Duloxetine Mylan

Jedną z najczęściej występujących w XXI wieku chorób jest depresja. To zaburzenie psychiczne, które może dotknąć każdego, bez względu na wiek i status społeczny. W leczeniu depresji stosuje się psychoterapię oraz farmakologię. Osoby chorujące na nią stopniowo tracą radość z codziennego życia, robią się obojętne na otoczenie, mają poczucie pustki, zmienny nastrój, nie kontrolują płaczu i nie potrafią poradzić sobie z emocjami. Chory żyje w poczuciu utraty sensu życia i beznadziejności.

Do leków, które wykorzystuje się w leczeniu farmakologicznym depresji, zalicza się m.in. Duloxetine Mylan. Ich zadaniem jest regulowanie zakłóconego systemu neuroprzekaźników. Wpływają pobudzająco na nastrój i odhamowująco na napęd psychoruchowy. Jeśli chodzi o dobór środków antydepresyjnych, to powinien on być indywidualnie dopasowywany dla każdego pacjenta. Zażywając regularnie leki, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, stan zdrowia może poprawić się już nawet po 2-4 tygodniach leczenia farmakologicznego.

Lek Duloxetine wykorzystuje się ponadto w leczeniu innych schorzeń neurologicznych i psychiatrycznych. O tym, jaka jest cena leku oraz z jakimi opiniami pacjentów się spotkał, można dowiedzieć się w informacji zamieszczonej poniżej.

W składzie Duloxetine Mylan znajduje się substancja czynna duloksetyna. Działanie leku ma na celu zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym.

To środek stosowany u dorosłych w leczeniu takich przypadków, jak:

 • depresja,
 • zaburzenia lękowe uogólnione – np. przewlekłe uczucie lęku, nerwowość,
 • ból w neuropatii cukrzycowej – to uczucie palącego, przeszywającego, kłującego, rwącego lub porównywanego do porażenia prądem bólu. W konsekwencji w jednej partii ciała może nastąpić utrata czucia albo odczucie dotyku, ciepła lub chłodu, a nacisk powodować ból.

U większości osób chorujących na depresję lub borykających się z lękiem Duloxetine Mylan zaczyna działać już w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia. Aby jednak nastąpiła poprawa zdrowia psychicznego, upłynąć musi zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Jeśli jednak tak się nie stało, pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Może też zdarzyć się, że pomimo poprawy stanu pacjenta, lekarz będzie zalecał kontynuowanie przyjmowania leku Duloxetine, aby nie doszło do nawrotu depresji lub zaburzeń lęku.

Osoby, które cierpią na neuropatię cukrzycową, mogą się lepiej poczuć po kilku tygodniach. Gdy jednak poprawa zdrowia nie nastąpi po upływie 2 miesięcy, wówczas lepiej skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Duloxetine Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest duloksetyna.
Każda kapsułka zawiera 30 mg lub 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).

Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: granulki cukrowe (sacharoza, skrobia kukurydziana), hypromeloza, makrogol, krospowidon, talk, sacharoza, hypromelozy ftalan, dietylu ftalan.
Otoczka kapsułki: błękit brylantowy (E133), żelaza tlenek żółty (E172) (tylko dawka 60 mg), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna, tusz złoty jadalny (tylko dawka 30 mg) lub tusz biały jadalny (tylko dawka 60 mg).
Tusz złoty jadalny: szelak, glikol propylenowy, stężony roztwór amoniaku, żelaza tlenek żółty (E172).
Tusz biały jadalny: szelak, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, powidon, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Duloxetine Mylan – jak stosować ten lek?

Kapsułki Duloxetine Mylan przyjmuje się doustnie, połykając je w całości i popijając wodą.

W zależności od schorzenia stosuje się różne dawki leku:

 • depresja i ból w neuropatii cukrzycowej – zazwyczaj stosowana dawka wynosi 60 mg i przyjmowana jest raz na dobę. Lekarz może jednak zalecić inną ilość, indywidualnie dopasowaną do pacjenta;
 • zaburzenia lękowe uogólnione – zwykle początkowa dawka leku Duloxetine to 30 mg raz na dobę. Następnie u większości pacjentów jest ona zwiększana do 60 mg raz na dobę lub nawet do 120 mg na dobę – w zależności od tego, jak będzie reakcja pacjenta na leczenie tym lekiem. Lekarz może ustalić dawkę odpowiednią dla każdego pacjenta.

