Konsultacja merytoryczna:

Duloxetine Apotex

Duloxetine Apotex zawiera substancję czynną duloksetynę. Lek ten zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym.

Lek Duloxetine Apotex wskazany jest u dorosłych w leczeniu:

 • depresji
 • zaburzeń lękowych uogólnionych (długotrwałe uczucie lęku lub nerwowość)
 • bólu w neuropatii cukrzycowej (opisywanego zwykle jako palący, przeszywający, kłujący, rwący ból lub ból porównywany do porażenia prądem. W określonej części ciała może nastąpić utrata czucia, lub wystąpić mogą doznania takie, jak odczucia dotyku, ciepła lub chłodu, a nacisk może powodować ból).

U większości osób z depresją lub lękiem lek Duloxetine Apotex zaczyna działać w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia, jednak może to trwać od 2 do 4 tygodni zanim nastąpi poprawa. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa, należy zwrócić się do lekarza. Nawet, jeżeli wystąpi poprawa stanu pacjenta, lekarz może zalecić kontynuowanie stosowania leku Duloxetine Apotex, aby zapobiec nawrotowi depresji lub lęku.

U pacjentów z bólem w neuropatii cukrzycowej poprawa stanu może nastąpić po kilku tygodniach. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli poprawa nie wystąpiła po upływie 2 miesięcy.

Jaki jest skład Duloxetine Apotex, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest duloksetyna.
– Każda kapsułka zawiera 30 lub 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).
– Pozostałe składniki to:

Zawartość kapsułki: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, trietylu cytrynian, sacharoza, ziarenka (skrobia kukurydziana i sacharoza) i sacharoza.

Osłonka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygokarmin (E132), tusz w napisach (żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek i szelak). Kapsułki 60 mg zawierają też żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Duloxetine Apotex – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Duloxetine Apotex przyjmuje się doustnie. Kapsułkę należy połykać w całości popijając wodą.

Leczenie depresji i bólu w neuropatii cukrzycowe
Zwykle stosowana dawka leku Duloxetine Apotex to 60 mg przyjmowane raz na dobę. Jednakże, lekarz zaleci dawkę odpowiednią dla każdego pacjenta.

Leczenie zaburzeń lękowych uogólnionych
Zwykle stosowana dawka początkowa leku Duloxetine Apotex to 30 mg raz na dobę. U większości pacjentów dawka jest następnie zwiększana do 60 mg raz na dobę. Jednakże, lekarz zaleci odpowiednią dawkę dla każdego pacjenta. Dawka może być zwiększona aż do 120 mg w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Przyjmowanie leku Duloxetine Apotex codziennie o tej samej porze dnia pomoże pamiętać o jego zażyciu.

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy stosować lek Duloxetine Apotex. Nie należy przerywać stosowania tego leku lub zmieniać stosowanej dawki bez konsultacji z lekarzem. Istotne jest właściwe leczenie choroby, aby pacjent poczuł się lepiej. Jeśli pacjent zaniecha leczenia, jego stan może się utrzymywać, a także nasilić i stać trudny do leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie większą niż zalecana dawkę leku Duloxetine Apotex, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania to: senność, śpiączka, zespół serotoninowy (rzadko występująca reakcja, która może powodować uczucie nadmiernego zadowolenia, senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, niepokój, wrażenie upojenia alkoholowego, gorączka, pocenie się lub sztywność mięśni), drgawki, wymioty i szybka akcja serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Duloxetine Apotex – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Duloxetine Apotex można przyjmować w czasie posiłków lub między posiłkami. Należy zachować ostrożność, spożywając alkohol podczas stosowania leku Duloxetine Apotex.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Duloxetine Apotex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

  • Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeżeli podczas stosowania leku Duloxetine Apotex zajdzie w ciążę lub planuje zajść w ciążę. Pacjentka może przyjmować lek Duloxetine Apotex dopiero po omówieniu z lekarzem spodziewanych korzyści z leczenia i możliwego zagrożenia dla nienarodzonego dziecka.

