynną duloksetynę, która zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest stosowany w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych oraz bólu w neuropatii cukrzycowej. Lek jest dostępny na receptę.

Duloxetine +pharma

Duloxetine +pharma to lek, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI), który działa na układ nerwowy, wpływając na równowagę dwóch naturalnie występujących substancji chemicznych w mózgu: serotoniny i noradrenaliny. Lek ten jest stosowany u dorosłych w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych uogólnionych oraz bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej. Duloxetine +pharma jest lekiem na receptę.

Duloxetine Actavis

Lek Duloxetine Actavis zawiera substancję czynną duloksetynę, która zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest to lek doustny stosowany w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM) u kobiet. Produkt jest wydawany z apteki na podstawie recepty.

Duloxetine Apotex

Duloxetine Apotex to lek zawierający substancję czynną duloksetynę, która zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych oraz bólu w neuropatii cukrzycowej. Lek jest dostępny na receptę.

Duloxetine Lilly

Duloxetine Lilly to lek przeciwdepresyjny będący inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych. Duloksetyna zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym, co pomaga w regulacji nastroju i łagodzeniu bólu. Lek jest dostępny na receptę.

Duloxetine Mylan

Duloxetine Mylan to lek, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny (5-HT) i noradrenaliny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych (przewlekłe uczucie lęku lub nerwowość), a także bólu w neuropatii cukrzycowej (opisywanego zwykle jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub ból porównywany do porażenia prądem).

Duloxetine Neredal

Duloxetine Neredal to lek, który jest inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz zaburzeń lękowych uogólnionych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Duloxetine Sandoz

Duloxetine Sandoz to lek, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwdepresyjny i przeciwlękowy. Stosowany jest w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych uogólnionych oraz bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej. Lek ten jest dostępny na receptę.

Duloxetine Zentiva

Duloxetine Zentiva to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Duloksetyna zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Lek jest wskazany do leczenia dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz zaburzeń lękowych uogólnionych. Jest dostępny na receptę i przeznaczony do stosowania u dorosłych.

Duloxgamma

Duloxgamma to lek, który zawiera duloksetynę jako substancję czynną. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny (5-HT) i noradrenaliny, który słabo hamuje zwrotny wychwyt dopaminy. Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej u dorosłych oraz zaburzeń lękowych uogólnionych. Duloxgamma jest dostępny na receptę.

Dulsevia

Dulsevia to lek, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny (5-HT) i noradrenaliny. Dulsevia jest stosowana u dorosłych w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych (przewlekłe uczucie lęku lub nerwowość), a także bólu towarzyszącego neuropatii cukrzycowej. Lek jest dostępny na receptę.

Dulxetenon

Dulxetenon to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną – duloksetynę. Jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej oraz zaburzeń lękowych uogólnionych. Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych. Jest dostępny na receptę.

Dutilox

Dutilox to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest dostępny na receptę i występuje w postaci kapsułek dojelitowych. Stosowany jest u osób dorosłych w leczeniu depresji, stanów lękowych, a także bólu związanego z występowaniem neuropatii cukrzycowej. Dutilox zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym, co ma wpływ na poprawę nastroju i zmniejszenie odczuwania bólu.

Xeristar

Xeristar to lek na receptę, który zawiera substancję czynną duloksetynę. Jest stosowany w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych u dorosłych. Może być również stosowany w leczeniu bólu neuropatycznego (bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów) u dorosłych. Duloksetyna zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym.

Yentreve

Starlix to lek na receptę, którego substancją czynną jest nateglinid. Jest on wskazany w leczeniu skojarzonym z metforminą u pacjentów z cukrzycą typu 2, niewystarczająco kontrolowanej pomimo stosowania maksymalnej tolerowanej dawki samej metforminy. Każda tabletka powlekana zawiera 60 mg nateglinidu. Lek może powodować objawy sugerujące wystąpienie hipoglikemii, takie jak potliwość, drżenia, zawroty głowy, zwiększone łaknienie, kołatanie serca, nudności, zmęczenie i osłabienie.