Lek Duloxetine Mylan powinien być zażywany codziennie o tej samej porze dnia. O tym, jak długo pacjent powinien go przyjmować, decyduje lekarz. Kuracja środkiem antydepresyjnym nie powinna być samodzielnie przez niego przerwana, a ustalone dawki – bez konsultacji z lekarzem – zmieniane. Celem leczenia lekiem Duloxetine jest poprawa samopoczucia pacjenta. Brak leczenia może wpłynąć na to, że zły stan psychiczny pacjenta będzie się utrzymywać lub nawet nasili i stanie się trudniejszy do wyleczenia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjmie większą dawkę leku Duloxetine Mylan, powinien jak najszybciej poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Do możliwych objawów przedawkowania zalicza się:

 • senność,
 • śpiączkę,
 • zespół serotoninowy – to reakcja występująca raczej rzadko, powodująca uczucie nadmiernego zadowolenia, senność, problemy z koordynacją ruchową, niepokój, wrażenie upojenia alkoholowego, gorączkę, pocenie się, sztywność mięśni,
 • drgawki,
 • wymioty,
 • szybką akcję serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Duloxetine Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Duloxetine Mylan nadaje się do przyjmowania zarówno w czasie posiłków, jak i między nimi. Podczas stosowania tego środka trzeba zachować ostrożność przy spożywaniu alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Duloxetine Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka w ciąży lub karmiąca piersią, przypuszczająca, że może być w ciąży lub planująca dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty, zanim zacznie stosować Duloxetine Mylan. Podobnie powinna się zachować, jeśli w trakcie przyjmowania leku zajdzie w ciążę. Decyzja o tym, czy będzie dalej go brała, powinna zapaść dopiero po omówieniu z lekarzem korzyści, jakich można spodziewać się z leczenia tym środkiem, jak i możliwych zagrożeń dla nienarodzonego dziecka.

O tym, że pacjentka stosuje Duloxetine Mylan, powinna wiedzieć położna i (lub) lekarz prowadzący ciążę/odbierający poród. Podobne leki (czyli selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny) przyjmowane w trakcie ciąży, mogą zwiększać ryzyko przetrwałego nadciśnienia płucnego noworodków, powodującego szybszy oddech u dziecka i sinicę. To objawy, które pojawiają się zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu. Jeśli pacjentka zaobserwuje je u swojego dziecka, powinna jak najszybciej poinformować o nich położną i (lub) lekarza. W przypadku, gdy pacjentka przyjmuje lek Duloxetine Mylan pod koniec ciąży, wspomniane objawy mogą wystąpić u jej dziecka w chwili urodzenia. Obejmują one:

 • wiotkość mięśni,
 • drżenie,
 • drżączkę,
 • problemy w karmieniu,
 • trudności w oddychaniu,
 • napady drgawek.

Ponadto lekarz zalecający leczenie środkiem antydepresyjnym powinien wiedzieć o tym, że pacjentka karmi piersią, gdyż nie zaleca się wówczas stosowania Duloxetine Mylan.

Ulotka Duloxetine Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Duloxetine Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

17 komentarzy do “Duloxetine Mylan”

 1. Dlaczego główny producent duloksetyny firma „Eli Lilly”, która została wielokrotnie pozwana, przez rzesze ludzi poszkodowane przez ten „lek” nie poinformowała polskich lekarzy psychiatrów o tym, że duloksetyna powoduje chore, bolesne efekty odstawienne u ludzi stosujących ten lek. Producent „Eli Lilly” twierdził przy sprzedaży leku, jeszcze przed przegraniem procesów sądowych, zachwalając zalety duloksetyny na której zarobił miliardy dolarów, że zaledwie jeden procent pacjentów uzależni się fizycznie i będzie przechodziło proces odstawienny, jednak procentowo ilosc osob przechodzących bolesne efekty odstawienne wynosi więcej niż 45% pacjentów. (takie informacje mozna wyczytac wpisujac frazę „cymbalta lawsuit” w google. Polski internet milczy w amerykańskim huczy.