Pacjentka powinna poinformować położną i (lub) lekarza o przyjmowaniu leku Duloxetine Apotex. Stosowanie podczas ciąży podobnych leków (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny) może zwiększać ryzyko wystąpienia u dzieci ciężkiego stanu, nazywanego przetrwałym nadciśnieniem płucnym noworodków (PPHN), które powoduje u dziecka szybszy oddech i sinicę. Takie objawy występują zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu. Jeśli pacjentka stwierdzi ich wystąpienie u swojego dziecka, powinna natychmiast skontaktować się z położną i (lub) lekarzem.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek Duloxetine Apotex pod koniec ciąży, takie objawy mogą wystąpić u noworodka. Występują zwykle w chwili urodzenia lub w ciągu kilku dni po urodzeniu. Są to następujące objawy: wiotkość mięśni, drżenie, drżączka, trudności w karmieniu, problemy z oddychaniem i napady drgawek. Jeśli pacjentka stwierdzi wystąpienie któregokolwiek z tych objawów lub martwi ją stan zdrowia dziecka, powinna zwrócić się o poradę do lekarza lub położnej, którzy udzielą odpowiednich wyjaśnień.

   • Jeśli pacjentka przyjmuje lek Duloxetine Apotex pod koniec trwania ciąży, jest zwiększone ryzyko nadmiernego krwawienia z pochwy krótko po porodzie, szczególnie w przypadku występowania w przeszłości zaburzeń krzepnięcia. Należy poinformować lekarza lub położną o przyjmowaniu duloksetyny, aby mogli zalecić odpowiednie postępowanie.
   • Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli karmi piersią. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty o poradę.

Ulotka Duloxetine Apotex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Duloxetine Apotex, 30 mg; 60 mg kapsułki dojelitowe, twarde (Duloksetyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 373.24 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Duloxetine Apotex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Duloxetine Apotex, 30 mg; 60 mg kapsułki dojelitowe, twarde (Duloksetyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 317.39 KB

Cena - ile kosztuje Duloxetine Apotex?

Cena Duloxetine Apotex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Duloxetine Apotex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Duloxetine Apotex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład 03 (Opakowanie: 30 ml)Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład 03 (Opakowanie: 30 ml) fluid matujący, który doskonale wchłania się w skórę i nie powoduje efektu „maski”. Nie tylko wyrównuje koloryt cery, ale również ukrywa wszelkie niedoskonałości. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną dzięki filtrowi SPF 20. Efekt działania Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład 03 (Opakowanie: 30 ml)…

Zastosowanie Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 ) to produkt leczniczy wspomagający walkę z uzależnieniem od nikotyny. Dostarcza do organizmu substancję bez konieczności sięgnięcia po papierosa. Minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości odstawienia.Efekt działania Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Produkt ma postać gumy do żucia, dzięki czemu nikotyna jest dostarczana do organizmu poprzez błony ś…

Tran z dorsza smak cytrynowo-limonkowy (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Elmex Sensitive Professional pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml)Nowa pasta Elmex Sensitive Professional pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml) przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę w przypadku nadwrażliwości zębów. Zawiera innowacyjną formułę z PRO-ARGININĄ - substancją stosowaną w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Jej działanie polega na uszczelnianiu kanałów, które prowadzą do nerwów wrażliwych zębów. Regularne stosowanie…

Zastosowanie Symbiosys Alflorex (Opakowanie: 30 )Symbiosys Alflorex (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający bakterie kwasu mlekowego ze szczepu Bifidobacterium infantis. Stosowany jest wspomagająco przy leczeniu zespołu jelita drażliwego, problemach trawiennych lub po antybiotykoterapiiEfekt działania Symbiosys Alflorex (Opakowanie: 30 )Preparat zawiera bakterie, które naturalnie znajdują się w układzie trawiennym człowieka. Jako pierwsze kolonizują jelita noworodka po porodzie naturalnym. Wzmacniają naturalną barierę ochronną jelit i wspierają odporność…