Duloxgamma

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Duloxgamma zawiera substancję czynną duloksetynę. Lek Duloxgamma zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym.

Lek Duloxgamma wskazany jest u dorosłych w leczeniu:
· depresji,
· zaburzeń lękowych uogólnionych (przewlekłe uczucie lęku lub nerwowość),
· bólu w neuropatii cukrzycowej (często opisywanego jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub ból porównywany do porażenia prądem. W określonej części ciała mogą wystąpić utrata czucia lub odczucia dotyku, ciepła lub chłodu, a nacisk może wywoływać ból).

U większości osób z depresją lub lękiem lek Duloxgamma zaczyna działać w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia, jednak może to potrwać od 2 do 4 tygodni zanim nastąpi poprawa. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa należy zwrócić się do lekarza. Nawet, jeżeli nastąpi poprawa stanu pacjenta, lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania leku Duloxgamma, aby zapobiec nawrotowi depresji lub lęku.

U osób z bólem w neuropatii cukrzycowej poprawa stanu może nastąpić po kilku tygodniach. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli poprawa nie nastąpiła po upływie 2 miesięcy.

Skład

Substancją czynną leku jest duloksetyna.

Każda kapsułka dojelitowa twarda Duloxgamma, 30 mg zawiera 30 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).
Każda kapsułka dojelitowa twarda Duloxgamma, 60 mg zawiera 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).

Pozostałe składniki to:
zawartość kapsułki: hypromeloza, hypromelozy octanobursztynian, sacharoza, sacharoza, ziarenka,
talk, tytanu dwutlenek (E 171), trietylu cytrynian.
osłonka kapsułki – wieczko:
30 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132)
60 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132)
osłonka kapsułki – korpus:
30 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171)
60 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132), żelaza tlenek żółty (E 172)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Leczenie depresji i bólu w neuropatii cukrzycowej
Zwykle stosowana dawka leku Duloxgamma to 60 mg raz na dobę. Jednakże, lekarz zaleci dawkę odpowiednią dla każdego pacjenta.

Leczenie zaburzeń lękowych uogólnionych
Zwykle stosowana dawka początkowa leku Duloxgamma to 30 mg raz na dobę. U większości pacjentów dawka jest następnie zwiększana do 60 mg raz na dobę. Jednakże, lekarz zaleci odpowiednią dawkę dla każdego pacjenta. Dawka może być zwiększona aż do 120 mg na dobę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Przyjmowanie leku Duloxgamma codziennie o tej samej porze dnia pomoże pamiętać o jego zażyciu.

Lek Duloxgamma stosuje się doustnie. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając wodą.
Lek Duloxgamma można przyjmować w czasie lub niezależnie od posiłków.

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy przyjmować lek Duloxgamma. Nie należy przerywać stosowania leku Duloxgamma lub zmieniać stosowanej dawki bez konsultacji z lekarzem. Istotne jest właściwe leczenie choroby, aby pacjent poczuł się lepiej. W przypadku braku leczenia stan pacjenta może się utrzymywać, a także może się nasilić i stać się trudny do leczenia.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Duloxgamma należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania to: senność, śpiączka, zespół serotoninowy (rzadko występująca reakcja, która może powodować uczucie nadmiernego zadowolenia, senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, niepokój, wrażenie upojenia alkoholowego, gorączkę, pocenie się lub sztywność mięśni), drgawki, wymioty i szybka akcja serca.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Duloxgamma można przyjmować w czasie lub niezależnie od posiłków. Należy zachować ostrożność, spożywając alkohol podczas przyjmowania leku Duloxgamma.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

· Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli podczas stosowania leku Duloxgamma zajdzie w ciążę lub planuje zajść w ciążę. Pacjentka może przyjmować lek Duloxgamma dopiero po omówieniu z lekarzem spodziewanych korzyści z leczenia i możliwego zagrożenia dla nienarodzonego dziecka.

Pacjentka powinna poinformować położną i (lub) lekarza o przyjmowaniu leku Duloxgamma. Stosowanie w trakcie ciąży podobnych leków (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny) może zwiększać ryzyko ciężkiego stanu u dzieci, nazywanego przetrwałym nadciśnieniem płucnym noworodków, powodującego szybszy oddech u dziecka i sinicę. Takie objawy występują zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu. Jeśli pacjentka stwierdzi ich wystąpienie u swojego dziecka, powinna natychmiast skontaktować się z położną i (lub) lekarzem.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek Duloxgamma pod koniec trwania ciąży, takie objawy mogą wystąpić u jej dziecka w chwili urodzenia. Zwykle występują w chwili urodzenia lub w ciągu kilku dni po urodzeniu. Objawy mogą obejmować wiotkość mięśni, drżenie, drżączkę, trudności w karmieniu, trudności w oddychaniu i napady drgawek. Jeśli pacjentka stwierdzi wystąpienie któregokolwiek z tych objawów lub martwi ją stan zdrowia dziecka, powinna zwrócić się do lekarza lub położnej z prośbą o pomoc.

· Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli karmi piersią. Nie jest zalecane stosowanieleku Duloxgamma w okresie karmienia piersią. Kobiety karmiące piersią powinny zwrócić się do lekarza lub farmaceuty po poradę.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here