  Pytam dlatego, że sam bardzo cierpie z powodu duloksetyny a dokładniej przez jej Bardzo bardzo bolesne efekty odstawienne, które są dużo, dużo gorsze niż wszystkie symptomy i bóle z którymi poszedłem do lekarza przed wzięciem leku pomnożone razy dziesięc. Trochę pomógł, przestał działać i teraz nie mogę go odstawić. Jak próbuję, to cierpię dziesiątki efektów odstawiennych, których nie mam już siły nawet kolejny raz wymieniać. Wymienię kilka: ból głowy, wymioty, nudności, rozwolnienie, ból brzucha, bóle w klatce piersiowej, bóle kręgosłupa, bóle kolan, bóle łokci, bóle głowy, bóle karku, bóle paliczków palców obu dłoni, ciągnące bóle nerwu w szyi, nadmierna potliwość, bezsenność, kompletny brak apetytu – wręcz jadłowstręt, kompletny brak energii, niezdolnosc do pracy, depresja, idealizacja samobojstwa, ogólne osłabienie organizmu, niezdolność prowadzenia pojazdów, zawroty głowy – to wszystko byłbym w stanie wytrzymać, natomiast jeden z efektów odstawiennych tzw. brainzaps, o którego istnieniu nie wiedziałem, i nikomu nie życzę aby tego doświadczał, otóż brainzaps – jest zdefiniowany w nauce, wystarczy przeszukać angielską literaturę psychiatryczną, opiszę jak ja to odczuwam – jest to nagły, przeszywający, elektryczny ból, przypominający do złudzenia porażenie prądem, zlokalizowany w czaszce. 12h od odstawienia leku, oprócz tych efektów, które wymieniłem pojawiają się właśnie te brainzapsy, które powodują, że nie jestem w stanie się ruszyć bo każdy ruch powoduje natychmiastowy ból, przypominający porażeniem paralizatorem w mózg. Jest to paraliżujący ból powodujący u mnie krzyk i przeklinanie oraz napady agresji.

  Dlaczego?

  Odpowiedz
  • Okropne masz te objawy odstawienne. Jak długo i w jakiej dawce przyjmowałeś ten lek. Co na to twój psychiatra? Miałam zamiar prosić lekarza o ten lek na moje dolegliwości bólowe ale teraz się boję i chyba dam sobie spokój…

   Odpowiedz
 2. Brałam 5 dni niestety skutki uboczne byly nie do wytrzymania uderzenia gorąca na całym ciele kolatania serca większy niepokój parestazja i problemy ze snem za każdym razem gdy próbowałam zasnąć okropny lęk wybudzal mnie dziwne nawet do opisania. To już drugi lek na który mój organizm tak zareagował więc odstawiłam to swinstwo i stawiam na samą siebie wracam do jogi książki coś ziolowego na wyciszenie.

  Odpowiedz
 3. CELA Właśnie dostałam lekduloxetine mylan 30 mg. Miałam już trzy inne i działanie było odwrotne od zamierzonego. Mam nadzieję,że ten lek mi pomoże.

  Odpowiedz
 4. Witam. Bralam od listopada Do swiat 15 kwietnia. Dawka byla od 30 mg Do 120mg. Niestety Nic Nie pomoglo tylko wprowadzilo wieksza depresje, nerwowosc, skoki nastroju, bezsennosc, zle samopoczucie, niechec do pracy, niechec spotkania sie z ludzmi, coraz ciesciej Nie wychodzilam z domu, nudnosci, zaparcia, nadwaga. Odstawilam sama stopniowo. Po 3 tygodniach Nie czuje sie zamulona, wraca sen ( kilka godzin ale mocny wreszcze) czuje Ze zaczynam zyc! Wrocilam Do rolek, fitnessu. Fakt dlugo jeszcze bedzie okres rekanwalistencji po lekach ( okolo pol roku) ale Nie podaje sie
  Wiec odradzam ten lek. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Witam. Faktycznie jest spadek popedu ale lek jest rewelacyjny, biore juz go kilka miesiecy i pomogl mi bardzo, oby tez tak bylo jak bede go odstawial.

  Odpowiedz
 6. Pomógł mi już po tygodniu stosowania 1 tab./30 mg dziennie. Nastąpiła poprawa nastroju i samopoczucia w ogóle, ustały bóle neuropatyczne.

  Odpowiedz
 7. Witam biote duluxetyne mylan juz pare miesiecy. Niestety zauważyła znaczne skoki cisnienia aktualnie dostalam leki na nadcisnienie. Czy ktos tez borykal sie z was z takimi dolegliwosciami i jak sobie z tym poradziliscie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz